• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A misztikus CO2 táblázat - mennyi CO2 kell az akváriumba

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ennek a táblázatnak az értelmezéséhez...

Adott egy bruttó 150l-es akvárium. Tertatec 1200 szűrő, benne 2l Substrat Pro 2l Ada Bio Rio, 1l Matrix Trop + Kerámia gyűrűk.
100% RO víz, Seachem Equilibrium-al visszasózva 150 ppm-re. Ajzat 5l Dennerle Deponit Mix 9in1 Ada Amazonia 9l.
Nagynyomású Co2 rendszer, kerámia diffúzorral...
A ph a co2 beoldás előtt 6,8 a kh pedig a JBL 6in1 szerint 6.
Most 7 bubi / sec beoldásnál lesz lime zöld a Drop check-er ami 6.3 ra viszi le a ph-t. Digitális műszerrel mérem, rendszeres kalibrálás mellett...
Ha a táblázatot nézem, a 6-s KH 6.8-as ph-nál pont jó, tehát ez alapján nem is kellene CO2-t beoldanom....
Akkor most hogy van ez....???
A beoldás az egyik, a Drop Checker a másik oldalon van, azt gondolom ez a megfelelő, jól gondolom?
Az akvárium 3 hete lett újra indítva. Hogyan tudom a kh-t csökkenteni?
Megpróbálok a bubiszámból visszavenni 4-5 bubi / sec-re mert ezt 1 7-et soknak érzem.
 
@Somfai Balázs
A pH 6.3-mal semmi gond nincs. Mondhatni optimális (még a 6.0 is simán jó lenne), ne törődj a táblázattal. Bár a 7 bps-t én is túlzónak érzem, de lehet, hogy csak a beoldásod nem túl hatékony, érdemes lenne felülvizsgálnod (kellően finom porlasztás, diffúzor optimális elhelyezése..) Teszteld le a reagens folyadékot is, nehogy az tévesszen meg, bár a 0.5 pH csökkenés őt igazolja.
A kh mitől lehet 6 - RO víz és GH+ mellett? Van esetleg Seiryu vagy hasonló kő az akváriumban, ami keményít? Persze jó lenne ha sikerülne levinned 2-4-re a kh-t, de azért a 6-tal sincs semmi gond..
 
Szia Jopet!

Köszönöm a válaszod! Majd még kísérletezek. A reagens vadi új Green Aqua-s nem hiszem hogy gond lenne vele...
Hogy mitől 6 a kh az engem is érdekelne, a Green Aqua-s videóban ( szűrés ) a Balázs mond valamit a kh-ról, hogy azt az ozmo nem viszi le vagy nem szűri...
Mounten kövek vannak benne és már mértem régebben nem nagyon emel a TDS-en....
 
Túl sokat nem tévedtem....
open
open
 
Úgy látom ez a képbeszúrás a Google Drive-ról nem működik... Bár rákattintva Nekem megnyitja... Más látja a képeket?
Igen, látom, rákattintva, új lapon megnyitva. Szerintem ott a gond, hogy a címsorból másoltad a linket. Próbáld a megnyitott! képre kattintva (Képcím másolása) és utána beilleszteni, nekem működni szokott a driveból.
Azt látom, hogy 3 alatt van a KH is GH is. De ez csak cseppteszt, lehet pontatlan. Mit teszteltél vele? RO vizet, vagy akváriumit? A pH-ból az utóbbira gondolok. A nitrát viszont nagyon alacsony (már amennyiben ez a felső sor), növelni kellene tápozással, vagy halak telepítésével.

Túl sokat nem tévedtem....
Ezt mire írtad?
 
Utoljára módosított:
Itt még nem úgy tűnik :) (javítottam a bejegyzésemet, a megnyitott! kép címét kell másolni)
Ha az RO víz tesztje volt, akkor normális a NO3 :)
A köveidet én nem Mantennek látom, hanem Frodó kőnek. Kevés is van belőle, na meg ez a fajta tényleg nem keményít.
Nem akarsz naplót nyitni? Látok több mindent, amiről érdemes lehet beszélni. Persze, szíved joga... :)
 
Itt még nem úgy tűnik :) (javítottam a bejegyzésemet, a megnyitott! kép címét kell másolni)
Ha az RO víz tesztje volt, akkor normális a NO3 :)
A köveidet én nem Mantennek látom, hanem Frodó kőnek. Kevés is van belőle, na meg ez a fajta tényleg nem keményít.
Nem akarsz naplót nyitni? Látok több mindent, amiről érdemes lehet beszélni. Persze, szíved joga... :)


Köszönöm, megfogadom a tanácsod, nyitok egyet... Érdekel más véleménye...
 
