• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A misztikus CO2 táblázat - mennyi CO2 kell az akváriumba

A víz-befolyás irányán és/vagy a diffúzor helyzetén próbálj még igazítani kicsit, hogy a buborékok visszaforogjanak alulra, ahogy a példavideómon látható. Ez most amúgy annyira nem fontos, csak így a leghatékonyabb a beoldás.
Viszont! A CO2-t sürgősen tekerd vissza. Lime-zöldnek kell lennie a reagensnek a drop checkerben, nem!!! sárgának. A sárga a már veszélyes szintet jelzi, nem csoda hogy menekülni próbáltak az állatok. A reagens színe néhány órás eltéréssel reagál a mérésre, tehát mindig késésben van, az órákkal korábbi állapotot jelzi. Próbáld úgy belőni, hogy folyamatosan lime színű legyen. Ha kimozdul ebből, akkor hajoljon inkább mélyzöldbe (alacsony CO2-szint), de sárgába semmiképpen se.
 
Sziasztok!
Új 80 literes akit csináltam 3 hete.
Co2 rendszert is telepítettem egy hete a leírtak szerint állítottam be. A növények lassan de fejlődnek, viszont a Co2 hatását nem látom. Megmértem a vizet pH 8, kH 10, GH 7. Segítségeteket kérném, hogy mit kell tennem, hogy a víz összetétele megfelelő legyen? A DC színe nem változik.
Köszönöm a segítséget.

A KH-t vidd le 2-4 közé. Így a PH és a víz CO2 szintje is jobb lesz sokkal kisebb co2 adagolás mellett. GH maradhat. Használj ro vizet, amit sózz vissza, vagy higítsd csapvízzel.
 
A víz-befolyás irányán és/vagy a diffúzor helyzetén próbálj még igazítani kicsit, hogy a buborékok visszaforogjanak alulra, ahogy a példavideómon látható. Ez most amúgy annyira nem fontos, csak így a leghatékonyabb a beoldás.
Viszont! A CO2-t sürgősen tekerd vissza. Lime-zöldnek kell lennie a reagensnek a drop checkerben, nem!!! sárgának. A sárga a már veszélyes szintet jelzi, nem csoda hogy menekülni próbáltak az állatok. A reagens színe néhány órás eltéréssel reagál a mérésre, tehát mindig késésben van, az órákkal korábbi állapotot jelzi. Próbáld úgy belőni, hogy folyamatosan lime színű legyen. Ha kimozdul ebből, akkor hajoljon inkább mélyzöldbe (alacsony CO2-szint), de sárgába semmiképpen se.
Köszönöm a segítséget! Az áramlás terelésére az esőztető helyett "Eheim Flowpipe Lily pipe" fogom használni.
 
Köszönöm a segítséget, meg csinálom a javaslatodat.

Bálint! Sikerült ma az alábbi értékeket beállítani
ph 6,4,
KH 3-4 között,
GH >4,
Tapasztalat, hogy a CO2 beoldódás szemmel látható módon sokkal egyenletesebb lett. Természetesen a CO2 gáz mennyiségén csökkenteni kellett. Gondolom akkor már csak várnom kell.....
A DC alján vettem észre, hogy a valami fehér valami (penész) van az micsoda ?
 
Bálint! Sikerült ma az alábbi értékeket beállítani
ph 6,4,
KH 3-4 között,
GH >4,
Tapasztalat, hogy a CO2 beoldódás szemmel látható módon sokkal egyenletesebb lett. Természetesen a CO2 gáz mennyiségén csökkenteni kellett. Gondolom akkor már csak várnom kell.....
A DC alján vettem észre, hogy a valami fehér valami (penész) van az micsoda ?
Képed van?
 
Bálint! Sikerült ma az alábbi értékeket beállítani
ph 6,4,
KH 3-4 között,
GH >4,
Tapasztalat, hogy a CO2 beoldódás szemmel látható módon sokkal egyenletesebb lett. Természetesen a CO2 gáz mennyiségén csökkenteni kellett. Gondolom akkor már csak várnom kell.....
A DC alján vettem észre, hogy a valami fehér valami (penész) van az micsoda ?
Képed van?
Szia Bálint!

Olyan létezik, hogy a 3-4 közé beállított KH megemelkedik ?
 
A víz-befolyás irányán és/vagy a diffúzor helyzetén próbálj még igazítani kicsit, hogy a buborékok visszaforogjanak alulra, ahogy a példavideómon látható. Ez most amúgy annyira nem fontos, csak így a leghatékonyabb a beoldás.
Viszont! A CO2-t sürgősen tekerd vissza. Lime-zöldnek kell lennie a reagensnek a drop checkerben, nem!!! sárgának. A sárga a már veszélyes szintet jelzi, nem csoda hogy menekülni próbáltak az állatok. A reagens színe néhány órás eltéréssel reagál a mérésre, tehát mindig késésben van, az órákkal korábbi állapotot jelzi. Próbáld úgy belőni, hogy folyamatosan lime színű legyen. Ha kimozdul ebből, akkor hajoljon inkább mélyzöldbe (alacsony CO2-szint), de sárgába semmiképpen se.
Szia!
Sikerült a problémát megoldani!
A diffúzorral szembe helyeztem el a felszinszűrőt és igy az áramlással kapcsolatos problémák megoldódtak.
 
