• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A nap képe

Ez az egész tényleg vicces! Vonalkód úgy negyven éve. Elektrorudi képén i ott virít a 2018-as dátum. No meg anno hol írták már rá hogy konyhasó is van benne. A bódé a padokkal, árnyas fával nagyon eredeti! Gondolom felkapott hely lehetett régen! Kár érte!
 
Nem mindenki szereti őket, nekünk tetszenek, feldobják a városképet és legtöbbször elég ötletes alkotások születnek. Ez a mostani is egyedi lett, kb. 2 hét alatt hozták össze, pár naponta lőttünk róla képet, hogy lássuk a fejlődést, ez a végleges állapot, már állványok nélkül. Dob utca.
View attachment 150830
Azt mellékesen jegyezzük meg, hogy 2 napig bírták a birka graffitisek, összebarmolták az alsó részt, ameddig elérték. Mára visszajavították ugyan, de ezek után nem sokat jósolunk neki.
Képzeljétek, ma szerepelt ez az alkotás a német hiradoban. Azt mondtak hogy valahigy tisztitja a levegöt. o_O
Amikor megláttam a kepet, rögtön ti jutottatok eszembe. 🥰
 
Képzeljétek, ma szerepelt ez az alkotás a német hiradoban. Azt mondtak hogy valahigy tisztitja a levegöt. o_O
Amikor megláttam a kepet, rögtön ti jutottatok eszembe. 🥰
Azt nem mondtak veletlenul, hogyan tisztitja? A kep keszitese ota felfestettek egy szoveget is alulra, hogy tisztiCCSa a levegot es az a festmeny 500 fa munkajat vegzi. :oops:

Szerk.: kozben megvan a valasz is
 
Azt nem mondtak veletlenul, hogyan tisztitja? A kep keszitese ota felfestettek egy szoveget is alulra, hogy tisztiCCSa a levegot es az a festmeny 500 fa munkajat vegzi. :oops:

Szerk.: kozben megvan a valasz is
A fene a szkepticizmusomat... :( Miért van az, hogy ilyen hírek olvasása után mindíg egy kisördög súgdos a fülembe... ? :cry:
Ha van ilyen festék, miért nem ezt használjuk az összes falfelületre? Akár a szobánk falára is...
Nem tudom eldönteni, hogy ez csak újságírói butaság vagy csak egy vicc? Esetleg nagyon okos emberek valóban megoldották a világ legnagyobb problémáját a Dob utcában, csak én vagyok ilyen negatív?
 
A fene a szkepticizmusomat... :( Miért van az, hogy ilyen hírek olvasása után mindíg egy kisördög súgdos a fülembe... ? :cry:
Ha van ilyen festék, miért nem ezt használjuk az összes falfelületre? Akár a szobánk falára is...
Nem tudom eldönteni, hogy ez csak újságírói butaság vagy csak egy vicc? Esetleg nagyon okos emberek valóban megoldották a világ legnagyobb problémáját a Dob utcában, csak én vagyok ilyen negatív?
Gondolom azért nem használjuk ezt a festéket, mert gondolom nem 4999 Ft 2.5 liter, amiből egy kisebb szobát kifestesz, hanem inkább az 40k-t verdesheti.

Amúgy van beltéri falfesték természetes anyagokból, alacsony káros anyag kibocsátással. Abból is az 5 liter 20k+....
 
Utoljára módosított:
A szkepticizmussal semmi baj, en magam is az vagyok. Azzal van baj, hogy csak megfogalmazod (barmennyire jogos is) es nem jarsz utana, hogy mennyire valos a megerzesed. Kb 10 perc keresessel megtalaltam a festeket is (nem segitett, hogy a cikkben elirtak Airlite helyett grafistone) es a technologiat. Innen kiderult, hogy mar maga a gyarto sem azt ira (a cikkel ellentetben), hogy a szendioxidot koti meg, hanem a legszennyezo anyagokat (pl Nitogendioxid). A technologia abbol all, hogy titandioxidot kevernek a festekbe, ami UV fenyre fotokatalitikus reacioba lep a kornyezo anyagokkal (emiatt is hasznaljak fertotlenito berendezesekbe, legtisztitokba). Hogy tenyleg 1nm festek 1 fa munkajat vegezne? Lehetseges, de kizarolag csak egy szempontbol (mennyi nitrogendioxiot kot meg), maga a fa ezermillio mas dolgot is csinal, amit nem vettek figyelembe.
 
Azt nem mondtak veletlenul, hogyan tisztitja? A kep keszitese ota felfestettek egy szoveget is alulra, hogy tisztiCCSa a levegot es az a festmeny 500 fa munkajat vegzi. :oops:

Szerk.: kozben megvan a valasz is
Elolvastam a "válasz" link alatti cikket. A cikkíró vagy teljesen láma a téren, vagy toll a mondták neki. Aktív szén mióta köti meg a széndioxidot? 500 fa munkáját végzi... Mégis meddig? Az előállítási károsanyag kibocsátás is bele van számolva? Ez egy szépen kivitelezett porfogó maximum. Egyébként nagyon szép, csak fájó, hogy egy szép falfestést hazugsággal adnak el. Nade a népbutítás ezen a téren a diszperziós lélegző(!!!) falfestékkel kezdődött...
 
