• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A misztikus CO2 táblázat - mennyi CO2 kell az akváriumba

210 w megy napi 7 órában a vízfelszíntől 18 cm-re, illetve a GA nagykönyv szerint tápozok. Köszi a tanácsokat, próbálkozom tovább. Peace
 
Az én kérdésem az lenne, hogy amikor mért ph-ról beszélünk, melyik értéket is kellene figyelembe venni? CO2 beoldása előtt, közben, vagy a CO2 elzárása után mért értéket?
 
A misztikus Co2 táblázat


phkh.jpg
Kérlek ne szedjétek le a fejem, de nem értem... Megvan, hogy a kH 16, a pH 6.8. Ott van egy 77-es szám ami mit jelent? Illetve nyilván ez csak a csapvizem értéke. Az akváriumi víz keménységét le szeretném tolni legalább 6-7 környékére kevertágyas műgyantás vízzel. Ezzel nem tudom változik-e a pH is, de szeretnék segítséget kapni, hogy összeálljon a fejemben, hogyan lehet beállítani nettó 140l-ben a buborék/mp mennyiségét, hogy megfelelő legyen.:unsure:
 
Kérlek ne szedjétek le a fejem, de nem értem... Megvan, hogy a kH 16, a pH 6.8. Ott van egy 77-es szám ami mit jelent? Illetve nyilván ez csak a csapvizem értéke. Az akváriumi víz keménységét le szeretném tolni legalább 6-7 környékére kevertágyas műgyantás vízzel. Ezzel nem tudom változik-e a pH is, de szeretnék segítséget kapni, hogy összeálljon a fejemben, hogyan lehet beállítani nettó 140l-ben a buborék/mp mennyiségét, hogy megfelelő legyen.:unsure:
Elméletileg ez azt jelenti, hogy nagyon sok CO2-t oldasz be. A növények többségének 15 és 30 ppm(???) közötti CO2 igényük van, ami azt jelenti, hogy 16-os keménység mellett ez 7,3-as pH körül van (lenne???). Azonban a mért értékeket több dolog is meg tudja zavarni, ha tényleg ennyi CO2-d lenne beoldva, valószínűleg pipálnának, vagy döglenének a halaid.
 
Elméletileg ez azt jelenti, hogy nagyon sok CO2-t oldasz be. A növények többségének 15 és 30 ppm(???) közötti CO2 igényük van, ami azt jelenti, hogy 16-os keménység mellett ez 7,3-as pH körül van (lenne???). Azonban a mért értékeket több dolog is meg tudja zavarni, ha tényleg ennyi CO2-d lenne beoldva, valószínűleg pipálnának, vagy döglenének a halaid.
Elnézést, nem fogalmaztam teljesen korrekten. Szóval a mért érték csapvíz. Az akváriumom remélem meg tudom tervezni és el tudom indítani még ebben a hónapban. Az lenne a fő kérdés, hogy mennyi co2-vel indítsak... utána gondolom ez a táblázat sokat fog segíteni, de addig nem tudom. Továbbra sem tudom, hogy a ppm mi és hogyan lehet mérni. Mindenki tudja és használja is, de nem találok normális magyarázatot rá.
 
1 ppm= 1mg/literrel.
Ami azt jelenti, hogy 1 liter vízben 1 mg, a gramm 1000-ed része van adott anyagból, például a CO2-ből. Maga a ppm ha jól tudom a part per million rövidítése.
A kérdésre a választ neked kell majd megtalálni, a DC és a növények, algák visszajelzései alapján. A lényeg, hogy pilács felkapcsolása előtt induljon 1 órával, majd villany lekapcsolás előtt 1 órával kapcsoljon ki a CO2 beoldása. Ha lágyítasz a vizeden akkor jóval kevesebb CO2-t kell majd beoldanod ahhoz, hogy ugyanazt a hatást elérd, mivel a CO2 nem fogja annyira "összeakasztani a bajszát" a vizedben jelenlévő ionokkal.
 
