• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

Ha kettőt tudsz hová tenni, lehet első körben csak egyet raknék az akváriumba a szaporulat elkerülése végett. Nálam ketten röhögve kipucolták a 180 litert. (nem is tudom, azóta mit esznek, mert külön nem etetem őket)
 
Ha kettőt tudsz hová tenni, lehet első körben csak egyet raknék az akváriumba a szaporulat elkerülése végett. Nálam ketten röhögve kipucolták a 180 litert. (nem is tudom, azóta mit esznek, mert külön nem etetem őket)
Ha nincs kaja, akkor beássák magukat az aljzatba 'oszt aaaszanak. :) Néha előjönnek, mennek pár kört, aztán vissza a föld alá. :)
 
Nagyon megörültem nekik a boltban, egyet nem akartam, nehogy lemorzsolódjon, és ne maradjon egy se, kettő se sokkal több, három a magyar igazság. :)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Helenák dolgoznak, híznak. :hungry:
Csütörtökön kitakarítottam a szűrőt, a csöveket és az üvegeket, cseréltem vizet. Vasárnap reggelre kb. 5-8 liter víz az akváriumból a laminált parkettába és a szekrény aljába szivárgott. Pénteken és szombaton egész nap úton voltunk, kb. csak aludni jártunk haza, ezért csak tegnap tűnt fel, hogy mintha kevesebb víz lenne az akváriumban, mint amennyinek kellene. :eek:
Az akvárium ép, a szekrény teteje száraz, a szűrő alatt volt nedves a padló. Szétszedtem a csövezést, megolajoztam a tömítéseket, összeszereltem. A tetra feje fölött, a karmantyús résznél csöpögött szépen lassan, nyugodtan. Olyan nyugodtan, amennyire én nyugtalan voltam. Miután még vagy kétszer szétkaptam és összeraktam mindent, rájöttem, hogy nagyon kicsi az esélye annak, hogy a karmantyús, menetes résznél ereszt. A hollenderrel rögzített cső azonban már elég nyúzott állapotban van. Levágtam belőle egy centit és minden megoldódott.
Így viszont csak arra volt időm, hogy megkapirgáljam az üveget és megnyírjam a növényeket. Se rendezgetés, se fazonigazítás, se fotó. :D
 
Szép is amikor úszik a lakás. Nekem anno az egyik eheim nyomócső ugrott ki. Még jó hogy a szívó ág nem ért le. Így is 150L ment ki, illetve le a földszintig mindenki nagy örömére.
 
Szép is amikor úszik a lakás. Nekem anno az egyik eheim nyomócső ugrott ki. Még jó hogy a szívó ág nem ért le. Így is 150L ment ki, illetve le a földszintig mindenki nagy örömére.
Nálunk ez volt az első eset, hogy egy vödör vizet eltüntetett a padló. Az a vicc, hogy 2 napig észre sem vettük, hogy csökken a vízszint. :banghead:

El is felejtettem írni, késő este a CO2-t is újra "beüzemeltem" (már nem emlékszem, hány hete fogyott ki :whistle:). A növények nyírása után jött a megvilágosodás (azaz végre nem volt leárnyékolva az akvárium): itt-ott jön az ecsetalga. :mad: Szinte már hiányoltam. Egyenlőre a bal oldalon a sodrásba nyúló ágon és a jobb oldali microsorum csokron találtam pamacsokat. Fát egyenlőre nem bántottam, a szőrös leveleket lenyírtam.:ninja:
Aminek nagyon örülök: a 3 amanóm haláli nyugalommal grasszál a frontüvegnél. Az ékfoltosok idejében ilyet nem mertek tenni. Jók ezek a nano halacskák. :)
 
Furcsállottam, hogy miért sárgás már reggel is a DC. Kivettem, megnéztem, egyik halnak sikerült öngyilkosságot elkövetnie az üveggömbben. :eek::dead:
Azt hiszem, a mohák egy kicsit elkanászodtak :), de nincs szívem megnyírni Őket. Jópofa ez a felfelé nyújtózás. A bal oldali microsorum csokor tetszik, jól összenőtt a mohákkal, fákkal, szépen indul a kőtől, ehhez képest a másik oldal katasztrofális. Ha van valakinek kedve, bátran rajzolgasson bele a képbe ;), mert én tanácstalan vagyok. :unsure:
34278752415_dac0e4fef9_c.jpg04 26 by von_dorlat, auf Flickr
 
