• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Köves

Bandesz

Legenda
Sziasztok!
Az előző scape még döcög, egyelőre kétséges, lesz-e CO2, talaj, táptalaj, növények betárazva. Bútor bár még nem 100%-os, de már áll. Kövek kupacban az udvaron. Azt hiszem eljött a tervezés ideje.
Amint megtúrom a kőkupacot és kartonból rögtönzök egy berendező keretet, lesznek savazásra váró fotók is. :)
Az inspiráció:
5456a2e595a1c1cd3c8cf2132d2c48d0-jpg.jpg
 
Sziasztok!
Beszórtam a táptalajt (dennerle), amazoniát, sok kőből (bumfordi bazaltok) viszont mindössze kettő felelt meg esztétikai elvárásaimnak, így a fenti inspirációs képtől máris eltávolodtam - a mögöttes iwagumi-filozófiáról már nem is beszélve. Leszúrtam néhány doboz monte carlót és rotala rotundifoliát.
A szűrő (tetra ex 700) sokáig állt szárazon, nem is mai gyerek, csak akkor merem beindítani, ha lesz néhány órám a folyamatos ellenőrzésre.
A világítás (2 db chihiros a601) még csak félgázzal megy, CO2 palack is csak súlynak van a szekrényben.
Mivel a rotala tövek emersek, sok kezdeti izgalmat várok.

Nagy elvárásaim nincsenek, legyen jó ránézni és örömét lelje benne a család.
 
Hogy írjak is, ne csak képeket csatoljak....
Egy legyező/sepregető garnéla, három süncsiga és 10 amano került egy héttel indítás után az akváriuma. Őket most követte 12 neonhal.
Veszteségként eddig csak ma reggel találtunk a lányokkal egy kiszáradt amano múmiát. Nem tudom, miért akart kint körülnézni. Eltört a DC-m, ezért csak az élőlények viselkedését tudom figyelni: növények nőnek, nem pipál senki.
Villanyoltás után emelek egy kicsit a lilyn, hogy jobban fodrozódjon a felszín.
A kövek és az üveg "szépen" zöldül.
Még egyszer köszönet @Gyukker-nek a + növényekért.

A feleségem a neonok mellé még a kereskedőnél látott párducmintás endlereket szeretne, én már csak kék garnélákkal egészíteném ki a csapatot. Van most valakinek a közelben kék neocaridina csapata (blue dream, blue diamond)?
 
Hogy írjak is, ne csak képeket csatoljak....
Egy legyező/sepregető garnéla, három süncsiga és 10 amano került egy héttel indítás után az akváriuma. Őket most követte 12 neonhal.
Veszteségként eddig csak ma reggel találtunk a lányokkal egy kiszáradt amano múmiát. Nem tudom, miért akart kint körülnézni. Eltört a DC-m, ezért csak az élőlények viselkedését tudom figyelni: növények nőnek, nem pipál senki.
Villanyoltás után emelek egy kicsit a lilyn, hogy jobban fodrozódjon a felszín.
A kövek és az üveg "szépen" zöldül.
Még egyszer köszönet @Gyukker-nek a + növényekért.

A feleségem a neonok mellé még a kereskedőnél látott párducmintás endlereket szeretne, én már csak kék garnélákkal egészíteném ki a csapatot. Van most valakinek a közelben kék neocaridina csapata (blue dream, blue diamond)?
Nincs mit @Bandesz ! Lesz meg rengeteg noveny, anubias, bucephalandra, alternanthera, staurogyne, stb.. a nagy akvabol sok minden fog kijonni, csak elobb a 45literest rakom rendbe..
Figyu delutan atutazoban leszek gyulan, egy uveg dc-t viszek neked. Ha nem leszel otthon bedobom a postaladaba..
 
Utoljára módosított:
Köztisztasági alkalmazott sün-kísérettel, a háttérben alga burjánzás. Micsoda csendélet!?!
Be kell vallanom, az elmúlt napokban nagyon beindultak az algák.
Emeltem a bubiszámon, locsolom a carbo-t, tervezem a szűrőtakarítást és a mulmozást. Tápokból szinte kifogytam, TF családból szeretnék bevásárolni.
 

Attachments

  • IMG_20200217_180528.jpg
    IMG_20200217_180528.jpg
    216.5 KB · Megtekintések: 42
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére