• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A misztikus CO2 táblázat - mennyi CO2 kell az akváriumba

Skacok, én eddig eszerint a táblázat szerint néztem a CO2 szintet:

co2chart.jpg



Eddig mindig a zöld zónában voltam a mért értékek szerint, és nem is foglalkoztam a piros meg a sárga zónával, de most elmászott egy kicsit és próbálom belőni. Most nézem, hogy ez a táblázat nem jó, fel van cserélve a sárga és a piros mező. Vagy csak én látom rosszul?
 
Most nézem, hogy ez a táblázat nem jó, fel van cserélve a sárga és a piros mező. Vagy csak én látom rosszul?
Szerintem is fordítva van! Ha megnézed a Viktor táblázatát a topic első bejegyzésében, akkor kiderül, hogy a sárga oldal a túl sok.(Legalábbis én így értelmeztem)
 
Arra jutottam, hogy a CO2 nagyon jó, de nagyon nehéz belőni. Mert ha kevés, meglátszik a növényeken. Ha sok, meglátszik a halakon...:dead:
 
P6024262_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Neptun cseppteszttel mérve a ph7, kh 18-20. A táblázat alapján ez erősen sárga mező...
Viszont 3 naja megy az élesztő 24 órában és elég stabilak az értékek. Nem vettem észre negatív dolgokat az élővilágra nézne. Elvileg ilyen co2 szint mellett már pipálni is kellene a halaknak, de hála égnek semmi ilyesmi.
A DC színe viszont ilyen:
Kicsit csalóka a WB, szemmel láthatólag valóban enyhén sárgás árnyalatú ha jobban fókuszálok rá, de inkább ez még nagyon zöld. :D
A táblázat jó, a csepptesztek is szerintem közel pontos értéket mutatnak. Az indikátor előre kevert GA-s.
Akkor most mi van??? :facepalm:
 
Utoljára módosított:
Túl nagy a kép mérete ekkorát nem tudsz beszúrni. Felesleges óriásposzter méretű képben betenni a drop checkert :)

Kinyírod a mobil fórumozókat vele.
 
Nézem ezt a táblázatot. Azt látom hogy az oldott CO2 14 és 35 (feltételezhető mg/l), közti tartományban az ideális. Arra van kimutatás, hogy melyik az a szint amit a növények legjobban hasznosítanak? Mert a 35 az a 14 majdnem a duplája. Feltételezem a 35 körüli szinten sokkal jobban fejlődnek mint mondjuk 14-en. Vagy azért van ez a tartomány mert egy ideális szintet szinte lehetetlen technikailag tartani, 8 órán keresztül.
Én most csináltam egy tesztet pH-Kh-CO2 összefüggésben. Alap 8Kh; 7,44 pH. Egy óra alatt elértem az ideális szintet és utána lineárisan egyre lassabban csökkent a pH egészen 6,9-ig. A Co2 beoldás lekapcsolása után 3 órával sem értem el a 7,1 pH-t. Szemrevétel szerint kb. 22 mg/l CO2 felett kezdtek igazán bubizni a növények.
 
Kérdésem az lenne:
Halas akváriumom van, kell e, vagy van e jelentősége hogy juttatok e CO2-t a növényeknek?
Előre is köszönöm a segítséget. Már ha nem volt tul hülye a kérdés :)
 
Kérdésem az lenne:
Halas akváriumom van, kell e, vagy van e jelentősége hogy juttatok e CO2-t a növényeknek?
Előre is köszönöm a segítséget. Már ha nem volt tul hülye a kérdés :)
Persze, mindig jó, ha a növények kapnap +co2-t, de azért ez így elég kevés adat. Ha kevés fény és igénytelen növényekről van szó, akkor elegendő lehet a folyékony CO2 is.
 
Persze, mindig jó, ha a növények kapnap +co2-t, de azért ez így elég kevés adat. Ha kevés fény és igénytelen növényekről van szó, akkor elegendő lehet a folyékony CO2 is.
A fényerőt a minimal ( ledszalag) tola az egész nagy fényerőig tudom szabályozni attól függően hogy mennyi fény kell, vagy kellene. Valószínű, hogy eddig túl erős fénnyel túl hosszú ideig világítottam, mert bezöldült a vizem. :( Ezt most egy 3 napos Black Out kúrával sikerült szépen rendbe hoznom. :) Jelenleg azon vagyok, hogy a megvilágítás erőségét intervallumokban változtatom.
A ledszalagokat egy elktrónika vezérli ( napfelkelte- naplemente)
A következő egy 36 w os fénycső 6000 k es, reggel 9 töl délután 16.00 ig
És végül egy ledfénycső ( 6500 k 1100 lumen) 11.00 tól 14.00 ig.
Most ezzel a beállítással fogok próbálkozni, remélem ez már nem lesz sok, és nem fogok bezőldülni. :)
A növényeim teljesen tudománytalanul vannak összeválogatva, mert nagyon kezdő vagyok és amit eladtak azt megvettem :(, de nem szeretnék egyet sem elveszíteni. A legjobb lesz ha csinálok róluk képeket, mert a nevüket sajna abszolút nem tudom csak az átokhínárét és a fodroskalászét. :)
Délután lesznek képek is.
És nagyon köszönöm előre is a segítséget.
 
