• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

smidalbert8

Főkertész
Sziasztok!

Már nagyon régen nem foglalkoztam az egyik kedvenc hobbymmal az akvarisztikával, de mostmár végre van rá idő és befektetés. :)
így hozzáfogtam az olvasgatáshoz és a tanuláshoz, mert azóta nagyon sok minden profi dolog elérhető itthon is, szóval ezután elkedztem szemezgetni...
így mostmár egészen összeállt bennem mit szeretnék, úgyhogy megnyitom az első naplómat itt.

Fő témának a hegységek gerincét választotam, amit valamennyire be lehet sorolni iwugami stílusba, de nem sok ilyet láttam még.
így az egyik nagy életcélom helyszínét választottam, mint hardscape egy képek alapján a fejemben összeállt hegygerincet Å területén.
Aki esetleg nem ismerné Norvégia Moskenesøya szigetnek a végpontja. Szerintem gyönyörű hely és remélem egyszer eljutok oda, de addig nagyon szívesen nézegetném a nappaliban. :D

Készítettem is róla pár skiccet:

143393108_1097446600680597_5163628924932834830_n.jpg142797929_1041280733049033_6133329059060733649_n.jpg

Mivel kicsi hely áll rendelkezésemre ezért sajnos(vagy mégsem) egy lapos akváriumot kell választanom a projekthez.
Ez szintén megcsavarja a dolgokat, mivel iwugami shallow tankot sem nagyon láttam még.
Tehát az akvárium méretei 60X30X20 cm lesz.

Az eddig kiválasztott dolgok

Akvárium: 60X30X20 cm opti white 6 mm
Táptalaj: Tropica Substrate - 1L
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 - 9L
Hardscape: Seiyru kő - 20kg
Növényzet: Hemianthus Callitrichoides Cuba
Szűrő: Eheim Expreience 150 vagy 250
Világítás: Twinstar 600 CA
Co2: 2kg palack GA reduktorral egybeépített mágnesszelep
Diffúzor: Egyelőre japán, de idővel ADA DOOA 15d
GA üveg buborékszámláló, visszafolyásgátló, drop checker
Befolyó: ADA Lily Pipe Mini P2
Kifolyó: ADA Lily Pipe Mini V1
Skimmer: Ista mini glass skimmer
Tápozás: Green Aqua Macro & micro
 
Utoljára módosított:
A szűrővel kapcsolatban szívesen fogadnék véleményeket, hogy szerintetek kelle a 250-es vagy elég a 150-es?
A sok kő és gerincek közti részektől féleg egy kicsit, hogy nem lesz ott megfelelő áramlás, ezért gondoltam jobb lenne a nagyobbat.
Ki mit gondol erről?
 
A szűrővel kapcsolatban szívesen fogadnék véleményeket, hogy szerintetek kelle a 250-es vagy elég a 150-es?
A sok kő és gerincek közti részektől féleg egy kicsit, hogy nem lesz ott megfelelő áramlás, ezért gondoltam jobb lenne a nagyobbat.
Ki mit gondol erről?
Szerintem elég a 150. Az üveg kicsi magassága miatt az áramlással nem lesz gond, sőt a 250-es lehet már rendezgetné a talajt.

Ment a követés, nagyon kíváncsi leszek rá.
Sok sikert!
 
A bruttó 36 literben lesz 10kg talaj, 20kg dekor. Szóval max.10 liter víz forgatásához elég a 150-es szűrő.
Érdeklődéssel várom, indításnak nagy kihívást választottál. Drukkolok, hogy sikerüljön!
 
Tommi: Köszönöm! Remélem elég lesz, de még ki fogom próbálni valahogy.

star67: Természetesen nem lesz benne 10 kg talaj csak amennyi feltétlen szükséges a gyephez, illetve a kő is csak a rendelkezésre álló mennyiség ebből még nem tudom mennyit fogok pontosan felhasználni.:) Épp most fejeztem be egy nagy kihívást, így kellett egy másik, amit boldogan fogok csinálni. Köszi!
 
A szűrővel kapcsolatban szívesen fogadnék véleményeket, hogy szerintetek kelle a 250-es vagy elég a 150-es?
A sok kő és gerincek közti részektől féleg egy kicsit, hogy nem lesz ott megfelelő áramlás, ezért gondoltam jobb lenne a nagyobbat.
Ki mit gondol erről?
Szia! Egyértelműen a 250-es. Az ég világon semmi különbség nincs a két szűrő között a plusz 1litert töltet kapacitáson.
 
Ment a követés, kíváncsi vagyok, az elképzelés, skicc király, a tech meg jó minőségű, már csak egy kis ügyesség és egy kalap szerencse kell.
150es szűrő szerintem bőven elégséges lesz. Mivel fogsz tápozni?
 
