• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A New Hope

SMAdrián

Kertész bálvány
A New Hope


Végre sikerült ezt is elindítanom.

A scape, már tavasz óta össze volt rakva, és azóta nem is foglalkoztam vele. Nem is verseny akváriumnak gondoltam. (de aztán kitudja mi lesz belőle)😛Csak annyi volt a elképzelés, hogy legyen bene valami kavics, valami gyökér és egy pár növény. Na de a helyjel volt inkább a gond. Valahova csinálni kellet neki egy helyet. Ezen elég sokat filóztam hogy hova is tudnám rakni,:unsure: még a végén a éjjeli szekrényen kötött ki.🙂
Nos, az a valami kavics, jó nagy lett. A valami növény és gyökérből is lett egy pár darab.
Mért is lett ez a fantázia név?,(ez nem Star Wars rész):D mert csak reménykedni tudok abban hogy sikerülni fog (előbb- utóbb) taiwan garnélákat tartani.
Már egy párszor próbálkoztam velük, és kevésbé sikerrel,😭 de nem adom fel.
Tehát ez egy garnélás akvárium lesz. (ha sikerül):D

indítás : 2019 szeptember 26

Az első 3 napban, napi 50% víz csere volt, mert a 62 TDS, egyik napról a másikra, 238 TDS-re szökött.
Most, 2 naponta 50% vízcsere.

Projekt adatai:

akvárium:

50x26x30(hajlított front üveg)

talaj:
Dennerle Shrimp King Active Soil

talaj adalék:
ADA Bacter 100, ADA Clear Super

dekor:
vörös lávakő, borostyán

szűrés:
Seachem Tidal 75 (akasztós), full matrix,Seachem Purigen, perlon

világítás:
DIY led, TC 420 vezérlő, napi 8 óra, ebből 1 óra napfelkelte, és 1 óra naplemente.

tápozás:
még nincs.

vízcsere:
50% csak RO (visszasózás még egyenlőre nincs)

flóra:
riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus, fissidens fontanus mini, weeping moss, anubias nana mini, anubias nana pangolino, anubias nana petite, bucephalandra wavy leaf, bucephalandra kedagang mini, bucephalandra kedagang purple, microsorum pteropus petite, marsilea crenata, eleocharis parvula mini, blyxa japonica, rotala bonsai, plagiochila sp. cameroon, hemianthus micranthemoides, myriophyllum guyana, myriophyllum matogrossense

Jövőbeli elképzelés:

Süncsiga (Clithon corona) - 6 db.
boraras brigittae - 10-15 db
otocinclus affinis – 4 db
caridina cantonensis ?

tavaszi összerakás:
IMG_20190501_164229.jpg

és most:
IMG_20190930_174819.jpg
 
Végre egy olyan hardscape, amit nem vág haza a növényesítés! Jó kis bújkálós hely lesz a garniknak, évezni fogják. Az a jobb sarokban lévő enyhe emelkedő kifejezetten tetszik.
Ne is add fel, hátha majd épp most sikerül.👍Tudod, ahogy a címében is ott rejlik, a remény hal meg utoljára. Új nap, új remények!;)

A Tidalt mennyire kell fojtanod, hogy ne legyen vihar?
CO2 nem is lesz benne?
Imádom a vérvörös brigijeidet, de tapasztalatból mondom, hiába picik és cukik, zavarni fogják a garnélákat. Én max.otokra és csigukra szavazok, bár szegény sünik meg azt az alacsony pH-t nem bírják sokáig, ami a taiwanoknak megfelelő.
Van még idő, gondold át.
 