Néztem George videóját és most dilemmázok
Ha jól értem amit mond (sajna csak a youtube feliratfordítóját tudtam használni), akkor ez a táblázat nem adja meg azt, hogy a kH és a pH-t mérve elégséges-e a CO2 szint az akváriumban, pedig direkt azért vettem egy Adwa pH mérőt, mert a kínai ehhez képest durván egy egységgel többet mutatott friss kalibrálás után is.
A vizem kH-ja 4-es és ehhez a táblázat szerint 6,6-6,9 közé kell belőnöm a pH-t ami meg is van, de most inkább csak haragos zöld a DC, nem világos, lime zöld és a növények sem bubiznak olyan erőteljesen. Akkor hagyjam a fenébe a pH méricskélést és inkább a DC-re figyeljek?
 
A vizem kH-ja 4-es és ehhez a táblázat szerint 6,6-6,9 közé kell belőnöm a pH-t ami meg is van, de most inkább csak haragos zöld a DC, nem világos, lime zöld és a növények sem bubiznak olyan erőteljesen. Akkor hagyjam a fenébe a pH méricskélést és inkább a DC-re figyeljek?

A neten legalább annyian vannak akik a másik oldalt pártolják. A csepptesztes mérést.
A vidi abból a szempontból érdekes, hogy a mérése alapján drasztikusan sok a CO2 az akváriumában mégis minden él és virul. Ha ennél kevesebbet adagolna valószínűleg CO2 problémái lennének.

A boltban soha nem mérünk cseppteszttel CO2-t. Amióta csak akváriumot építünk a DC volt az elsődleges kontroll. Minden módszernek vannak hátrányai. Mérj úgy ahogy kényelmes. Van aki egyiket sem használja és szemre lövi be a gázt. :)
 
Köszi a választ!
Úgy döntöttem, hogy első körben picit jobban rányitom a, CO2-t, és inkább a táblázati sáv alsó értékét célzom meg középértéknek. Kíváncsi leszek ekkor mit mutat a DC, és talán tovább nyitom a tűszelepet. Vagyis kicsit óvatosan emelgetem a szintet :), de kíváncsi is vagyok, hogy mennyi a különbség a táblázat és a DC közt.
 
Rámértem én is a CO2-re JBL csepptesztekkel:
  • PH: 6,7
  • KH: 3
A táblázat szerint a zöld tartományban vagyok, valahol 17 mg/l körül. Viszont a táblázat a 30 mg/l értéket már magasnak mutatja. Hogyan állítsam be a CO2-t? Mehetek ennél még kicsit feljebb, mondjuk PH 6,6 magasságába? Az "advanced" növények ezt minimum igényelnék, nem?

A DC egyébként ezt mutatja:
27164058888_60eb5e56b7_m.jpgDC by Andris_87, on Flickr​
 
Sziasztok!
Új 80 literes akit csináltam 3 hete.
Co2 rendszert is telepítettem egy hete a leírtak szerint állítottam be. A növények lassan de fejlődnek, viszont a Co2 hatását nem látom. Megmértem a vizet pH 8, kH 10, GH 7. Segítségeteket kérném, hogy mit kell tennem, hogy a víz összetétele megfelelő legyen? A DC színe nem változik.
Köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok!
Új 80 literes akit csináltam 3 hete.
Co2 rendszert is telepítettem egy hete a leírtak szerint állítottam be. A növények lassan de fejlődnek, viszont a Co2 hatását nem látom. Megmértem a vizet pH 8, kH 10, GH 7. Segítségeteket kérném, hogy mit kell tennem, hogy a víz összetétele megfelelő legyen? A DC színe nem változik.
Köszönöm a segítséget.
Sok tényezőt nem ismerünk. Legjobban egy videóval tudnád szemléltetni a beoldásodat, de már egy fotóval is előrébb lennénk.
Ha diffúzorod van, akkor úgy állítsd be az áramlást, hogy a felszálló buborékokat nyomja lefelé, hogy azok minél jobban be tudjanak oldódni.

 
Sok tényezőt nem ismerünk. Legjobban egy videóval tudnád szemléltetni a beoldásodat, de már egy fotóval is előrébb lennénk.
Ha diffúzorod van, akkor úgy állítsd be az áramlást, hogy a felszálló buborékokat nyomja lefelé, hogy azok minél jobban be tudjanak oldódni.


Jopet!
Köszönöm a segítséget.
Készítettem egy videót https://www.dropbox.com/s/qhpgh39qbs4lsm0/2019-10-10 18.13.19.mov?dl=0
Videód szerintire nyitottam ki a CO2 adagolást és ezért pár hal csak víz felszínen tartózkodtak órákon keresztül, amint lezártam a gázt kis idővel újra normálisan viselkedtek.
A garnélák is nagyon aktívak lettel a CO2 adagolás időtartalma alatt.
 
Back
Oldal tetejére