A három darab kőből már csak 1db van az akiban mert 125-ös TDS értéket 3 nap alatt 152-re emelték.
 
Sziasztok,

Ritkán szoktam tesztelni, de ma úgy gondoltam ránézek mi is a helyzet. Előkaptam a PH mérőmet amit a mérés előtt újra kalibráltam. Aztán pedig egy JBL cseppteszttel rámértem a KH-ra is. Az akvárium egy 60P.
Drop checker a szokásos lime zöldszínt mutatja amit kielégítőnek találok.

Na de most jön a trükk.

PH 6.3
KH 6

Ami a Co2 táblázat alapján pedig 90.2 ppm márpedig ez bőven túl sok és a DC-nek sárgának kéne legyen. Mi lehet itt a probléma? Egyébként kiváncsiságból egy BPM számlálóval megnéztem mit mutat a bubi számláló pedig egyértelműen sokat tol be 232 BPM azaz kb 3.8 bubi/sec.

Szóval mindent összevetve úgy látszik, hogy sok a Co2 az akiban tehát vissza kéne csavarintani. Úgy sejtem rossz lehet a gáz eloszlása az akvában, mivel a DC ami diffivel ellentétes oldalon lett elhelyezve, lime zöldet mutat.

Kinek mi a szakmai meglátása? Szivesen fogadom a gondolataitokat. 💚

Üdv,
Norbi
 
Ha az akváriumod szép, a növények rendben vannak, akkor nincs értelme mókolni.
Ha valami gond van el lehet kezdeni csavargatni. De elég sok tényező bejátszik a megfelelő gázbeoldás/eloszlásba.
 
Ha az akváriumod szép, a növények rendben vannak, akkor nincs értelme mókolni.
Ha valami gond van el lehet kezdeni csavargatni. De elég sok tényező bejátszik a megfelelő gázbeoldás/eloszlásba.

A kezdeti algásodás maradványait leszámítva nincsen semmi gond (Azok is eltűnőre vették már). Főleg abból gondolom, hogy mára már az elatine is szépen beindult ami még az elején stagnált.
Köszi a véleményedet @viktorlantos 🙌
 
Vannak olyan esetek amikor a magasabb CO2 sem gond. Pl most itt a Twinstar mizéria. De az intervallum szűrőket is mondhatnám vagy a folyamatos szellőztetést.
Ha megfelelő az oxigénszint akkor picit magasabb CO2 is mehet és nem csak a szűk zöld sávon mozgunk.

De a zöld még mindig jó irány általánosságban.
Sziasztok!
Hat az unnepek nem teltek esemenymentesen az akiban. Nagynyomasu co2 ment aramlas rendben... nem volt alga... takaritas es karacsony elott eltortem a lilly pipem. Sos ami itthon volt esozteto. Ok muxik. Persze felkeveredett minden. Kh m 1.5-2.0 volt co2 szintem kb 28 ppm. Esoztetovel a dp kek maradt. Emeltem a buborekszamon semmi. Visszakerult a lilly es sarga lett a dp vizcsere..... Halakbol elhullas nincs a novenyek viritanak. Ma mertem megint 50-55 ppm re jon ki a co2 szint. Hm. Ami fura a kh m felmaszott 3 ra. Vajon miert?
 
Sziasztok!

Ma indítottam a CO2 beoldást zselés cuccal. RO vízem van, aminek a paraméterei a következők voltak:
KH:4
PH:7,1
TDS:212 ppm.
Viszont most kb. 2 óra elteltével a KH leesett, inkább már csak 3,5, a PH pedig 6,4.Az oxigén igen magas, úgyhogy megfulladni senki nem fog (remélem), viszont ez az alacsony PH aggaszt. Érdemes lenne emelni? Jobb tartományba állna CO2? Vagy úgyis visszaáll, ha csökken picit a nyomás?

Köszönöm a segítségeket!
 
Sziasztok!

Ma indítottam a CO2 beoldást zselés cuccal. RO vízem van, aminek a paraméterei a következők voltak:
KH:4
PH:7,1
TDS:212 ppm.
Viszont most kb. 2 óra elteltével a KH leesett, inkább már csak 3,5, a PH pedig 6,4.Az oxigén igen magas, úgyhogy megfulladni senki nem fog (remélem), viszont ez az alacsony PH aggaszt. Érdemes lenne emelni? Jobb tartományba állna CO2? Vagy úgyis visszaáll, ha csökken picit a nyomás?

Köszönöm a segítségeket!
A PH nem alacsony. Ez az ideális a növényeknek.
 
Back
Oldal tetejére