Végre egy olyan hardscape, amit nem vág haza a növényesítés! Jó kis bújkálós hely lesz a garniknak, évezni fogják. Az a jobb sarokban lévő enyhe emelkedő kifejezetten tetszik.
Ne is add fel, hátha majd épp most sikerül.👍Tudod, ahogy a címében is ott rejlik, a remény hal meg utoljára. Új nap, új remények!;)

A Tidalt mennyire kell fojtanod, hogy ne legyen vihar?
CO2 nem is lesz benne?
Imádom a vérvörös brigijeidet, de tapasztalatból mondom, hiába picik és cukik, zavarni fogják a garnélákat. Én max.otokra és csigukra szavazok, bár szegény sünik meg azt az alacsony pH-t nem bírják sokáig, ami a taiwanoknak megfelelő.
Van még idő, gondold át.
Minimális kell lefolytanom, mert mindent felkavar, meg a vizet is kicsapja az oldalán.
Még az is lehet hogy lecserélem egy rendes kűlsőre, mert a felszín leszivó így nem csinál semmit.
Co2 nem tervezek, de aztán lehetséges. Még alakulóban van. A fauna is még csak terv.
 
Nos, 2 hét után, úgy tűnik hogy rendben vannak a dolgok.
Egy kis por szerű barna alga van a anubias leveleken, de más alga nincs jelen. A fák sem taknyosodtak be, pedig úgy gondoltam, hogy a 3-4ik nap után már be fognak.
Ezt úgy gondolom, hogy a Bacter 100 és a Clear Super hatása miatt nem jelent meg.

Az első héten nem tápoztam, de most már egy hete megy a napi 2ml Excel, és 2 naponta a 2,5 ml micro/macro.
A Ph is stabilnak tűnik, este 6,4, reggel 6,5. Ez valószínű hogy a talaj miatt tartja ezt a értéket. A vízkeménység is 139-141 TDS.

A vízcserékkel, még elgondolkodok, hogy heti vagy 2heti 30% legyen, vagy 2 heti 50%os legyen.

Egyes növények már elkezdtek sprintelni.
A bal sarokban, bekerült egy pár szál rotala hra.
Na meg színezem egy kicsit a vizet.:)

Egy kép a mostani állapotáról:
IMG_20191009_213243.jpg
 
A napló startjáról lemaradtam, mint a borravaló.
Nagyon örülök, hogy belevágtál, és gratula a csecse berendezéshez és a szép garnikhoz.

Visszaolvasva azért van néhány kérdésem:
- Világítás: hány százalékon van a max.
- Vízkeménység: stabilnak írod. Még mindig nem sózod vissza az RO-t?
- Szűrés: korábban írtad, hogy a Tidal cunamit csinált. Most már gondolom, hogy szép kis bacitelep alakult ki. Valamennyit változott a helyzet, vagy még mindig arra hajlasz, hogy külsőre válts?
 
Bocs Mary, hogy csak most vettem észre, mert mikor írtál, buszon voltam, és csak a Csilla hozzászólását vettem észre (utálok telefonon netezni)

És a kérdéseidre válaszolva:
- Világítás: hány százalékon van a max.
Nem, 70%on megy.

- Vízkeménység: stabilnak írod. Még mindig nem sózod vissza az RO-t?
De igen. Már elő lett készítve a víz mire beköltöztek. 140TDS-re lett visszasózva(amitől paráztam is)😛 mert a víz amiben úszkáltak 193 volt.

- Szűrés: korábban írtad, hogy a Tidal cunamit csinált. Most már gondolom, hogy szép kis bacitelep alakult ki. Valamennyit változott a helyzet, vagy még mindig arra hajlasz, hogy külsőre válts?
Ez Tidal, brutál erős ehhez a akváriumhoz, főleg hogy garnélás. Már minden lyukat betömködtem szivaccsal és geotextilával, hogy csak alul és a skimmer része szívjon, de még mindig erős, akkor is ha minimálisra van lefojtva. A skimmer rész, így sem működik rendesen mert összegyűlik a hártya a víz tetején.

Először, mikor beindítottam, maxon volt, a matrix felit, a purigent és a perlont, beküldte a akváriumba.:D

Már nem vagyok biztos hogy lecserélném külsőre. Van itthon még egy Atman 3336S , meg a javított JBL, amit mai napig nem raktam vissza a nagyhoz, de mind 2őt erősnek tartok. Nem akarok centrifugát csinálni a akváriumból.

Szerintem maradok a akasztósnál, csak keresnem kell egy olyat ami skimmeres.
 