És nagyon köszönöm előre is a segítséget.
Ha a világításos topikba felrakott videón szereplő növényekről beszélünk, akkor azoknak nem kell erős világítás. A fénnyel való játék pedig inkább a mi kedvünkért van, nem az akvárium élővilágáért (én is szeretem). Az ő szemszögükből - szerintem törekedj az egyenletes világításra (nem túl hosszú fel/lefutásokkal), jobban meg tudod majd állapítani, hogy megfelelő-e a világításod.
A CO2 is felesleges a fenti akvárium(ok)hoz. Ha más növényeket szeretnél (gyep stb) talajváltásra is szükséged lesz, meg egyéb fejlesztésekre. Ezeket is vedd figyelembe, a fény csak 1 a sok összetevőből...
A fotókból amúgy látom, szeretsz játszani az elektronikával :) (y)
 
A vezérlő elektrónika maradt, viszont azon az akváriumomon felbuzdulva mint lelkes amatőr ( még mindig a megfelelő tudás hiányában :D ) építettem egy nagyobbat. Abban vannak más növények is.
Ime akkor néhány kép : De nem ér nevetni :)

12476284_1071608432889543_305281371_n.jpg
12467861_1071608172889569_400482924_n.jpg
12459694_1071608136222906_868928519_n.jpg
12506810_1071608092889577_214505546_n.jpg
12463500_1071608062889580_841417619_n.jpg
12483396_1071608016222918_1180564582_n.jpg
Hát ez lenne. :)
 
Sziasztok! Adott 72 literes akvárium, 5 napja üzemelő co2. A DC folyamatos állítás után ma zöldült be (nem mertem gyorsabban, megszerettem az endlereimet, nem szerettem volna halpusztulást), most közel 2 bubi/másodperccel megy. A növények bubiznak, fejlődnek, alga minimális (low technek indult ez az akva, folyamatosan lett felfejlesztve fénnyel majd co-val). A gondom az, hogy nagyon magas a PH-m, a csapvizem is bőven 8 fölött van, a csepegtetős tesztem alapján az akvárium vize is 8 fölött van még. Ilyen magas értéknél, ha emelek a co adagoláson, el tudok érni némi PH csökkentést, vagy inkább szerezzek valahonnan osmo vizet, és azzal játszak? A KH-m 9 körül mozog mostani mérés alapján.
 
Sziasztok! Adott 72 literes akvárium, 5 napja üzemelő co2. A DC folyamatos állítás után ma zöldült be (nem mertem gyorsabban, megszerettem az endlereimet, nem szerettem volna halpusztulást), most közel 2 bubi/másodperccel megy. A növények bubiznak, fejlődnek, alga minimális (low technek indult ez az akva, folyamatosan lett felfejlesztve fénnyel majd co-val). A gondom az, hogy nagyon magas a PH-m, a csapvizem is bőven 8 fölött van, a csepegtetős tesztem alapján az akvárium vize is 8 fölött van még. Ilyen magas értéknél, ha emelek a co adagoláson, el tudok érni némi PH csökkentést, vagy inkább szerezzek valahonnan osmo vizet, és azzal játszak? A KH-m 9 körül mozog mostani mérés alapján.

Ha azt mondod ma zöldült be, akkor várjunk 1-2 napot és mérd meg nap közben, nap végén.

A növényes akváriumokban általában 3 dolog miatt alacsony a pH. Ebből csak 1 a CO2. Lágy víz és aktív talaj. Utóbbi talán nagyobb hatással van a víz kémiára mint a CO2 amit adagolunk.
 
Sziasztok! Van egy 200literes aksim(2 hetes). Az első héten 100bubi/perc co2-t toltam bele reaktorral. Ekkor a dc lime zöld volt. Most viszont mér sötét zöldre váltott. Emeltem a bubi számot 130-ra de a dc nem változik már egy nap óta sem. leteszteltem a vizet. a Kh 5, a ph 7,5. a táblázat szerint kevés a co2. a kérdésem az lenne meddig szabad emelni a bubiszámot? Ha erre emelek már számlálhatatlanul ömlik be a co2 és a reaktor is kezd csobogni, ráadásúl a víz is tele lesz apró bubikkal. Mit nem csinálok jól?
 
Back
Oldal tetejére