• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy kép a jelenlegi állapotról.
Sajnos a garnélák nem igazán szeretik az áramlást és nem jönnek ki a szabad terepre. Lehet nagyon erős is a fény meg nincs búvóhely... Visszább vettem a szűrőt, de nem tudom meddig lehet visszafolytani úgy, hogy ne károsodjon. Van esetleg ezzel kapcsolatba tapasztalata valakinek?
Tegnap kivettem az ista mini skimmert is, mert nagyon sokszor szív levegőt, aztán megint légteleníthetek... Bent van most az ADA, de az meg beszívja a garnikat... Patt helyzet. Az istaval valakinek bevállt módszer, hogy lehet jól beállítani esetleg? :D
Az alga megállt csak a köveken van kicsi de azt majd megoldják és még tetszik is. IMG_20210511_175833.jpg
 
május.13.
Ph --- 6.6
Gh --- 10
Kh --- 4
Co2 --- 35
No2 --- <0.01
No3 --- 3
Po4 --- 0.05 - - - ez továbbra se, pedig már beleöntöttem közel egy liter foszfátot XD
Fe --- 0.05

Táp 1 mac mic és 60ml fosfo 1ml carbo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
50% nullás viz+ 50% eddig használt víz

Meglett vágre a DC átalakító és frankón megy a dimmelt világítás. így most 8 órát megy 1-5% 1-30% 1-50% 2-100% 1-50% 1-30% 1-5%.
Kiváncsi vagyok, hogy reagál. Ma még bekerül két csigusz.
 
Május.17.
Ph --- 6.6
Gh --- 14
Kh --- 5
Co2 --- 40
No2 --- 0
No3 --- 5
Po4 --- 1 - - - na végre felment egy kicsit magas is, mostantol visszavéve tovább
Fe --- 0.1

Táp 2 mac mic és 20ml fosfo 1ml carbo
5ml prime és stability
Világítás 8 óra.
50% nullás viz+ 50% eddig használt víz

Jövő héttől tervezek át állni visszasózott ro-ra.
 
Az istaval valakinek bevállt módszer, hogy lehet jól beállítani esetleg?
Én úgy oldottam meg, hogy ritka szivacsból vágtam felülre egy korongot. Szűrő csőből vágtam gyűrűt különböző hosszban. Alul a beszívó félig van nyitva, felül a megfelelő gyűrűvel pedig beállítom, hogy ne szívjon levegőt, ne ugráljon, stb...
Nálam ez vált be...
 
Én is hasonló elv alapján oldottam meg: egy vékony drótot tekertem az úszó köré, ami megakasztja azt egy bizonyos magasságban (ezt ki kell tökölni az elején, hogy melyik magasság ideális). A víz párolgása tud bekavarni, de azt úgyis vissza kell pótolni. De azóta nekem nem szív levegőt. Lent nekem a beszívó fullra nyitva van, így is működik, de ez gondolom a szűrő kapacitásától is függ, hogy hogyan kell elosztani a beszívott víz mennyiségét.
 
Szeva! Pár hete boncolgattuk ezt a témát, kukkants be IDE, itt találsz a kommentek között szuper ötleteket!
Köszi! Olvastam és legközelebb vízcserénél kis is próbálom, de szerencsére a sodrás megfelelő és megtöri a felszínt.
Én is hasonló elv alapján oldottam meg: egy vékony drótot tekertem az úszó köré, ami megakasztja azt egy bizonyos magasságban (ezt ki kell tökölni az elején, hogy melyik magasság ideális). A víz párolgása tud bekavarni, de azt úgyis vissza kell pótolni. De azóta nekem nem szív levegőt. Lent nekem a beszívó fullra nyitva van, így is működik, de ez gondolom a szűrő kapacitásától is függ, hogy hogyan kell elosztani a beszívott víz mennyiségét.
Igen a víz párolgással van a probléma főleg. :D
 
Május.19.
Ph --- 6.7
Gh --- 16
Kh --- 6
Co2 --- 36
No2 --- 0
No3 --- 3
Po4 --- 0.2
Fe --- 0.1

Táp 1 mac mic és 10ml fosfo 1ml carbo
5ml prime
Világítás 8 óra.
50% nullás viz+ 50% eddig használt víz
 
Hmm lehetséges... Nem is olyan piros mint gondoltam, de azt hittem csak a nem megfelelő kaja meg világítás miatt szintelen. Sebaj mostmár jó ellátást kapnak.
Köszi.Azért kérdeztem mert én is rendeltem razbórákat.Mosquito razbórát rendeltem.Már az átvételnél furcsa volt a szinük de elhoztam őket.Ilyenek mint a tieid.Szerintem Boraras urophthalmoides (Verébrazbóra,felkiáltó jel razbóra).Szerencsére nagyon olcsón vettem.Sajnos mindenhol ez van.Ha törperazbóra akkor a kereskedő azt mondja hogy boraras brigittea.És sokat kér érte.:)
 
Back
Oldal tetejére