• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

Nagyon aranyosak vagytok, hogy nyomtok egy-egy like-ot, pedig ilyen még sohasem volt, hogy a a köveim oldala ecsetes, a teteje pedig fonalalgás. :mad:
Annak viszont nagyon örülök, hogy a növények is nőnek, és nem tudom elégszer leírni, mennyire jó nézni a terjedő fissidenst és riccardiát. :)
 
Nem mondhatom, hogy pörög a topik, de legalább összhangban van az akváriummal.
Az elmúlt szűk egy évben egyre kevesebb időm volt az akváriumra. A nappal nagy részében dolgozom, ha otthon vagyok, vagy a gyerekekkel foglalkozom, vagy a kerttel, vagy kifulladva álomba zuhanok. Néhány napja ellepett a cyano. Már nem csak itt-ott a talajban, hanem megrohanta a növényeket is. Mondjuk nem csoda, amennyi mulm felgyűlt illetve amennyire koszos lehet már a szűrőm nem is értem, hogy nem vitte már el valami nyavalya az egész hóbelebancot.
Az irodai kis 10 literes még tartja magát; a legjobb döntés most talán az lenne, ha a megmaradt állatokat (3-4 nanohal és néhány garnéla) áttenném abba, és kihajítok mindent a cyano-neveldéből.
Köszi, aki benézett. Egyáltalán, ismer itt engem még valaki? :-D
 
Ahogy @mmccannon Mary mondaná: “Már hogy a rohamsisakos életbe ne ismernénk!”
Talán jelez a scaped, hogy újítanod kellene.
Itt az ősz, gyerekek már óvodában/iskolában, a kert is lassan kifullad, lesz időd tervezgetni egy új elrendezést, inkább valami iwagumit, mert ezzel a mohatengerrel nem tudtál megbirkózni.
 
Ahogy @mmccannon Mary mondaná: “Már hogy a rohamsisakos életbe ne ismernénk!”
Talán jelez a scaped, hogy újítanod kellene.
Itt az ősz, gyerekek már óvodában/iskolában, a kert is lassan kifullad, lesz időd tervezgetni egy új elrendezést, inkább valami iwagumit, mert ezzel a mohatengerrel nem tudtál megbirkózni.
Mondanám @star67 Csilla, ha lett volna szerencsém @Bandesz hoz. 😁
 
Én először kapásból azt hittem, megint műtötték szegénynek a kézfejét vagy újabb vírust kapott az oviból és ismét hetekig nem nyúlhatott a vízbe.:eek:
 
Aranyosak vagytok. Tényleg, hónapok óta annak sem néztem utána, beelőzött-e valaki a leghosszabban napló címért induló - nem létező - versenyben. :LOL:
Egészségemmel nincs baj, de az élet mást hozott. Mindkét lányom óvodában, de - az akvárium állapotát tekintve azt kell mondanom - sajnos ebben az időszakban én sem vagyok otthon. Reggel hamarabb eljövök, délután én viszem őket haza.
Talán az ősz/tél majd megoldást nyújt, akarom mondani több időm lesz üvegen belül matatni. Jobban belegondolva ez biztosan így lesz. A heti nulla percnél csak több lehet. 🙃
Iwagumi: néhány oldallal korábban valami ilyesmire jutottunk pár zöldfejjel. Elöl gyepes, középen köves hátul stemes akvárium kell nekem, minél kevesebb problémával.
Tegnap rátapostam a macro adagolójára, az a terv, hogy megpróbálok ezzel odacsapni a cyanónak, amíg tényleg ki nem űrítem az üveget.
 
Back
Oldal tetejére