• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A sors kegyeltjei...avagy a nagy túlélők, akik körülnéztek már a lakásunkban.

Űrdongó

Főkertész
Találkoztam már sok fajta témával itt a fórumon, de talán még ilyen nincsen, vagy csak én voltam figyelmetlen...de abban az esetben kérném a moderátorokat, hogy kezeljék helyén a bejegyzésemet.

Tehát a téma: Elsősorban az akvárium lakóiról, az izgő mozgó, pikkelyes, csápos, kis néma "szenderek"-ről lenne szó. (Ez nálam a gyűjtőfogalma az összes halnak és garnélának, csigának és egyéb másnak.)
Közülük is a legbátrabbakról, akik már túl éltek egy, ne adj isten több vízen kívüli száraz kalandot.

Mivel én nyitottam a témát ezért adnám is az első lasztit, egy ma reggeli, számomra döbbenettel teli pillanatról:

Történt nem is olyan régen, két napja, hogy villanyszerelő járt nálunk. Ennek apropóján sajnos áramtalanítani kellett a lakást több órára, melynek sajnos szomorú következményei lettek. Kicsit megborulhatott az akvárium egyensúlya és az amanok ezt rögtön megérezték...egy még aznap este kilehelte valahol a lelkét.
Ám másnap reggel, készülvén a melóba, derékig a hűtőben matatok amikor kicsúszik a kezemből egy darab macisajt...sebaj történt már ilyen gondoltam, gyorsan fel is venném mikor konstatálom, hogy a papucsom orrát valami ízelt lábak kopogtatják... fáradt szemeim nem tudták rögtön bemérni a lábak tulajdonosát, én konkrétan egy pókra gondoltam, amikor közelebb hajolva látom, hogy egy megtépázott, száraz tekintetű Amano garnéla, aki még élt....

Szerencsétlen kitudja mióta kóborolt a lakásban, szerintem isteni szerencse, hogy rátaláltam. Sebtiben visszavittem az akváriumhoz és gyengéden beleeresztettem... először csak süllyedt mint egy ázott fadarab, majd az oldaláról visszabillenve lekuporodott.
Gondoltam magamban mire haza érek egy újabb garnélát temethetek, de szerencsére nem így lett. Úgy tűnik jól van és talán egy életre megtanulta a leckét.

Tanulság: mindig járjatok nyitott szemmel a lakásban. :D Jobban belegondolva a fenti alanynak többszörösen is szerencséje volt.:

1- hogy észrevettem időben
2- rá is léphettem volna
3 - a maci sajt is ráeshetett volna. :)
 
Nálam és a konyha felé indult egy Amano. Valamit tudhatnak ezek.
 
Nálam egy furcatanak volt hasonló mázlija, mikor lámpaoltás után mezítláb mentem el az akvárium mellett. Ha papucs lett volna rajtam, már nem élne.:(:):)
 
Nálam eddig egyszer került amano garnéla az akváriumon kívülre. Matattam a vízben és nem vettem észre, hogy ott van, szegény megijedt és kiugrott! Szerencsére hallottam a csobbanást és megtaláltuk a szekrény alatt, leporoltuk, visszatettük és semmi baja nem lett.:) Azóta jobban körülnézek karbantartáskor.
 
Ma tépkedtem a Microsorumot. Egy pici hirtelenebb mozdulat és az egyik Rainbow Shiner akkorát ugrott, hogy vagy fél méterre az akvától a szőnyegen landolt.
Rohanás hálóért.
Már ismét úszik:happy:
 
Valamelyik nap az ülőgarnitúra alatt találtam meg a ruby csigánkat. Már egy ideje nem láttam az aksiban, de már máskor is volt ilyen, hogy elbújt a növények között. Fel sem merült bennem, hogy megszökött. Még szerencse, hogy lányom egy zsák homokot szórt ki a cipőjéből a nappali közepén, amit elkezdtem összetakarítani. Furcsáltam mi az a barna golyó az ágy alatt, erre kiveszem és tágra nyílt a szemem. Szegény állat, ennek is befellegzett, de azért visszaraktam a vízbe. Láss csodát, kb. fél perc múlva már bújt is ki a házából. Hihetetlen egy túlélő és szökőbajnok (fogalmam sincs, hogy jutott el odáig). :D Azóta, ha nem látom egy-két napig, végignézem az egész akváriumot, nehogy megint menekülőre vegye. :p
 
Valamelyik nap az ülőgarnitúra alatt találtam meg a ruby csigánkat. Már egy ideje nem láttam az aksiban, de már máskor is volt ilyen, hogy elbújt a növények között. Fel sem merült bennem, hogy megszökött. Még szerencse, hogy lányom egy zsák homokot szórt ki a cipőjéből a nappali közepén, amit elkezdtem összetakarítani. Furcsáltam mi az a barna golyó az ágy alatt, erre kiveszem és tágra nyílt a szemem. Szegény állat, ennek is befellegzett, de azért visszaraktam a vízbe. Láss csodát, kb. fél perc múlva már bújt is ki a házából. Hihetetlen egy túlélő és szökőbajnok (fogalmam sincs, hogy jutott el odáig). :D Azóta, ha nem látom egy-két napig, végignézem az egész akváriumot, nehogy megint menekülőre vegye. :p

Nekem az a tapasztalatom hogy tanulnak a csigák:) Ugynais nekem is volt már hogy 2 szer kimászott a zebracsiga, Namármost nálam csak hátul tud, és végigment a szekrény hátán, le a földre ki a szekrény alatt, plusz vagy 4 métert még a napaliban a szönyegen és ugy találtam reggel a szoba közepén. Ezt megcsinálta megegyszer kb 2-3 nap után, akkor nálam is az ágy alatt volt. De azota semmi (kopp-kopp), ennek már vagy fél éve. Ugyhogy szerintem tanult belöle hogy ilyet nem szabad, mert neki sem jó:)
 
Nekem egyszer egy reggel egy amano indult el a fürdőszoba felé, kb 7-8 métert tehetett meg. Visszaraktam azóta is jól van :) Volt kevéssé szerencsés vörös neonom is (RIP), mentségére legyen szólva, nem volt lába.
 
