• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

szia bandesz, bocsi hogy ide irok de meg nem tudok privit. tetszik a naplod lenne ra mod h szemelyesen is meg lehessen nezni ? gyulai vagyiok es most tervezk belemerulni a novenyezesbe. szeretnek par tippet kerni ha lehet. elore is koszonom
ZERQ_ Üdv a csapatban, innen nincs visszaút! :)
Ha low-tech vonalon mozogsz, kezdésnek én is tudok segíteni neked némi növénnyel.
 
dennerle scapers flow szuro,
Nem ismerem ezt a szűrőt, de a GA ajánlása alapján jónak kell lennie. Mennyire erős a pumpa? Seachem mátrixot, mátrix tropot, esetleg bio riot tennék bele. Utóbbi tömörödhet és csökkentheti a flowt (ha egyébként nagy az áramlás, akkor akkor akár hasznos is lehet, de ha egyébként sem lobognak a növények, akkor + 1 dolog, amire figyelned kell).

Nem tudom, milyen a szűrő belseje, de nem bonyolítanám túl az előszűrést. Egy szivacs is elég, de akár ide is teheted a perlont: előnye: a bio szűrőanyaghoz nem kerülnek nagyobb darabok, hátránya: gyakrabban kell perlont cserélned, gyorsan el fog koszolódni.

Itt a fórumon általában mindenki arra gyúr, hogy minél több bio szűrőanyagot szuszakoljon a szűrőbe.

Milyenek a kollégáid? Hétfőn egy befőttesüvegben be tudok adni nyesedéket a boltba (növényeim nagy része @verde-től van.)
Nekem nem egyértelmű: elindítottad már az akváriumot, vagy még csak az üveg és a szűrő van meg? - A legjobb ötletem: indíts naplót, írd le, mid van, mit szeretnél, etc. (y)
 
a szuronek ket rekesze van, az elsoben egy szivacs van + aktivszenes perlon, a masodikban jelenleg fel liter keramiagyuru. sajnos meg nem tudtam megnezni milyen a flow, csak egy dobozban probaltam ki hogy mukodik e :D
sztem seachem matrix lesz pont azert h ne fogja vissza a szurot.
inditottam egy honapja egy 34l amit inkabb halasnak mondanek :D van benne 7 amanda meg ket oto. ez a tesztüzem. utana talaltam ra a forumra meg ugy egyaltalan az aquascapingre. ekkor vettem a dennerlet meg a cube akit. ahoz masom nincs is, a halasba meg nincs taptalaj ugyh nemsok ertelmet latom rakni bele meg novenyt, orulok h a mostaniak eszhez tertek.
naplohoz nem erzem meg elegnek a tudasom. de persze a tiedet se akarom teleszemetelni :)

nektek milyen novenyeitek vannak sajnos kep alapjan meg nem nagyon tudom beazonositani oket :D illetve egyelore megvarom a fenyt, aztan rendelek ga-rol, max ha van olyan növitek amit szeretnek akkor abbol fogok kerni. addig raernek a hajtasok is szerintem.

ha gondoljatok a bekes megyei topikba attelepulhetunk...
 
Utoljára módosított:
illetve szeretnem ha befogadnatok az otoim mert az egyik egyre szarabbul nez ki, fako, nem kerek a pocakja, sztem lassan elpusztul. a masik elvan de sajnalnam ha elhullana barmelyik allat is. iguanaban vettem oket azt mondtak ezek tenyesztettek nem vadbefogottak. ja meg azt is h egy hetes akiba nyugodtan 20perc vizhomerseklet szokas utan rakhatom. ehh. aztan itt olvasom hogy van aki orakig akklimatizalja oket. o a dagi: http://i.imgur.com/zdGBQgc.jpg
o pedig a fako: http://i.imgur.com/tujIZlL.jpg
na de tobbet nem irok ide atkoltoztetem magam a bekesmegyeibe.
 
illetve szeretnem ha befogadnatok az otoim mert az egyik egyre szarabbul nez ki, fako, nem kerek a pocakja, sztem lassan elpusztul. a masik elvan de sajnalnam ha elhullana barmelyik allat is. iguanaban vettem oket azt mondtak ezek tenyesztettek nem vadbefogottak. ja meg azt is h egy hetes akiba nyugodtan 20perc vizhomerseklet szokas utan rakhatom. ehh. aztan itt olvasom hogy van aki orakig akklimatizalja oket. o a dagi: http://i.imgur.com/zdGBQgc.jpg
o pedig a fako: http://i.imgur.com/tujIZlL.jpg
na de tobbet nem irok ide atkoltoztetem magam a bekesmegyeibe.
Sztem ránézésre nincs bajuk. De bármelyik díszhal gondolhat olyat, hogy game over. Ez sajna benne van a pakliban.
 
sziasztok, nagyon vártam bandeszt de nem jött felém, milyen növijeitek vannak amikbol tudnatok adni ? lassan megjon a fényem, inditom a kockát.
 
sziasztok, nagyon vártam bandeszt de nem jött felém, milyen növijeitek vannak amikbol tudnatok adni ? lassan megjon a fényem, inditom a kockát.
Ne haragudj, sok a munka, teljesen kiment a fejemből. Most eljöttem szabadságra, de kb. azt sem tudtam, milyen nap van, a feleségem szólt rám, hogy másnap ne menjek az irodába, mert nem dolgozom. Szerdán leszek legközelebb Gyulán. Rotala rotundifolia, limnofila sessiflora, és két féle microsorum, ezekből tudok adni.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
semmi baj gondoltam rádszólok, rotala és ambúlia fog szerintem kelleni, de még ne hozz csak látogass meg hogy tudjak kérdezni, de ne is szerdán, mert nálunk bolondokháza lesz :D
a 8520 led ma meg is érkezett akkor elkezdem lassan összematekolni a dolgokat. még dimmert kéne vennem h ne maxon menjenek a ledek ne melegedjenek annyira, bakker. az megint 3 hét :D
 
