• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A misztikus CO2 táblázat - mennyi CO2 kell az akváriumba

Sziasztok!
Sokkszor esik szó a pH ingadozás miatti algásodásról, de számszerüleg mennyi lehet az a kilengés ami még nem okoz gondot, és tuti rá lehet fogni, hogy ez miatt biztos nem jön elő az ecsetalga amivel régóta szívok. Napközbeni, illetve nappali és esti is érdekellne, mert most próba képp valamennyit este is megy, hogy ne nagyon emelkedjen fel.
RO vizes, visszasózva
Kh 3
Gh 8
pH napközben 6,7, most pedig így este 11-kor 7,05-öt mértem, ami azért is fura, mert még van gáz a reaktorban. Sajna a beoldás nem a leghatékonyabb, hiába van külön , alig megtöltött szürön az Atman előszürőből készült reaktor. 😐
Köszi előre is a segítséget!
 
Sziasztok!
Reggelre halálomány csökkenés volt tipikus co2 "mérgezés" tünetekkel. Ami érdekes hogy a állandó teszt szerint alig van benne co2 (éppen csak zöld) viszont Kh Ph összevetésben meg legalább 50ppm. A folyadékot 1 hete cseréltem. Viszont én takarításnál kiveszem és kívülről tapasztom az üvegre aztán vissza.Lehet ez a gond? Ezért nem mutatja rendesen?
 
én takarításnál kiveszem és kívülről tapasztom az üvegre aztán vissza.
Én is ugyanígy csinálom, bár én lefektetem az asztalra....a lenyeg hogy kiveszem, ha igy romlik a pontossága akkor engem is érdekel ennek a megoldása.
 
Én is ugyanígy csinálom, bár én lefektetem az asztalra....a lenyeg hogy kiveszem, ha igy romlik a pontossága akkor engem is érdekel ennek a megoldása.
Szerintem a megoldás, hogy nem szabad DC-vel beállítani. Én most álltam rá a kH és pH értékekkel történő mérésre.
 
Sziasztok, visszaolvastam az összes beírást ebben a témában, mert két napja indítottam el a CO2-t, most csak óvatosan. Olvastam előzőekben, másoknál, hogy 3.8bubi meg 5bubi/secundum. Az 228-300 bubi/perc.
Keresgéltem, találtam a Dennerle táblázatnál egy szöveget, hogy ökölszabály a 10 bubi / PERC 100literre. Tehát ha nekem 60 literes aksim van, akkor az 6 bubi/perc, azaz 1 bubi / 10 másodperc, én most erre állítottam.
Ez lényeges, nagyságrendi eltérésnek tűnik a korábbi, más hozzászólókhoz. Pénteken megveszem a tesztereket és mérek ph-t meg keménységet.

 
A buborékok számolgatása csak összehasonlításra szolgál - ugyanazon körülmények között. Mivel nem egyforma fénnyel, nem egyforma hatékonyságú CO2 beoldással dolgozunk, a bubiszám lehet mindenkinél teljesen más.
Úgy képzeld ezt el, mint hogy nálam 3-ason megy a radiátor, nálad meg 6-oson kell menjen, hogy komfortosan érezzük magunkat a lakásban. Na de mekkora a lakás, milyen a hőszigetelés, mennyire vagyunk fázósak stb. De ha családtagodnak mondod, hogy letekerted a termosztátot 4-esre, akkor neki rögtön lesz elképzelése arról, hogy milyen hőmérséklet van otthon.
Találd meg a számodra megfelelő beoldást, nézd meg mennyi buborék az annyi és ezt a számot használd referenciának ha változtatni akarsz a CO2 szinten, vagy csak csekkolni akarod, hogy nem állítódott-e el.
 
A buborékok számolgatása csak összehasonlításra szolgál - ugyanazon körülmények között. Mivel nem egyforma fénnyel, nem egyforma hatékonyságú CO2 beoldással dolgozunk, a bubiszám lehet mindenkinél teljesen más.
Úgy képzeld ezt el, mint hogy nálam 3-ason megy a radiátor, nálad meg 6-oson kell menjen, hogy komfortosan érezzük magunkat a lakásban. Na de mekkora a lakás, milyen a hőszigetelés, mennyire vagyunk fázósak stb. De ha családtagodnak mondod, hogy letekerted a termosztátot 4-esre, akkor neki rögtön lesz elképzelése arról, hogy milyen hőmérséklet van otthon.
Találd meg a számodra megfelelő beoldást, nézd meg mennyi buborék az annyi és ezt a számot használd referenciának ha változtatni akarsz a CO2 szinten, vagy csak csekkolni akarod, hogy nem állítódott-e el.
Jó a hasonlítás. Nekem, ez, eddig a legjobb. 👍
 