Ment a követés, kíváncsi vagyok, az elképzelés, skicc király, a tech meg jó minőségű, már csak egy kis ügyesség és egy kalap szerencse kell.
150es szűrő szerintem bőven elégséges lesz. Mivel fogsz tápozni?
Green Aqua Macro micro ra gondoktam egyelőre, de ha esetleg kell még más is alakul. :)
Ezt a szűrő dolgot még fontolgatom...
Nem tudom megéri e a kisebbet vagy esetleg lenne e negatív hatása a nagyobbnak? Majd megpróbálom valahogy kipróbálni, hogy a hardscapeben esetleg megáll e a víz valahol valamilyen áramlási próbával.
 
Green Aqua Macro micro ra gondoktam egyelőre, de ha esetleg kell még más is alakul. :)
Ezt a szűrő dolgot még fontolgatom...
Nem tudom megéri e a kisebbet vagy esetleg lenne e negatív hatása a nagyobbnak? Majd megpróbálom valahogy kipróbálni, hogy a hardscapeben esetleg megáll e a víz valahol valamilyen áramlási próbával.

Azt vedd számításba a szűrő kérdésnél, hogy egy bizonyos pontig van értelme túltolni a szűrőkapacitás miatt, viszont amikor már túl nagy lph-s szűrőt veszel, nem ajánlatos 50% alá fojtani. Úgy értem semmilyen szűrőt nem szabad 50% alá fojtani mechanikus fojtással. (Rotorspeed control-al persze, de az nem ez a kateg). A 150 asszem 500lph, a 250 pedig 700lph, egyik sem egy ördögien nagy szám, kényelmesen tudsz rajtuk elegendőt szelidíteni, lehet, hogy a plusz szűrőtérfogat miatt mégis csak érdemes lenne a 250. Illetve tudsz tömörödő szűrőanyaggal is játszani ha kell, pl Bio Rio. Én személy szerint minden akvámban erősen túltolom a szűrést, és inkább fojtok az kifolyón.

A táp kérdésbe nem akarok beleszólni, de egy ilyen shallow iwa-val lehet hogy kiegyensúlyozottabb és algamentesebb eredményt érnél el ADA tápozással.
 
Azt vedd számításba a szűrő kérdésnél, hogy egy bizonyos pontig van értelme túltolni a szűrőkapacitás miatt, viszont amikor már túl nagy lph-s szűrőt veszel, nem ajánlatos 50% alá fojtani. Úgy értem semmilyen szűrőt nem szabad 50% alá fojtani mechanikus fojtással. (Rotorspeed control-al persze, de az nem ez a kateg). A 150 asszem 500lph, a 250 pedig 700lph, egyik sem egy ördögien nagy szám, kényelmesen tudsz rajtuk elegendőt szelidíteni, lehet, hogy a plusz szűrőtérfogat miatt mégis csak érdemes lenne a 250. Illetve tudsz tömörödő szűrőanyaggal is játszani ha kell, pl Bio Rio. Én személy szerint minden akvámban erősen túltolom a szűrést, és inkább fojtok az kifolyón.

A táp kérdésbe nem akarok beleszólni, de egy ilyen shallow iwa-val lehet hogy kiegyensúlyozottabb és algamentesebb eredményt érnél el ADA tápozással.
Igen... Szerintem sem túl sok, ezért feltételeztem, hogy esetleg gazdaságosabb lenne későbbiekben, vagy egy nagyobbra váltásnál. De még addig amíg meglesz maga az üveg és lehet bele vizet rakni legjobb esetben 2 hónap. Szóval addig még ráérek gondolkodni. :D

Néztem azokat is, de sajnos egyelőre ennyi volt a keret.
 
Skacok a két szűrőnek pontosan ugyan akkora vízforgatasa van az adattáblától függetlenül. Volt-van mindkét típusom.
Szóval ha a költsegvetésbe belefér a 250-est javasolnám még mindig.
Köszönöm a hasznos információt! Azzal volt kalkulálva, szóval igen. A táblázatos adatokat nézve azért van különbség, de lehet a plusz töltet miatt mégis hasonló.
 
Köszönöm a hasznos információt! Azzal volt kalkulálva, szóval igen. A táblázatos adatokat nézve azért van különbség, de lehet a plusz töltet miatt mégis hasonló.
Töltet nélkül kb ugyan annyi vizet forgat. Kíváncsiságból 5percen keresztül járattam át a vizet egyik tatrályból a másikba, majd vissza ugyan annyi időn keresztül a másik szűrővel, és a végén kb ugyan ott állt a vízszint. Az adattábla szerinti közel plusz 50% teljesítménykülönbség szemmel látható kellett volna legyen. És ezek után feltételezem, hogy a 2273 es a 2275 között sincs semmi különbség ilyen téren.
 
