• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

B_Tamás

Főkertész
Természetesen igen, de a költségeloszlatás, helyhiány miatt még várat magára, ezért addig más megoldást keresek. :D Tehát továbbra is várom a javaslatokat ki mivel próbálkozott esetleg.
én a legolcsóbb készüléket vettem a 120 literes akváriumomhoz, egy éjszaka alatt legyártja a 60 litert... csak akkor szerelem fel a zuhanycső helyére, amikor gyártom a vizet, egyébként el van pakolva, nem nagy...

kunakos

Főkertész
Természetesen igen, de a költségeloszlatás, helyhiány miatt még várat magára, ezért addig más megoldást keresek. :D Tehát továbbra is várom a javaslatokat ki mivel próbálkozott esetleg.
Nekem meg a konyhában van a viztisztító. Mivel elég fos a vízminőség az utcában, ezért így is úgyis kellett...akkor én már úgy időzítettem, hogy mindkettőnek jó legyen - nekünk inni, főzni stb és az akvának is jó a 0-s víz ;)

Coller

Főkertész
én a legolcsóbb készüléket vettem a 120 literes akváriumomhoz, egy éjszaka alatt legyártja a 60 litert... csak akkor szerelem fel a zuhanycső helyére, amikor gyártom a vizet, egyébként el van pakolva, nem nagy...
Szintén. Itt vettem használtan asszem 5000 Ft-ért. Én egy 30 literes hordót töltök vele, kb 4 óra alatt meg is van. Nem nagy beruházás, én a csapra szerelem egy adapterrel, amikor kell. Ez zacsiban elfér amikor nem használom. Szerintem ennek a pénznek a sokszorosa is észrevétlenül beleröppen az akváriumba ;) És ez tényleg látható eredményt hoz. Nekem már az élmény volt, hogy nem vízkövesedett az üveg utána :D De a növények is meghálálják, és jobban fogod tudni, mi van a vízben.

Zsoltiabéka

Főkertész
Nekem a kazánházban van. Egy hordó a szennyvíznek , egy a 0-ásnak. Felmosásra, WC öblítésre kinti állatok itatására tök jó a szennyvíze. Mondjuk nekem van bőven fix helye. Az asszony is kezdi felfedezni, hogy a virágai szeretik. 😉

smidalbert8

Főkertész
Nekem a kazánházban van. Egy hordó a szennyvíznek , egy a 0-ásnak. Felmosásra, WC öblítésre kinti állatok itatására tök jó a szennyvíze. Mondjuk nekem van bőven fix helye. Az asszony is kezdi felfedezni, hogy a virágai szeretik. 😉
Köszönöm mindenkinek, de sajnos netto 32m2-en ez kicsit problémásabb. :D
Szintén. Itt vettem használtan asszem 5000 Ft-ért. Én egy 30 literes hordót töltök vele, kb 4 óra alatt meg is van. Nem nagy beruházás, én a csapra szerelem egy adapterrel, amikor kell. Ez zacsiban elfér amikor nem használom. Szerintem ennek a pénznek a sokszorosa is észrevétlenül beleröppen az akváriumba ;) És ez tényleg látható eredményt hoz. Nekem már az élmény volt, hogy nem vízkövesedett az üveg utána :D De a növények is meghálálják, és jobban fogod tudni, mi van a vízben.
Egy ilyen olcsó szettet én is bevállalnék. :D

tsokee

Mágus
Nincs csodaszer, akkor senki sem "szórakozna" az RO-val meg a visszasózással. El kell fogadni, ha tényleg javítani akarsz a vízminőségen, nincs középút. Használtan nagyon jó áron ki lehet fogni rendszereket, amikben már csak az előszűrőket, membránt kell max cserélni, nem muszáj a bolti újhoz ragaszkodni.
Még esetleg próbálkozhatsz a különböző 5 literes desztvizekkel, vagy ioncserélttel de ott meg kell nézni, alkalmas-e akvarizálásra. Plusz a sok műanyag, amivel jár, nem biztos hogy környezetbarát.
Esetleg a közeledben nincs akvarista, aki RO-zik, vagy egy kereskedés, ahonnan vihetnél hetente X litert?

