• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

smidalbert8

Főkertész
7.nap
Ph 6.5 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 50
No2 0.1- - - lejjebb ment halad
No3 5 ok
Po4 0.05 - - - ez lehetne több
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 8ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
Jövő héten lehet kipróbálom a nullás vizet. Megérdeklődtem a dolgot.

smidalbert8

Főkertész
8.nap
Ph 6.8 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 29
No2 0.1 alatti
No3 3 --- lejebb ment
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 12ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.

zeniwolf

Főkertész
Jbl tesztel mérsz No3 Po4 szintet?
8.nap
Ph 6.8 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 29
No2 0.1 alatti
No3 3 --- lejebb ment
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 12ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.

Utoljára módosított:

zeniwolf

Főkertész
Jbl tesztel mérsz No3 Po4 szintet?
Csak azért kérdezem mert én elkövettem azt a nagy hibát hogy a Fe és Ph teszt alapján (ezeknek elolvastam a használati utasítását) 5ml akvavízzel mértem az No3 és Po4 szinteket és mindig alacsony szintet mutatott. Aztán egy véletlen folytán észrevettem hogy ezeket 10 ml (az ábrán apró betűvel a fecskendőn 2x5ml) vízzel kell mérni. Újramértem és teljesen más (sokkal magasabb) értéket mutatott.
Ui.:Közben eljöttem dolgozni azért két bejegyzésbe írtam.

smidalbert8

Főkertész
Csak azért kérdezem mert én elkövettem azt a nagy hibát hogy a Fe és Ph teszt alapján (ezeknek elolvastam a használati utasítását) 5ml akvavízzel mértem az No3 és Po4 szinteket és mindig alacsony szintet mutatott. Aztán egy véletlen folytán észrevettem hogy ezeket 10 ml (az ábrán apró betűvel a fecskendőn 2x5ml) vízzel kell mérni. Újramértem és teljesen más (sokkal magasabb) értéket mutatott.
Ui.:Közben eljöttem dolgozni azért két bejegyzésbe írtam.
Igen alolvastam az útmutatókat és annak alapján csinálom. :) De szerintem a talaj viszi úgyhogy szerintem még duplázni kell egy ideig

smidalbert8

Főkertész
9.nap
Ph 6.5 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 35
No2 0.1 alatti
No3 3 --- maradt
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni tovabbra se
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 20ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
Ma nem cseréltem vizet, de holnap 50%nullás vizzel fog menni 50% eddig használt vízzel.

kunakos

Főkertész
9.nap
Ph 6.5 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6 Ok
Co2 35
No2 0.1 alatti
No3 3 --- maradt
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni tovabbra se
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 20ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
Ma nem cseréltem vizet, de holnap 50%nullás vizzel fog menni 50% eddig használt vízzel.
Miért adagolsz prime-ot az akváriumhoz?

Ha jól tudom a cserevizet megcsepegtetem a megfelelő mennyiséggel és így a káros anyagokat semlegesíted a csapvízből...

Lehet, hogy én vagyok a tudatlan - nem lepődnék meg - de nem felesleges adagolni az akváriumhoz?

smidalbert8

Főkertész
Miért adagolsz prime-ot az akváriumhoz?

Ha jól tudom a cserevizet megcsepegtetem a megfelelő mennyiséggel és így a káros anyagokat semlegesíted a csapvízből...

Lehet, hogy én vagyok a tudatlan - nem lepődnék meg - de nem felesleges adagolni az akváriumhoz?
A 20 liter cserevízhez adom előző nap, jól tudod. :)

kunakos

Főkertész
A 20 liter cserevízhez adom előző nap, jól tudod. :)
Akkor jó :) nem volt egyértelmű a bejegyzésekből. De eddig mindig fennakadtam rajta :)

Amúgy a 9 liter amazonia simán elfog nyelni vagy fél liter fosfot....én most járok kb annyinál és a vizcsere után még mindig kell adagolnom 4 ml pluszt a macro mellé....

De keep going. Jó lesz az!

Apropó, sikerült RO vizes kollégát találni?

smidalbert8

Főkertész
Akkor jó :) nem volt egyértelmű a bejegyzésekből. De eddig mindig fennakadtam rajta :)

Amúgy a 9 liter amazonia simán elfog nyelni vagy fél liter fosfot....én most járok kb annyinál és a vizcsere után még mindig kell adagolnom 4 ml pluszt a macro mellé....

De keep going. Jó lesz az!

Apropó, sikerült RO vizes kollégát találni?
Lehet félreérthető volt. :)
Azta annyit nem gondoltam volna, de mostmár a mérőedénnyel fogom adni és nem injekcióssal. :D

Igen sikerült, a héten egyeztetek is vele.

smidalbert8

Főkertész
10.nap
Ph --- 6.6 Ok
Gh --- 16 Ok
Kh --- 6 Ok
Co2 --- 35
No2 --- 0.01 alatti
No3 --- 5
Po4 0.05 - - - ez nem akar javulni tovabbra se...
Fe 0.05 - - - ez maradt

Táp 0.5 mac mic és 40ml fosfo
5ml prime és stability
Világítás 6 óra.
Ma 50%nullás viz+ 50% eddig használt víz. Meglatjuk hogy alakul.

Bekerültek a garnélák.

Utoljára módosított:

Ádám_

Legenda
60x30-as az alap terület ahogy elnézem, szerintem olyan típusú halnak ami amúgy is a víz alsó rétegeiben úszkál, ez már elég felület, én azt mondom egy jól kiválasztott fajtával működhet! A csiga meg alap, én a süncsiguszokat ajánlom, picik maradnak, és az egyik legjobb takarítók!

smidalbert8

Főkertész
60x30-as az alap terület ahogy elnézem, szerintem olyan típusú halnak ami amúgy is a víz alsó rétegeiben úszkál, ez már elég felület, én azt mondom egy jól kiválasztott fajtával működhet! A csiga meg alap, én a süncsiguszokat ajánlom, picik maradnak, és az egyik legjobb takarítók!
És melyik lenne az a fajta? :D a páncélost úgy tudom több darabot kellene tartani azoknak meg már keves az űrtartalom. Oto szintén, sziámi és anci meg túl nagyra nő.

Oldal tetejére