• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

7.nap
Ph 6.5 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 50
No2 0.1- - - lejjebb ment halad
No3 5 ok
Po4 0.05 - - - ez lehetne több
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 8ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
Jövő héten lehet kipróbálom a nullás vizet. Megérdeklődtem a dolgot.
 
8.nap
Ph 6.8 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 29
No2 0.1 alatti
No3 3 --- lejebb ment
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 12ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
 
Jbl tesztel mérsz No3 Po4 szintet?
8.nap
Ph 6.8 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 29
No2 0.1 alatti
No3 3 --- lejebb ment
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 12ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
 
Utoljára módosított:
Jbl tesztel mérsz No3 Po4 szintet?
Csak azért kérdezem mert én elkövettem azt a nagy hibát hogy a Fe és Ph teszt alapján (ezeknek elolvastam a használati utasítását) 5ml akvavízzel mértem az No3 és Po4 szinteket és mindig alacsony szintet mutatott. Aztán egy véletlen folytán észrevettem hogy ezeket 10 ml (az ábrán apró betűvel a fecskendőn 2x5ml) vízzel kell mérni. Újramértem és teljesen más (sokkal magasabb) értéket mutatott.
Ui.:Közben eljöttem dolgozni azért két bejegyzésbe írtam.
 
Csak azért kérdezem mert én elkövettem azt a nagy hibát hogy a Fe és Ph teszt alapján (ezeknek elolvastam a használati utasítását) 5ml akvavízzel mértem az No3 és Po4 szinteket és mindig alacsony szintet mutatott. Aztán egy véletlen folytán észrevettem hogy ezeket 10 ml (az ábrán apró betűvel a fecskendőn 2x5ml) vízzel kell mérni. Újramértem és teljesen más (sokkal magasabb) értéket mutatott.
Ui.:Közben eljöttem dolgozni azért két bejegyzésbe írtam.
Igen alolvastam az útmutatókat és annak alapján csinálom. :) De szerintem a talaj viszi úgyhogy szerintem még duplázni kell egy ideig
 
9.nap
Ph 6.5 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 35
No2 0.1 alatti
No3 3 --- maradt
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni tovabbra se
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 20ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
Ma nem cseréltem vizet, de holnap 50%nullás vizzel fog menni 50% eddig használt vízzel.
 
9.nap
Ph 6.5 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 35
No2 0.1 alatti
No3 3 --- maradt
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni tovabbra se
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 20ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
Ma nem cseréltem vizet, de holnap 50%nullás vizzel fog menni 50% eddig használt vízzel.
Miért adagolsz prime-ot az akváriumhoz?

Ha jól tudom a cserevizet megcsepegtetem a megfelelő mennyiséggel és így a káros anyagokat semlegesíted a csapvízből...

Lehet, hogy én vagyok a tudatlan - nem lepődnék meg - de nem felesleges adagolni az akváriumhoz?
 
Miért adagolsz prime-ot az akváriumhoz?

Ha jól tudom a cserevizet megcsepegtetem a megfelelő mennyiséggel és így a káros anyagokat semlegesíted a csapvízből...

Lehet, hogy én vagyok a tudatlan - nem lepődnék meg - de nem felesleges adagolni az akváriumhoz?
A 20 liter cserevízhez adom előző nap, jól tudod. :)
 
A 20 liter cserevízhez adom előző nap, jól tudod. :)
Akkor jó :) nem volt egyértelmű a bejegyzésekből. De eddig mindig fennakadtam rajta :)

Amúgy a 9 liter amazonia simán elfog nyelni vagy fél liter fosfot....én most járok kb annyinál és a vizcsere után még mindig kell adagolnom 4 ml pluszt a macro mellé....

De keep going. Jó lesz az!

Apropó, sikerült RO vizes kollégát találni?
 
Akkor jó :) nem volt egyértelmű a bejegyzésekből. De eddig mindig fennakadtam rajta :)

Amúgy a 9 liter amazonia simán elfog nyelni vagy fél liter fosfot....én most járok kb annyinál és a vizcsere után még mindig kell adagolnom 4 ml pluszt a macro mellé....

De keep going. Jó lesz az!

Apropó, sikerült RO vizes kollégát találni?
Lehet félreérthető volt. :)
Azta annyit nem gondoltam volna, de mostmár a mérőedénnyel fogom adni és nem injekcióssal. :D

Igen sikerült, a héten egyeztetek is vele.
 
10.nap
Ph --- 6.6 Ok
Gh --- 16 Ok
Kh --- 6 Ok
Co2 --- 35
No2 --- 0.01 alatti
No3 --- 5
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni tovabbra se...
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 40ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
Ma 50%nullás viz+ 50% eddig használt víz. Meglatjuk hogy alakul.

Bekerültek a garnélák.
 
Utoljára módosított:
60x30-as az alap terület ahogy elnézem, szerintem olyan típusú halnak ami amúgy is a víz alsó rétegeiben úszkál, ez már elég felület, én azt mondom egy jól kiválasztott fajtával működhet! A csiga meg alap, én a süncsiguszokat ajánlom, picik maradnak, és az egyik legjobb takarítók!
És melyik lenne az a fajta? :D a páncélost úgy tudom több darabot kellene tartani azoknak meg már keves az űrtartalom. Oto szintén, sziámi és anci meg túl nagyra nő.
 
Back
Oldal tetejére