A buborékok számolgatása csak összehasonlításra szolgál - ugyanazon körülmények között. Mivel nem egyforma fénnyel, nem egyforma hatékonyságú CO2 beoldással dolgozunk, a bubiszám lehet mindenkinél teljesen más.
Úgy képzeld ezt el, mint hogy nálam 3-ason megy a radiátor, nálad meg 6-oson kell menjen, hogy komfortosan érezzük magunkat a lakásban. Na de mekkora a lakás, milyen a hőszigetelés, mennyire vagyunk fázósak stb. De ha családtagodnak mondod, hogy letekerted a termosztátot 4-esre, akkor neki rögtön lesz elképzelése arról, hogy milyen hőmérséklet van otthon.
Találd meg a számodra megfelelő beoldást, nézd meg mennyi buborék az annyi és ezt a számot használd referenciának ha változtatni akarsz a CO2 szinten, vagy csak csekkolni akarod, hogy nem állítódott-e el.
Köszi, majd játszok vele, most épp áthelyeztem a másik rövid oldalra a porlasztót, most szépen lenyomja az áramlás és keveredik. Sajnos a ma vett Denerle 6in1 nekem nem sokat mond, egyrészt a ph mást mutat mint a seachem ph szín korong ami benn van a vízben másrészt a kh értéknél én lehet vak vagyok, de nem látom a diffit, hogy ez most 10 vagy 50 vagy 100, barna, barna. Na majd alakul valami....
 
Köszi, majd játszok vele, most épp áthelyeztem a másik rövid oldalra a porlasztót, most szépen lenyomja az áramlás és keveredik. Sajnos a ma vett Denerle 6in1 nekem nem sokat mond, egyrészt a ph mást mutat mint a seachem ph szín korong ami benn van a vízben másrészt a kh értéknél én lehet vak vagyok, de nem látom a diffit, hogy ez most 10 vagy 50 vagy 100, barna, barna. Na majd alakul valami....
Kh ra a dropp teszt a legjobb szamomra ami bevallt.
 
Sziasztok.Valaki meg tudná mondani ,hogy mitöl van az ,hogy reggelre mindig kinullázódik a CO2 az akvában. Éjszaka a növények is CO2-ot termelnek.Akkor hova lesz. DC szerint este lekapcsolás elött jó (sárgászöld) reggel kék.
 
Sziasztok.Valaki meg tudná mondani ,hogy mitöl van az ,hogy reggelre mindig kinullázódik a CO2 az akvában. Éjszaka a növények is CO2-ot termelnek.Akkor hova lesz. DC szerint este lekapcsolás elött jó (sárgászöld) reggel kék.
Én, ha jól gondolom, akkor ez nem rossz dolog :unsure:
 
Szerintem meg igen. A CO2 ilyen szintü ingadozása együt jár a ph ingadozással is. Ezt sem a növények sem a halak nem szeretik. Viszont az algák igen.Legalább is a CO2 ingadozás vátja ki az ecset alga megjelenését (ha jól tudom).
A vizem amúgy 6-3-as tehát van elég puffer a CO2-nek. Egy régebbi bejegyzésben volt valami ami azt írta hogy pont reggelre emelkedik a CO2 szint. Ezért furcsa ez nekem.
 
Szerintem meg igen. A CO2 ilyen szintü ingadozása együt jár a ph ingadozással is. Ezt sem a növények sem a halak nem szeretik. Viszont az algák igen.Legalább is a CO2 ingadozás vátja ki az ecset alga megjelenését (ha jól tudom).
A vizem amúgy 6-3-as tehát van elég puffer a CO2-nek. Egy régebbi bejegyzésben volt valami ami azt írta hogy pont reggelre emelkedik a CO2 szint. Ezért furcsa ez nekem.
Valószínűleg erősen kevered a szűrővel a vizet és kikeveri reggelre.
 
Szerintem meg igen. A CO2 ilyen szintü ingadozása együt jár a ph ingadozással is. Ezt sem a növények sem a halak nem szeretik. Viszont az algák igen.Legalább is a CO2 ingadozás vátja ki az ecset alga megjelenését (ha jól tudom).
A vizem amúgy 6-3-as tehát van elég puffer a CO2-nek. Egy régebbi bejegyzésben volt valami ami azt írta hogy pont reggelre emelkedik a CO2 szint. Ezért furcsa ez nekem.
Ha tudsz mérni pH-t, kiváncsiságból mérj rá mondjuk világítási idő felénél, illetve reggel. Kíváncsi vagyok mekkora az ingadozás...Én este levegővel hajtom ki a CO2-t a vízből 30-40 percen keresztül, de ecset nem nagyon van...
A vizem nekem is Gh6-Kh3.
 
Reggel 7.2 este 6.2 félidőben 6.8
Ha tudsz mérni pH-t, kiváncsiságból mérj rá mondjuk világítási idő felénél, illetve reggel. Kíváncsi vagyok mekkora az ingadozás...Én este levegővel hajtom ki a CO2-t a vízből 30-40 percen keresztül, de ecset nem nagyon van...
A vizem nekem is Gh6-Kh3.
 
Back
Oldal tetejére