Töltet nélkül kb ugyan annyi vizet forgat. Kíváncsiságból 5percen keresztül járattam át a vizet egyik tatrályból a másikba, majd vissza ugyan annyi időn keresztül a másik szűrővel, és a végén kb ugyan ott állt a vízszint. Az adattábla szerinti közel plusz 50% teljesítménykülönbség szemmel látható kellett volna legyen. És ezek után feltételezem, hogy a 2273 es a 2275 között sincs semmi különbség ilyen téren.
Viszont itt az exp 2422 és exp 2424-ről van szó, nem professional. :)
Valószínűsítem, hogy hasonló lehet ebben az esetben is.
 
Töltet nélkül kb ugyan annyi vizet forgat. Kíváncsiságból 5percen keresztül járattam át a vizet egyik tatrályból a másikba, majd vissza ugyan annyi időn keresztül a másik szűrővel, és a végén kb ugyan ott állt a vízszint. Az adattábla szerinti közel plusz 50% teljesítménykülönbség szemmel látható kellett volna legyen. És ezek után feltételezem, hogy a 2273 es a 2275 között sincs semmi különbség ilyen téren.
Ez a teszt fals eredmenyt ad. Ha osszekotsz ket vizoszlopot egy csovel, akkor az mindenkepp megprobalja kiegyenletiteni egymast, szoval a teljesitmeny kulonbseg a visszaszivattyunal elveszhet emiatt. A teszted ugy lett volna rendben, ha mindket esetben egy ugyanannyira toltott akvabol szivattyuzod at egy uresbe ugy, hogy a nyomocso nem er a viz ala es ugyanolyan magasan van a vege. Vagy azt nezed meg, hogy melyik szuro mennyi ido alatt tolt meg egy mondjuk 5 literes flakont, amit az elso teszt utan visszaontesz a forras taroloba. Az is fontos, hogy mindket esetben megfelolen legtelenitve legyen a ket keszulek, mert minden bubi teljesitmenyvesztes.
 
Viszont itt az exp 2422 és exp 2424-ről van szó, nem professional. :)
Valószínűsítem, hogy hasonló lehet ebben az esetben is.
Tisztában vagyok vele hogy melyik két szűrő között hezitálsz. A prof1 2222 és az exp 2224 egy és ugyan az. A prof 1 2224 és az exp 2424 szintén egy és ugyan az.
A 150 és a 250között semmi különbség a plusz 1 litert töltet kspacitáson. Mindegy hogy prof1, vagy exp-ről van szó.
 
Ez a teszt fals eredmenyt ad. Ha osszekotsz ket vizoszlopot egy csovel, akkor az mindenkepp megprobalja kiegyenletiteni egymast, szoval a teljesitmeny kulonbseg a visszaszivattyunal elveszhet emiatt. A teszted ugy lett volna rendben, ha mindket esetben egy ugyanannyira toltott akvabol szivattyuzod at egy uresbe ugy, hogy a nyomocso nem er a viz ala es ugyanolyan magasan van a vege. Vagy azt nezed meg, hogy melyik szuro mennyi ido alatt tolt meg egy mondjuk 5 literes flakont, amit az elso teszt utan visszaontesz a forras taroloba. Az is fontos, hogy mindket esetben megfelolen legtelenitve legyen a ket keszulek, mert minden bubi teljesitmenyvesztes.
Mivel egy asztalra volt felhelyezve a két 50literes hordó, feltételezem hogy ugyan azokkal a feltételekkel dolgozott a két szűrő. Meg a szűrők is egy helyre voltak helyezve, csak az adatpert tettem át egyikből a másikba.
 
Mivel egy asztalra volt felhelyezve a két 50literes hordó, feltételezem hogy ugyan azokkal a feltételekkel dolgozott a két szűrő. Meg a szűrők is egy helyre voltak helyezve, csak az adatpert tettem át egyikből a másikba.
Attol hogy a ket hordo egy asztalon van a benne levo vizoszlopok magassaga nem egyezik meg mert visszaszivattyunal magasabb lesz, mint az odafele eseten. Adapterathelyezesnel meg levegot juttatsz a szurobe. Szoval nem azonos a feltetel.
 
Attol hogy a ket hordo egy asztalon van a benne levo vizoszlopok magassaga nem egyezik meg mert visszaszivattyunal magasabb lesz, mint az odafele eseten. Adapterathelyezesnel meg levegot juttatsz a szurobe. Szoval nem azonos a feltetel.
Tele hordoval indul a teszt. A masik hordo is tele volt, amikor elkezdtem visszafejteni a vizet. A ket hordo vizszintje kozott 1-2 cmnel tobb kulonbseg nem lehetett a szurok inditasakor. A szuroket meg feltoltve tettem a teszt ala, szoval levego nagyon keves kerulhetett a csovekbe.
Az a baj, a toletek vasarolt 2222 mar nincs meg, pedig meg videot is keszitenek a tesztrol. Sztem az 500 es a 700liter per ora kozott jocskan kellene legyen kulonbseg...
 
Back
Oldal tetejére