• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A kis társas

Régen jártam erre, így most pótolom az elmúlt egy hónap történéseit.
Végre láttam egy red cherryt vedleni, de ahogy végzett vele, pár perc sem telt bele és a boti (díszcsík) lefejezte és széttépte. Az utóbbi már nem volt jó látvány.
Szívóharcsák néha úgy meg szoktak ijedni hogy le fel úszkálnak nagyon gyorsan és csak azt hallani ahogy koppannak az üvegen. Valószínűleg egy ilyen alkalommal ki is ugrott az egyik, sajnos a szekrény mögé így észre sem vettük, csak már a kiszáradt testet találtuk meg :(
Nem egész egy hónap alatt az elrontott anubias úgy néz ki helyrejött, mert mindegyik darabon megjelentek az új hajtások.
Az úszónövényekkel nem tudom mi történt de egyszer csak elrohadtak a gyökerei, némelyik levelei is besárgultak, ez kb két nap alatt ment végbe. Vízparaméterek nem változtak, így a mai napig sem tudom hogy miért történt. Általában az akva aljáig értek le mindig a gyökerei, ezeket le is dobták vagy betaknyosodott mind. Most kivettem ami menthető volt és egy dobozban várom hogy mi lesz velük. Pár darabon már új hajtások is jöttek azóta, talán visszakerülnek az akvába.76192761937619476195
 
Az előtérbe kb az akva felétől a jobb oldaláig szeretnék majd Hemianthus micranthemoides-t tenni. Szerintetek low körülmények között megmarad, vagy mit ajánlanátok ami hasonlít rá?
 
Régen jártam erre, így most pótolom a hiányosságot. Itt a rosszabb idő, így több idő jut a házon belüli dolgokra mint kint :)
Cuba-val próbálkoztam pár éve, de co2 hiányában nem nagyon akart megmaradni, a fenti képen az látszik, hogy el lettek ültetve a lenti képen pedig az hogy milyen jól érzi magát. Még nem volt merszem megnyírni, de időszerű lesz nagyon. Gondolom levágom a felét és talán azt újra le fogom tudni rakni a hiányos területekre. Help me hogyan is legyen, köszi!
Sajnos a crs garnélák fél év alatt szinte teljesen elfogytak mert a botik csipegették őket, így visszatértem a red cherry csapatra. 20-at tettem az akvába, de most már nem tudom megszámolni mennyien is lehetnek. Crs-nek pedig szerintem lesz a jövőben egy kis kocka ahol csak ők lesznek.
Tápot lecseréltem, így már nincs az a brutális növekedés, és heti nyírás :)
Szándékomban áll az elrendezésen változtatni, talán plusz fadarabok lesznek, vagy kövek. Még nem tudtam dönteni :)
 
Végre bátorságot vettem és megnyírtam a cuba-t, jó nagy szívás utána kihalászni a levágott részeket.
A vágás is izgi volt, mert a garnélák állandóan ott voltak az olló körül, nem lehetett őket elzavarni.
03.jpg
Remélem hamar regenerálódnak, és sűrűbben fogom majd nyírni, most így néz ki az akva:
04.jpg
 
20191128_140341.jpg
Kis érdekesség, a nagyobbik garnéla mindig felveszi itt ezt a bicska pózt, ami áltak a kis bubik összegyülnek alatta majd mikor nagy lesz akkor elengedi és kezdi újra, először azt hittem csak véletlen, de 3. napja kapom rajta hogy ezt csinálja :) garnéla alvázmosás :)
 
Történt egy nagyobb rendrakás (mulmozás, nyírás, sikálás, rendezés) aminek ez lett az eredménye:
1.jpg2.jpg4.jpg5.jpg
Remélhetőleg ő is megmarad:
3.jpg
A garnélák kedvenc helye lett ez a kis beugró, mindig tele van és persze a gyökereken is végig csüngnek.
6.jpg
 
Egy alapos takarítás után így néz most ki az akva, szerencsére megállt az algásodás, részben a trutyis szűrő okozta a gondokat, napról napra egyre jobb a helyzet.
1.jpg
Tervebe volt süncsigák beszerzése, de pár kereskedésben sajnos nem jártam sikerrel.
Szerencsét próbáltam egy fressnapf xxl-ben is, és véletlenül találtam egy darabot, persze nem az ő helyén volt hanem teljesen más akvában, így őt sikerült kimentenem. :cool: Azóta is szépen dolgozik vele együtt 7.jpg :D

Amióta kivettem őket a víz alól egész jól elvannak, igaz az egyik levél bebarnult (igaz ő még a víz alatt kezdett kinyílni), de megjelent egy újabb hajtás is.
9.jpg9_1.jpg
A cuba is szépen regenerálódott, kétszer kellett alaposan visszavágni. Most már kezdi kitölteni a foghíjas részeket is, bubiznak rendesen a garnélák egész nap rajta matatnak.
8.jpg

Végezetül pedig a sikerült összeroppantanom egy üveg U-csatlakozót szétszerelés közben, szépen el is vágta az ujjam. Erről inkább nem rakok képet :LOL:
 
Volt egy nagyobb visszavágás mindennél, főleg a gyepnél. A garnikat folyamatosan eszi a boti, de azért jól elvannak:
1.jpg2.jpg
Cuba is szépen bubizik:
20200101_184445.jpg20200101_184344.jpg
Anubias is jól van, végre kezd a sárga levele is zöldre visszaváltozni:
20200101_184243.jpg
 
Januárban egész sok weeping moha gyűlt össze vágdosás után az akváriumból amit nem volt szívem kidobni, így beletettem egy műanyag dobozba.
Először a konyhaablakba kapott helyet, majd a következő nyírás után ugyancsak betettem a többi közé a fölösleges mohát, ez addig ment míg kicsi lett a doboz.
Mivel nem lett semmi baja, így kapott egy kisebb üvegtálat és abban tartottam, majd kíváncsiságból tettem közéjük két garnélát is, akik kb 2-3 hetesek lehettek.
Nem hittem volna hogy megmaradnak, de egész jól elvoltak, nagyjából hetente cseréltem a vizet a kis üvegben, és mindig megleptek hogy még élnek :D
Aztán az akvárium egy kisebb átalakításon esett át, így két nagyobb fadarabot kimentettem onnan pár anubias társaságában, de így már kellett egy nagyobb üveg is a kis kolóniának.
Így lett egy 5 literes kis külön élővilág az egyik komódon. Itt már nem volt olyan sűrű vízcsere, mondhatni hogy másfél hónap után most jutottam el oda hogy kiszedek mindent és megnézem mi van a garnikkal, mert egyet láttam pár napja, de a másikat sosem, bár sokszor láttam a vedélések nyomait.
A nagyobb üveg a mostani a kicsi pedig a régi tárolóhely:
1.jpg4.jpg
És íme megvannak (szép kis piszok maradt utánuk, ebből is látszik hogy van mit egyenek, tápot nem adok nekik, max ha egyszer kaptak egy csipet garnitápot másfél hónap alatt):
2.jpg3.jpg
A takarítás alatt kicsit kisebb helyen kellett várakozniuk (kinek mi jut a feles pohárba :D ):
5.jpg6.jpg
Visszatétel után rögöt el is bújtak (2/3-ad része régi akvavíz, 1/3-ad része pedig RO víz):
7.jpg
Végül ilyen lett:
8.jpg9.jpg10.jpg
 
Back
Oldal tetejére