Ez Tidal, brutál erős ehhez a akváriumhoz, főleg hogy garnélás. Már minden lyukat betömködtem szivaccsal és geotextilával, hogy csak alul és a skimmer része szívjon, de még mindig erős, akkor is ha minimálisra van lefojtva.
Mi mondtuk, hogy nem sz@rozik a kicsike. ;) 40es kockaban volt nalunk is, kis bettakkal, korbe szivaccsal, fojtva, talan mutattuk is neked. A garnelak beszivasa miatt meg a bettazasnal is nehezebb dolgod van, de kreativ vagy te, csak megoldod valahogy. :)

Először, mikor beindítottam, maxon volt, a matrix felit, a purigent és a perlont, beküldte a akváriumba.:D
Hat ezen hangosan felrohogtunk :D
1500 l/h az bizony 1500 l/h

Szerintem maradok a akasztósnál, csak keresnem kell egy olyat ami skimmeres.
Tidal 35 ;) csak itt is a lukak garnelabaratta tetele lenne kihivas.
 
Mi mondtuk, hogy nem sz@rozik a kicsike. ;) 40es kockaban volt nalunk is, kis bettakkal, korbe szivaccsal, fojtva, talan mutattuk is neked. A garnelak beszivasa miatt meg a bettazasnal is nehezebb dolgod van, de kreativ vagy te, csak megoldod valahogy. :)


Hat ezen hangosan felrohogtunk :D
1500 l/h az bizony 1500 l/h


Tidal 35 ;) csak itt is a lukak garnelabaratta tetele lenne kihivas.
A legalsó szívó részt, lecseréltem garnéla védőre, a szivattyú alatt, betömködtem szivaccsal és geotrxtiliával, a skimmer részbe meghajlított háló, közte geotextilia, és csak a víz felszíni résznél maradt szabadon.
Mikor megvettem ötletek, nem garnélás akváriuma gondoltam.
Na igen, mikor beinditottam, nem néztem hogy ál a szabályzó. Csak utána jöttem rá hogy mxon van.
 
Utoljára módosított:
Bocs Mary, hogy csak most vettem észre, mert mikor írtál, buszon voltam, és csak a Csilla hozzászólását vettem észre (utálok telefonon netezni)

És a kérdéseidre válaszolva:

Nem, 70%on megy.


De igen. Már elő lett készítve a víz mire beköltöztek. 140TDS-re lett visszasózva(amitől paráztam is)😛 mert a víz amiben úszkáltak 193 volt.


Ez Tidal, brutál erős ehhez a akváriumhoz, főleg hogy garnélás. Már minden lyukat betömködtem szivaccsal és geotextilával, hogy csak alul és a skimmer része szívjon, de még mindig erős, akkor is ha minimálisra van lefojtva. A skimmer rész, így sem működik rendesen mert összegyűlik a hártya a víz tetején.

Először, mikor beindítottam, maxon volt, a matrix felit, a purigent és a perlont, beküldte a akváriumba.:D

Már nem vagyok biztos hogy lecserélném külsőre. Van itthon még egy Atman 3336S , meg a javított JBL, amit mai napig nem raktam vissza a nagyhoz, de mind 2őt erősnek tartok. Nem akarok centrifugát csinálni a akváriumból.

Szerintem maradok a akasztósnál, csak keresnem kell egy olyat ami skimmeres.
Köszi Adrián. :)
A baj, hogy vizuális típus vagyok, és a Tidal-mizériád rendesen megnevettetett. 😂
Szerintem előbb alakítasz át egy akasztóst, minthogy találnál skimmeres kivitelt. 😉
 
Köszi Adrián. :)
A baj, hogy vizuális típus vagyok, és a Tidal-mizériád rendesen megnevettetett. 😂
Szerintem előbb alakítasz át egy akasztóst, minthogy találnál skimmeres kivitelt. 😉
Na igen, most jó poén, én is elnevetek rajta, de mikor elinditottam nem nevettem. :)
 
Back
Oldal tetejére