• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A Klasszikus

Kicsit regen voltunk erre, igy kicsit elhanyagolodott ez az akvarium. A Microsorum a hatterben valahogy eltemetodott a szubsztratban, igy kirohadt a fele.
A felszinen pedig rengeteg uszonoveny teljesen kitakarta a fenyt, igy a mohak elpusztultak, de legalabb kiritkultak.
Szerencsere szamitottunk ra hogy lesznek aldozatok, ugyhogy hoztunk egy microsorum thors hammert es bolbitist amit kinottek a masik akvariumot. Valamint egy nagy csomo karancsony mohat.
Csinaltunk egy nagyobb vizcseret, es elhelyeztem az uj novenyeket. szerintem megint nagyon klasszul nez ki.

Igazabol eleg nagy meglepetesemre az otok mind megvannak, a kemeny viz es ritka vizcsere, es borzalmas load mellett is klasszul elvannak. Ki erti ezeket a kis dogoket?

Guppy allomanyt megprobalom kordaban tartani, de a molly parral egyutt mindent megtesznek ellene. Rengeteg a szaporulat. Szoval ha valakit erdekel egy marek guppi es erte tud jonni a 9.keruletbe, vagy Lorincibe ne tarsa magaban :)

Mit gondoltok mit lehetne javitani ebben a nagyon low tech nagyon low maintanence akvariumon?

View attachment 98018

Elevenszülők helyett más halfajt telepíteni az akiba. Ennél már csak rosszabb lesz a halaknak, úgyhogy megkönyörülnék rajtuk, és nagyobb életteret keresnék nekik.
 
Elevenszülők helyett más halfajt telepíteni az akiba. Ennél már csak rosszabb lesz a halaknak, úgyhogy megkönyörülnék rajtuk, és nagyobb életteret keresnék nekik.
Rajta vagyok, de nem egyszerű. Nem az én akváriumom csak besegítettek. Sokkal szívesebben latnek benne valami klassz nanohalat vagy akár kolibri halat, réz lazacot... De ezek a kedvencek.
 
Rajta vagyok, de nem egyszerű. Nem az én akváriumom csak besegítettek. Sokkal szívesebben latnek benne valami klassz nanohalat vagy akár kolibri halat, réz lazacot... De ezek a kedvencek.
Akkor a hímeket mind ki kell venni. A Guppy nőstények még 6 hónapig ontják majd magukból a piciket, amikből tuti lesz hím is.
 
Akkor a hímeket mind ki kell venni. A Guppy nőstények még 6 hónapig ontják majd magukból a piciket, amikből tuti lesz hím is.
Vegul sikerult elharmadolni a tarsasagot. Az osszes nagyobb nostenyt kiszedtem, es ha fel tudok mutatni alternativat a maradekot is elajandekozzuk.
Szoval varom az otleteket mit lenne erdemes ilyen korulmenyek kozott tartani. Keves vizcsere, beton kemeny viz es heti 10-20% vizcsere, havi egy komolyabb beavatkozas.

Masreszt erdekelne mi a guppy/elevenszulo end-game. Van olyan akvarium amit nem toltenek meg? Mert nekem ugy tunik ha valami meg nem eszi az utodokat addig szaporodnak, amig ki nem nyomjak a vizet az akvariumbol.
 
Back
Oldal tetejére