1 ppm= 1mg/literrel.
Ami azt jelenti, hogy 1 liter vízben 1 mg, a gramm 1000-ed része van adott anyagból, például a CO2-ből. Maga a ppm ha jól tudom a part per million rövidítése.
A kérdésre a választ neked kell majd megtalálni, a DC és a növények, algák visszajelzései alapján. A lényeg, hogy pilács felkapcsolása előtt induljon 1 órával, majd villany lekapcsolás előtt 1 órával kapcsoljon ki a CO2 beoldása. Ha lágyítasz a vizeden akkor jóval kevesebb CO2-t kell majd beoldanod ahhoz, hogy ugyanazt a hatást elérd, mivel a CO2 nem fogja annyira "összeakasztani a bajszát" a vizedben jelenlévő ionokkal.

Indításnál még ne told nagyon a CO2-t. Kb. 1 bubi/mp tempóban indítsd, meg persze figyeld az indikátort (kb.1 óra delay-t kalkulálj bele). Ha zöldes a színe akkor "jó lesz".
Új akv. indításnál még nem annyira kritikus a co2, mivel a növények inkább gyökeresednek, mint fotoszintetizálnak. Viszont abból a szempontból fontos, hogy már az elején kialakítod a megfelelő PH-t, ami az algák elleni harcban fontos lesz később.
 
Indításnál még ne told nagyon a CO2-t. Kb. 1 bubi/mp tempóban indítsd, meg persze figyeld az indikátort (kb.1 óra delay-t kalkulálj bele). Ha zöldes a színe akkor "jó lesz".
Új akv. indításnál még nem annyira kritikus a co2, mivel a növények inkább gyökeresednek, mint fotoszintetizálnak. Viszont abból a szempontból fontos, hogy már az elején kialakítod a megfelelő PH-t, ami az algák elleni harcban fontos lesz később.
Köszönöm szépen, akkor a varázsszám 1. (y)
 
Végigrágtam magam a topicon, de nem igazán leltem megoldásra az alábbi kérdésben:

A víz kH-ja: 4, a drop check lime, hajlik a sárga felé, de a pH akkor is csak 7-7,1, sima lime esetében 7,2-7,3.
A táblázat szerint ez elméletileg 6,7-6,8-as pH lenne szinte az ideális.

Ilyenkor mi a helyzet?
Esetleg az öreg reagens folyadék megviccelheti az embert? (szerintem utoljára kb. 2-3 éve vehettem, a flakonban volt, a drop chek-be 4 hete tettem)

A növények nagyon szépen fejlődnek, és a halak, garnélák is jól érzik magukat. Esetelg kicsit toljam még meg?
 
Esetleg az öreg reagens folyadék megviccelheti az embert? (szerintem utoljára kb. 2-3 éve vehettem, a flakonban volt, a drop chek-be 4 hete tettem)
Ez a GA-s folyadék? Elő fordulhat, hogy nem 4 kh-s a reagens folyadék?
 
Ez a GA-s folyadék? Elő fordulhat, hogy nem 4 kh-s a reagens folyadék?

GA-s folyadék.
Igazából injekciós tűvel szoktam fecskendezni, mivel máskép egyszerűen nekem nem jön össze, hogy a kis szűk üvegnyakon befollyon a cucc a drop checker-be.
Most még az jutott eszembe, hogy lehet, maga a fecskendő nem volt 100% steril, használhattam már másra is.
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám, kérlek segítsetek, ha van ötletetek.
Jelenleg ilyen víz adatokkal megy az 1 hete indított akim:
PH:6,0
KH:2
GH:3
TDS:90
Erről van szó:
Val Cenis - A High Tech világ megismerése | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

A táblázat szerint alacsony a CO2 szintem (KH2 - PH6,0), pedig 120bpm-el megy a 40literes nanoba, ez sztem soknak számít. A DC ezt mutatja:
20140929_185649 by ggiantdd, on Flickr
Ez sztem túl zöld, de nem lime-ba hajló...
A PH mégis 6,0, tehát frankón savas a vizem, valószínűleg a CO2-től, mert pár napja, amikor még csak 60bpm-el ment a CO2, akkor 6,4 volt.