Szerk.: a 32nm sem kifogás ;) mi is akkora lakásban vagyunk, még egy 60 literes hordónak is találtunk helyet ;)

smidalbert8

Főkertész
Nincs csodaszer, akkor senki sem "szórakozna" az RO-val meg a visszasózással. El kell fogadni, ha tényleg javítani akarsz a vízminőségen, nincs középút. Használtan nagyon jó áron ki lehet fogni rendszereket, amikben már csak az előszűrőket, membránt kell max cserélni, nem muszáj a bolti újhoz ragaszkodni.
Még esetleg próbálkozhatsz a különböző 5 literes desztvizekkel, vagy ioncserélttel de ott meg kell nézni, alkalmas-e akvarizálásra. Plusz a sok műanyag, amivel jár, nem biztos hogy környezetbarát.
Esetleg a közeledben nincs akvarista, aki RO-zik, vagy egy kereskedés, ahonnan vihetnél hetente X litert?

Szerk.: a 32nm sem kifogás ;) mi is akkora lakásban vagyunk, még egy 60 literes hordónak is találtunk h
Természetesen nem csodaszert keresek csak valamilyen átmenetet amíg kitalálom a dolgot és meglesz a rávaló.:)
Ha jól emlékszem van itt a környéken egy srác meg fogom kérdezni.

smidalbert8

Főkertész
4.nap
Ph zöld
Gh 16
Kh 6
Adtam most 6ml primeot 20lhez úgy tűnik egy keveset használt.
Holnap megjön a teszt pakk elvileg.
50% vízcsere megvolt. 1ml mic mac és 0.4 fosfo + stability. Kicsit a kövek megbarnultak úgy nézem, de bga nincs egyelőre. Bubiznak és nőnek a cubák.

smidalbert8

Főkertész
Megvan a box és csináltam is egy tesztet gyorsba.
Ph 6.5 Ok
Gh 16 Ok
Kh 6.5 Ok
Co2 35 - - - ez felső határ a mellékelt táblázat szerint
No2 0.8 - - - ez sok ha jól vettem ki.
No3 5-10 Ok
Po4 0.05 - - - ez lehetne több
Fe 0.05 - - - ez elvileg kevés
IMG_20210428_174353.jpgIMG_20210428_174414.jpg

Itt ott zöld kicsit. Miket javasoltok esetleg? Kevesebb fény, mic, mac és több foszfát?

kunakos

Főkertész
Foszfát adhatsz pluszba. Az 5 NO3 mellé legalább 0.5 fosfo kellene amellé a 0.05 vas elég lehet....

Az aktív talajod enni fogja a foszfatot. Ne sajnáld majd. Egy alkalommal told fel a megfelelo ertekre. Aztan a kovetkezo meres utan megint es az a mennyiseg egy hetig mehet ;)

smidalbert8

Főkertész
Foszfát adhatsz pluszba. Az 5 NO3 mellé legalább 0.5 fosfo kellene amellé a 0.05 vas elég lehet....

Az aktív talajod enni fogja a foszfatot. Ne sajnáld majd. Egy alkalommal told fel a megfelelo ertekre. Aztan a kovetkezo meres utan megint es az a mennyiseg egy hetig mehet ;)
Igen azt megdupláztam 1ml-re. Adtam 0.5 ml mic mac-et, stabilityt

zeniwolf

Főkertész
Kicsi alga barnásodás
Ilyen magas co2 mellett szerintem az áramlás miatt lehet alga bár nem látom hogy pontosan hol van ez akván belül. Visszaolvasva az előző mérésnél is hibás volt a co2. Ott 61,6ppm co2 volt. Ezen kívül nagyon szépek a növények.

smidalbert8

Főkertész
Itt valami nem stimmel!!! Kh Ph szerint 113 ppm Co2.
Akkor lehetséges, hogy nem tudom értelmezni a tablazatot... A neptun és a jbl teszt meg a drop is zöld tartományban van. Ti mi alapján számoltok?
A köveken van néhol, ahol jobban éri a fény. Az üvegen pedig a talajnál alul van zöld alga.

zeniwolf

Főkertész
Akkor lehetséges, hogy nem tudom értelmezni a tablazatot... A neptun és a jbl teszt meg a drop is zöld tartományban van. Ti mi alapján számoltok?
A köveken van néhol, ahol jobban éri a fény. Az üvegen pedig a talajnál alul van zöld alga.
Én úgy számolom hogy
3xkh szorozva 10 a 7-ph hatványával🙂. De van erre táblázat. Kereső pH kh co2. Szerintem a pH mérés hibás. Ez "nagyon" savas.

kunakos

Főkertész
Ahogy a nagyok mondanák. Mérj ph-t reggel, co2 indulás előtt, közben és lampa leoltás előtt.

Akkor látni fogod a co2 ingadozást.

A 6.2-t mikor mérted @smidalbert8 ?

Oldal tetejére