Nekem egyszer az albinó afrikai karmosbékám indult útnak,kb.5métert sikerült megtennie(nekik nagy táv,sokáig gyűrhette),vizszont ezen távolság alatt a megye összes szöszét összegyűjtötte és olyan volt mint egy plüss labda.Azt hittem elpusztult mert nem reagált semmire sem,de a vízben életre kelt és sokáig még közöttünk volt.:)
 
Sziasztok, tegnap üzemeltem be a 10L akváriumomban a belső motoros helyett, egy DIY szivacsszűrőt. Az éppen figyelgettem, hogy a fiatalabb garnélák a buborékfelhőn utazva élvezkednek :) közelebb mentem és látom, hogy az akvárium sarkánál a bútoron fekszik egy garnéla. Fotót nem csináltam :) azonnal rohantam, hálóba beletaszigáltam és visszatettem. Úgy néz ki megúszta csóri. Most a sarokra, ahol a szűrő van pet anyagból csináltam egy védőt, hogy a kis akrobaták ne tudjanak kirepülni :)
 
Végig olvastam a bejegyzéseket és felmerült bennem a kérdés hogy zárt tetőn kívül mivel lehet bent tartani a bentlakókat?:confused:
Fontos lenne mivel nem tudok naponta odafigyelni a létszámra mivel másik városba tanulok.:bookworm:
Illetve ha valami olyan mértékű beavatkozást ajánlatok akkor még a tervezés (mostani) fázisba szeretném ezeket eszközölni.:doctor:
Előre is köszönöm! (y)
 
Végig olvastam a bejegyzéseket és felmerült bennem a kérdés hogy zárt tetőn kívül mivel lehet bent tartani a bentlakókat?

Ideális körülmények biztosításával. Ha a lakók bent jól érzik magukat, nem akarnak majd megszökni. :) Más ötletem nincs.
 
Mit ad isten, nekem is egy amano-s sztorim van.
A szokásos, kimászott az akváriumból... Amikor megtaláltam, konkrétan ki volt száradva. Fölvettem óvatosan csak a végtisztesség végett. Nagy lépésekkel megindultam, hogy végső búcsút vegyek tőle. Aztán ahogy nézegettem egy nagyon apró mozgást láttam talán a szájszerve körül. De csak egy egészen kicsit. Először azt a szemem játszik velem. Koncentráltan figyeltem, majd vagy fél perc múlva még egyet. Minden mindegy alapon fogtam bevittem a szobába, Volt egy üres akvárium ami elkülönítésre volt előkészítésre, gondoltam próbaszerencse.
Beleraktam, lesüllyedt az aljára az oldalára fordulva. Na mondom ez így gyönyörű látvány...
Úgy egy fél óra múlva visszatértem megnéztem, semmi. A másik akváriumra fordítottam figyelmem (ami közvetlen mellette volt), amikor észrevettem a szemem sarkából egy apró mozdulatot. Az egyik lábát mozdította meg, majd 1-2 perc múlva megint. Összességében van 3-4 óra kellett hogy magához térjen. Légbuborékok voltak a testében, amik miatt azt hittem elpusztul, de végül is valahogy túlélte.
Nem gondoltam volna hogy ilyen szívós kis jószágok...
 
sziasztok
nekem almacsigáim és márványrákom szökdösött... a márványrák első éjszaka kiugrott az akviból és hanyatt esett. ahogy ott vergődött olyan hangja volt mintha a csigaházak koccannának össze. Erre megébredtem h jajj öli az almáimat gyorsan gyorsan ki kell szedni... de aztán látom h Ő szenved a felállással... mire megfogtam... nem mertem hozzányúlni nehogy megharapjon az ollójával, így betereltem egy üvegbe de ez is eltartott egy ideig :D úgy örültem h ezt éjfélkor kell előadni XD
az almák is szeretnek szökni elég messze el is jutnak volt már amelyik elpusztult mert sokat kint töltött a padlófűtésen - nagyon sajnáltam mert egy barna csíkos lány volt aki előzőleg párzott egy rózsaszín fiuval és még nem rakott tojásokat :'( - de amugy elég túlélők ők is :)
 
Jó régi a topic, de eszembe jutott 2 történet. Mindkettő akvárium bontás után.

Kipakoltam az akváriumot és újra berendeztem. Kb.2 hét után gondoltam most már lesikálom a Dragon köveket következő felhasználásig. A dobozban több Helena csigát találtam. Elbújtak a Dragon kő lyukaiban és később előmásztak. Mivel olvastam valahol,hogy a csigák betokosodnak ha rosszak a körülmények, beraktam őket az akváriumba, ahol magukhoz tértek és elcsúszkáltak. Szóval vigyázni a Dragon kövekkel, mert akár garnélák is el tudnak benne bújni, nem csak csigák.

Szintén akvárium bontás után könyveltem el egy veszteséget, nem találtam egy gébet. A kipakolt akváriummal, csak 2 vagy 3 nap után tudtam foglalkozni. Ki akartam belőle venni a nagy Juwel belső szűrőt, ami szilikon ragasztóval volt beragasztva. Maradt az akváriumban még egy kis talaj és kb. 1 cm víz. A szűrő és az akvárium alja között volt vagy 3 cm távolság. És ott volt a hal. Ez olyan 3 hónapja történt, azóta is él és virul.
 
Back
Oldal tetejére