A szkepticizmussal semmi baj, en magam is az vagyok. Azzal van baj, hogy csak megfogalmazod (barmennyire jogos is) es nem jarsz utana, hogy mennyire valos a megerzesed. Kb 10 perc keresessel megtalaltam a festeket is (nem segitett, hogy a cikkben elirtak Airlite helyett grafistone) es a technologiat. Innen kiderult, hogy mar maga a gyarto sem azt ira (a cikkel ellentetben), hogy a szendioxidot koti meg, hanem a legszennyezo anyagokat (pl Nitogendioxid). A technologia abbol all, hogy titandioxidot kevernek a festekbe, ami UV fenyre fotokatalitikus reacioba lep a kornyezo anyagokkal (emiatt is hasznaljak fertotlenito berendezesekbe, legtisztitokba). Hogy tenyleg 1nm festek 1 fa munkajat vegezne? Lehetseges, de kizarolag csak egy szempontbol (mennyi nitrogendioxiot kot meg), maga a fa ezermillio mas dolgot is csinal, amit nem vettek figyelembe.
Nitrogéndioxid... Ezt bontatjuk el a bacikkal... Titandioxid... 🤦‍♂️Az meg veszélyes nehézfémoxid, drága és igen környezetszennyező az előállítása és gondolom nem megoldott a hulladék(mert az lesz előbb-utóbb) újrahasznosítása sem. Mint egy csomó terméknek. (lásd polisztirol=sehol nem adható le, csak apránként belecsempészhető a kommunálisba)
Ez egy megfelelő butítással eladott marketing, hogy valakinek keletkezzen új piac egy új termék eladására... Pont, mint az egészségtudatos termékek egy része. (természetesen nem az összes 🙂)
 
A szkepticizmussal semmi baj, en magam is az vagyok. Azzal van baj, hogy csak megfogalmazod (barmennyire jogos is) es nem jarsz utana, hogy mennyire valos a megerzesed. Kb 10 perc keresessel megtalaltam a festeket is (nem segitett, hogy a cikkben elirtak Airlite helyett grafistone) es a technologiat. Innen kiderult, hogy mar maga a gyarto sem azt ira (a cikkel ellentetben), hogy a szendioxidot koti meg, hanem a legszennyezo anyagokat (pl Nitogendioxid). A technologia abbol all, hogy titandioxidot kevernek a festekbe, ami UV fenyre fotokatalitikus reacioba lep a kornyezo anyagokkal (emiatt is hasznaljak fertotlenito berendezesekbe, legtisztitokba). Hogy tenyleg 1nm festek 1 fa munkajat vegezne? Lehetseges, de kizarolag csak egy szempontbol (mennyi nitrogendioxiot kot meg), maga a fa ezermillio mas dolgot is csinal, amit nem vettek figyelembe.
Kérlek vedd figyelembe, hogy én egy mélyen átlag alatti értelmi képességgel rendelkező olvasó vagyok. :confused:
Ha nekem leírnak valamit egy cikkben, legyen az tudományos tartalmú vagy akár politikai jellegű, azt készpénznek veszem. Szeretnék biztos lenni benne, hogy aki leírta, és felvette érte a honoráriumot, az helyettem utánajárt a témának, amiről cikkezett.
Persze ez nem vonatkozik a vicc lapokra, mert azokhoz nyilván úgy állok hozzá...

Egyébként kössz az info-t. 👍
 
Titandioxid... 🤦‍♂️Az meg veszélyes nehézfémoxid, drága és igen környezetszennyező az előállítása és gondolom nem megoldott a hulladék(mert az lesz előbb-utóbb) újrahasznosítása sem.
Az E171 jelu elelmiszer adalekanyagrol beszelunk, ami szerepel a Magyar gyogyszerkonyvben.
 
Az E171 jelu elelmiszer adalekanyagrol beszelunk, ami szerepel a Magyar gyogyszerkonyvben.
Gyógyszerkönyv oké, csakhát a titán bányászat az olyan veszélyes környezetszennyezéssel jár, mint az aluminiumoxid dúsítás egy zagytározóban... A Devecseri, kolontári, somlói lakosok mesélhetnének erről. A tájsebek gigantikus, mivel több ezer m3 kőzetből nyernek ki pár kg fémet. A titán fontos anyag a repűlőipar hadi oldalán. Az USA a hidegháború óta beleszól a világ életébe csak azért, hogy olcsón hozzájusson... Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy festékkaparék hová kerül. Az egyéb anyagok, amitől tudja azt a csudajó abszorpciós képességet éppenséggel nem-rentábilissé teszik a visszanyerhető titánt, ergo megy a szemétbe. Anno az azbesztpala csodaszámba ment... Eltelt x év, mindenki szabadulna tőle. Napokban szembesültem vele, mi mindent nem vesznek át pénzért sem a hulladékgazdálkodással foglalkozó szervek. @tsokee ,félre ne érts, nem vagyok ellensége az új dolgoknak, csak szkeptikussá tesz mindaz, amit a világban látok. 🙂
 
A szkepticizmussal semmi baj, en magam is az vagyok.
Nekem meg az tűnt fel elsőre, hogy ez a festmény tutira nincs 500 m2. Így fotó alapján kb 12x20 méternek saccolnám. Továbbgondolva, a teljes falra már inkább valószínű hogy 500 m2-es, igazából ez is hangzik el - az már egy más kérdés hogy csak a fele van lefestve :) Ez is egy ügyes csúsztatás.
 
Back
Oldal tetejére