Mintha kissé elhanyagoltam volna a naplót, meg úgy egyáltalán, a fórumot, az akváriumot, etc.
A hétvégén megnyírtam a növényeket, és újra felfedeztem a követeket. :)
Ha valakinek kellene moha - talán karácsony? - sikítson.
Adnék stemeket is, de atok nem élték túl a lányom főzőcskéjét: a teraszon volt a növényes vödör, Ő pedig ezt a vödröt is bevonta a délutáni játékba... Nem maradtak életképes szárak. :LOL:
"Több éves kitartó munka után", amikor már nem is nagyon foglalkozom az akváriummal, tápokkal, vízcserékkel, CO2-vel, simán összeszámolok több, mint fél tucat amanot. És még hevesen kergetik is egymást, majd szép fürtté állnak össze. Úgy tűnik, nemsokára jönnek a gyerekek. :D
Képem nincs, pedig becsszóra kattintottam az utolsó bejegyzés óta, de nem találom.
CO2 egyébként kifogyott, gyanús, hogy utoljára nem bírt egy hónapot - bár az is igaz, hogy most alacsony bubiszámmal folyamatosan ment.
 
Mai borzalom. Be kellene vetni a lovasságot. :punch:
View attachment 478342018-01-27_08-49-34 by von_dorlat, auf Flickr
Alga, mulm, túlnőtt és felkopaszodott stemek, elszaporodott mohák... nehéz döntésre szántam el magam:
A scape tényleg posztapokaliptikus. Eladhatnám háttérnek egy újabb Mad Max vagy Puszta acél forgatásra.
Egyébként valóban így kellett nekiveselkednem:
screenshot_0.png
Este lehet csattintok egy képet - de lehet lesz olyan, akinek ezzel egy életre elveszem a kedvét a növényes akváriumoktól.:LOL:
 
Délután felrobbant a citromsavas palackom. Felmosás közben láttam meg.valami fura zöldet az akvárium front részénél lévő homokban. Belenyúltam, kivettem. Eddig nem tudtam, milyen szaga van a cianonak. Most már sajnos tudom.
Egyenlőre a talajban nem láttam nyomát, remélem, tényleg csak a homok fertőzött.
Még nem volt "szerencsém" cianoval. Amit tudok, szeretném leszívni - akár az összes homokot, szűrőt átlögybölni, mulmozni, mulmozni és mulmozni, végül baktériumot locsolni a vízbe. Ezen felül mit tehetek még???


Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Még nem volt "szerencsém" cianoval. Amit tudok, szeretném leszívni - akár az összes homokot, szűrőt átlögybölni, mulmozni, mulmozni és mulmozni, végül baktériumot locsolni a vízbe. Ezen felül mit tehetek még???
Nekem is két helyen volt eddig egy kevés, nagyon kemény a szaga :)
Karbóval tudod még irtani. Víz alatt, fecskendővel, tömény oldattal. Ha nincs a közelben aminek árthat, belenyomhatod a talajba/homokba is a cuccot, nem csak felette a vízbe.
Nekem mindkétszer egy vagy két ilyen kezelést követően el is tűnt.
 
Nekem is két helyen volt eddig egy kevés, nagyon kemény a szaga :)
Karbóval tudod még irtani. Víz alatt, fecskendővel, tömény oldattal. Ha nincs a közelben aminek árthat, belenyomhatod a talajba/homokba is a cuccot, nem csak felette a vízbe.
Nekem mindkétszer egy vagy két ilyen kezelést követően el is tűnt.
Köszi. Holnap hazahozom a carbot.

Képek a tegnapi pukkról.
A palack és nyomásmérő. Utóbbit a szoba egyik - akváriumtól távol eső - sarkában találtuk meg.4da3e3c0b699a9822a07572c51184426.jpg63db71b1b2da1e48bd26aaaeb6c70fb3.jpg3fb30b44d9f03725c41f9bbe7c0801e2.jpg

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Köszi. Holnap hazahozom a carbot.

Képek a tegnapi pukkról.
A palack és nyomásmérő. Utóbbit a szoba egyik - akváriumtól távol eső - sarkában találtuk meg.View attachment 48606View attachment 48607View attachment 48608

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Huhhh nem szép a látvány [emoji33] mi lehetett az oka annak, hogy kinyilt a palack plusz az óra is? [emoji33]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Fogalmam sincs. Eddig én is azt hittem, csak egyetlen, a leggyengébb ponton enged majd a rendszer. Ehhez képest a citromsavas palack széthasadt, a tetején lévő mérő szétrobbanva elrepült, a palack tetejéről mindkét cső levállt. A szódabikarbónás palacknak viszont semmi baja. Néhány órával korábban néztem rá az órára, 2 bart mutatott.
A fal egyébként a plafonig pettyes lett.
Komolyan fontolóra veszem magasnyomású rendszer beszerzését.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
De a kérdés továbbra is az, hogy mi lehetett a hiba a rendszerben amitől kinyílt? Valami kiváltó oknak lennie kell mert igen ritka eset a tied. Én még nem hallottam/olvastam ilyenről.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Back
Oldal tetejére