Furcsállottam, hogy miért sárgás már reggel is a DC. Kivettem, megnéztem, egyik halnak sikerült öngyilkosságot elkövetnie az üveggömbben. :eek::dead:
Azt hiszem, a mohák egy kicsit elkanászodtak :), de nincs szívem megnyírni Őket. Jópofa ez a felfelé nyújtózás. A bal oldali microsorum csokor tetszik, jól összenőtt a mohákkal, fákkal, szépen indul a kőtől, ehhez képest a másik oldal katasztrofális. Ha van valakinek kedve, bátran rajzolgasson bele a képbe ;), mert én tanácstalan vagyok. :unsure:
View attachment 3004704 26 by von_dorlat, auf Flickr
Én sem nyirbálnám egyenlőre, hagy nőjenek. Vágni bármikor tudsz, de visszarakni már nehéz eset. Kevesebb tere marad az algáknak.
 
szia bandesz, bocsi hogy ide irok de meg nem tudok privit. tetszik a naplod lenne ra mod h szemelyesen is meg lehessen nezni ? gyulai vagyiok es most tervezk belemerulni a novenyezesbe. szeretnek par tippet kerni ha lehet. elore is koszonom
 
szia bandesz, bocsi hogy ide irok de meg nem tudok privit. tetszik a naplod lenne ra mod h szemelyesen is meg lehessen nezni ? gyulai vagyiok es most tervezk belemerulni a novenyezesbe. szeretnek par tippet kerni ha lehet. elore is koszonom
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ még egy Békés megyei akit elkapott a gépszíj !!!(y) Kezdünk sokasodni:)
 
igen es egy tesztakit mar inditottam is, van benne 2 oto es az egyik szinte biztos hogy nem erzi jol magat, meg kene oket menteni :D en hulye bevettem az elso infokat amikor meg ra se talaltam a forumra. na azota tobbet olvasok mint amennyit az akival foglalkozok :D
 
szia bandesz, bocsi hogy ide irok de meg nem tudok privit. tetszik a naplod lenne ra mod h szemelyesen is meg lehessen nezni ? gyulai vagyiok es most tervezk belemerulni a novenyezesbe. szeretnek par tippet kerni ha lehet. elore is koszonom
Szia! Bocs, mostanában csak belelapozok a fórumba, lemaradtam a bejegyzésedről.
Eléggé szét van szedve a ház, kitenne az asszony, ha mutogatni szeretném. Viszont a belvárosban dolgozom, ott tudunk dumálni. ;)

Húzod a növényeket vagy csak a stadion világítást nem kíméled ????(y);)
Táp saccra megy, fény 80%-on napi fél órát, és ami a legfontosabb, megy a CO2. Szerintem az sem mindegy, hogy a növények közel vannak a felszínhez.
 
szia, oki, en a magocsi utcaban a tombbokkel szemben a festekboltban, ha van kedved ugorj be. hetfon szabadnapos vagyok. szerettem volna kerni par hajtast. kineztem növiket ga-n de meg akartam kerdezni h low techbe elbirok e veluk spray co2-vel. meg uton van a fenyem kinabol addig van idom nezelodni.
echinodorus tenellus, marseila hirsuta, alternanthera reineckii mini, ammania sp. bonsai. ezeket szeretnem kb 50l/literrel vilagitanek, ga micmac+carbobol 0,6-1ml/nap. brutto 27l az aki, jbl proscape meg dennerle 9in1 lenne a talaj. dennerle scapers flow szuro, meg gondolkozok milyen szuroanyagot vegyek bele, seachem matrixot neztem, 1l fer bele ha mindket rekeszbe azt rakok, de akkor csak perlon lenne eloszuronek. nagyon GERONIMO ez igy ? :D
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére