• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A New Hope

1 hónap utáni fogadtatás, ami nem túl fényes. Valami gebasz történhetett, mert csak heten maradtak, ha jó láttam.
Mérések alapján, csak a PO4 volt egy kicsit magas(0,6).
Tetemek, nem voltak, ami azt jelenti, hogy nem mostanában történt.
Csináltam egy 50% víz cserét, mindent felporszívóztam, és kitakarítottam a szűrőt.
View attachment 152711
Mit ettek egy hónapig? Nem lehet, hogy éhenhaltak?
 
Elég rég jelentkeztem itt.
Változás, nem sok, de jóra fordult a dolog, remélem. A utolsó képes bejegyzésemnél, írtam hogy csak 7 garnéla maradt. Egy hét után, már csak 5. Azt hiszem hogy megtaláltam a elhúlás okát is. Sok volt a BGA. Letakarítottam, amenyíre lehetett, és heteken keresztül, 50%víz cserékét csináltam. A tápozáson, ami heti 1x volt, most ugyan az a tápozás szisztéma, mint a nagyba, excel nélkül. A algák eltüntek teljesen, a növények magukhoz tértek, és a maradék garnélák is megmsradnak.
A mai vízcserénél, 8 kicsi "indián" számoltam a láthatáron.

IMG_20211011_202939_edit_6441567563600.jpg

IMG_20211011_203105.jpg
 
Elég rég jelentkeztem itt.
Változás, nem sok, de jóra fordult a dolog, remélem. A utolsó képes bejegyzésemnél, írtam hogy csak 7 garnéla maradt. Egy hét után, már csak 5. Azt hiszem hogy megtaláltam a elhúlás okát is. Sok volt a BGA. Letakarítottam, amenyíre lehetett, és heteken keresztül, 50%víz cserékét csináltam. A tápozáson, ami heti 1x volt, most ugyan az a tápozás szisztéma, mint a nagyba, excel nélkül. A algák eltüntek teljesen, a növények magukhoz tértek, és a maradék garnélák is megmsradnak.
A mai vízcserénél, 8 kicsi "indián" számoltam a láthatáron.

View attachment 156083

View attachment 156084
"A tápozáson, ami heti 1x volt, most ugyan az a tápozás szisztéma, mint a nagyba, excel nélkül."
Szia!
Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?
Biztosan megtalálnánk a naplódban, de ezt most a hozzám hasonló, lusta emberek nevében kérném. ;) Mi is szeretnénk ilyen szép akváriumot! 👍
 
"A tápozáson, ami heti 1x volt, most ugyan az a tápozás szisztéma, mint a nagyba, excel nélkül."
Szia!
Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?
Biztosan megtalálnánk a naplódban, de ezt most a hozzám hasonló, lusta emberek nevében kérném. ;) Mi is szeretnénk ilyen szép akváriumot! 👍
Rudi (@elektrorudi ) csak neked, csak most. :) ;)
A mostani szisztéma a következő:
3 naponta - APT Complete /1ml, Nitrogén /0,5ml, Potassium /0,5ml, heti 50% full RO víz csere, 2 hetente szűrő takarítás. ;)
 
Nos, mi is itt a helyzet. Egy kicsit gázos, de a élőlények jól vanak.
IMG_20220127_221640.jpg

IMG_20220127_221221.jpgIMG_20220127_221327.jpg

IMG_20220127_221529.jpg

IMG_20220127_221157.jpg
A növények azt mutatják, hogy valami nincs rendbe, mert a Anubias leveleken zöld foltok jelentek meg, és a bucékon, valami lerakódás. (már volt ilyenem). Mérések alapján, a Fe, NO3 rendbe van, Visszont a PO4, egekbe.
Csináltam egy 80% víz cserét, és szűrő takarítás.
 
Back
Oldal tetejére