A növények bubiznak, jól néznek ki, nőnek mint a nyurga. Mit csináljak? Miért ilyen alacsony a PH, ha nem elég a CO2? Emeljek rajta?

Köszi... ;)
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám, kérlek segítsetek, ha van ötletetek.
Jelenleg ilyen víz adatokkal megy az 1 hete indított akim:
PH:6,0
KH:2
GH:3
TDS:90
Erről van szó:
Val Cenis - A High Tech világ megismerése | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

A táblázat szerint alacsony a CO2 szintem (KH2 - PH6,0), pedig 120bpm-el megy a 40literes nanoba, ez sztem soknak számít. A DC ezt mutatja:
20140929_185649 by ggiantdd, on Flickr
Ez sztem túl zöld, de nem lime-ba hajló...
A PH mégis 6,0, tehát frankón savas a vizem, valószínűleg a CO2-től, mert pár napja, amikor még csak 60bpm-el ment a CO2, akkor 6,4 volt.

A növények bubiznak, jól néznek ki, nőnek mint a nyurga. Mit csináljak? Miért ilyen alacsony a PH, ha nem elég a CO2? Emeljek rajta?

Köszi... ;)

Szia! Szerintem először csináld meg a dc-t, hogy a járatában se legyen reagens folyadék, mert így nem a pontos értéket mutatja. A táblázat szerint nem hogy kevés, még sok is a co2 a vízben, mert KH 2 szinthez valahova 6.3-as szintre kellene belőni. Érzésem szerint valahova 90-100bpm közé kell majd belőnöd a bubiszámlálót. Végül a növények mondják ki az utolsó szót! Ha jól érzik magukat, akkor minden rendben!
 
Szia! Szerintem először csináld meg a dc-t, hogy a járatában se legyen reagens folyadék, mert így nem a pontos értéket mutatja. A táblázat szerint nem hogy kevés, még sok is a co2 a vízben, mert KH 2 szinthez valahova 6.3-as szintre kellene belőni. Érzésem szerint valahova 90-100bpm közé kell majd belőnöd a bubiszámlálót. Végül a növények mondják ki az utolsó szót! Ha jól érzik magukat, akkor minden rendben!
Így van, pont hogy magas, tévesztettem.
Megtisztítom a DC-t, és meglátjuk.
Igazándiból a növények jól néznek ki, csak hétvége tájékán jó lenne beköltöztetni néhány Amanot, otot, és jó lenne nem elgázosítani Őket kapásból.

Köszi!!!
 
Így van, pont hogy magas, tévesztettem.
Megtisztítom a DC-t, és meglátjuk.
Igazándiból a növények jól néznek ki, csak hétvége tájékán jó lenne beköltöztetni néhány Amanot, otot, és jó lenne nem elgázosítani Őket kapásból.

Köszi!!!
A beköltözés napján érdemes lekapcsolni a CO2 adagolást főleg az otok esetében és másnap finoman indítani. Ezzel, illetve normális beszoktatással elkerülheted a minimális elhullást is.
 
Értem.
És az, ha egy napig kimarad a CO2 nem borítja fel nagyon a még amúgy se beállt akit?
Valószínűleg így fogom csinálni.
 
Helló!
Nekem vissza szóba kh4 , ph 6,8
Nemsokára meg lessz a co2. A 1w/L meg van "előkészítve". Ha el kezdem a co2 adagolást milyen ph-t tartsak. Vagy csak a lime zöldet keressem
 
Back
Oldal tetejére