• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A kis kanyon

Ezek a fehér izék mik?

20201017_151403.jpg

Köveken, növényeken, mindenhol. Bajt nem okoztak eddig. Kagylósrákok? De ezek itt mozdulatlanok, a kagylósrákok meg elég mozgékonyak...
 
De a bekarikázot valami az nem mozog ? Mert olyan mintha planária lenne ?!
 

Attachments

  • 20201017_152402.jpg
    20201017_152402.jpg
    279.5 KB · Megtekintések: 32
Az van benne mindig egy-kettő, sosem szaporodnak el, így külön nem foglalkozom velük. Már ha ez planária egyáltalán.
 
Az van benne mindig egy-kettő, sosem szaporodnak el, így külön nem foglalkozom velük. Már ha ez plenáris egyáltalán.
Tudom neked ajánlani a Fenbendanin-t . Teljesen kipusztitja a planáriát .
Én is ezt használom . Mivel 5 garnis aksim van . S tized annyiba kerül mint a Noplanaria .
Csak be kel ugorj egy álatorvosi rendelőbe , receptre felíratni s elmenni wgy állatgyógyszeetárba !🙂
100 literre 1g. Kel de ha tőbbetraksz bele abból sem lesz semmi baj . Csak a csiguszokat vedd ki .
Ha érdekel a további menet keres pri átban 😉
 
Köszi :)

Amúgy minden csendes az akváriumban. Akad petés mami is, ami nem baj, mert ahogy nő a dzsumbuj, úgy tűnik egyre kevesebbnek a garnélák száma.
20201017_153808.jpg

Nézd @star67 Csilla, a körömhegynyi kis pinnatifida, amit adtál... Lassan le kell szednem onnan fentről, mert oda már kisebb növények valók :)

20201017_153831.jpg
 
Az jó ,hogy van petés garnid . Gratula 😉
De sajat tapasztalatombol mondom, hogy este mikor kialszik a lámpa . Na akkor jőnnek elő ezek a kiss piszkok lefinkább s ha már elég nagy a létszámuk még a kifejlet garnikat is megtámadják !😪
A you tubon is találsz róla videot 😪
S nálam is ez volt mikor először megjelentek nálam .
Csak a saját tapasztalatomat íróm 😉
 
Köszi :)

Amúgy minden csendes az akváriumban. Akad petés mami is, ami nem baj, mert ahogy nő a dzsumbuj, úgy tűnik egyre kevesebbnek a garnélák száma.
View attachment 97093

Nézd @star67 Csilla, a körömhegynyi kis pinnatifida, amit adtál... Lassan le kell szednem onnan fentről, mert oda már kisebb növények valók :)

View attachment 97094
Nagyon örülök, hogy ennyire beindult minden. A fissi, a pinnatifida és a garnélák is.
Ez mind arra utal, remekül működik a kis kanyon.👍🏻
 
Továbbra is remekül működik minden. Ma már magam sem tudom, mennyi idő után cseréltem élesztőt a NEOban, sztem volt vagy két hét, nem tudom... A növények kicsattannak, a Pinnatifidát át kellett helyeznem, jobb oldalon előre, de oda is alig fért el... A kis hajtásai maradtak fent, ha megnőttek, mennek előre azok is. A parvula is remekül érzi magát :) A cigifilteres ragasztás több helyen megadta magát, de a növényzet gyakorlatilag összetartja a hardscape-et :)

20201031_205417.jpg
 
Utoljára módosított:
Vizcsere, mulmozás, üveg pucolás. Szörnyeteg született a Pinnatifida személyében, túl nagy, az Anubias elöl szintén túlságosan megnőtt az akvárium méretéhez képest. Fent további kis Pinnatifida töveket nevelgetek, jó sok kezd lenni. Amúgy brutálisan látszik a gáz hatása, sajnos az utolsó tasak töltet jön, a zselatin is elfogy lassan... De lehet, saját mixet keverek ki, van pár recept, ahogy néztem.

20201113_204350.jpg
 
Utoljára módosított:
Vizcsere, mulmozás, üveg pucolás. Szörnyeteg született a Pinnatifida személyében, túl nagy, az Anubias elöl szintén túlságosan megnőtt az akvárium méretéhez képest. Fent további kis Pinnatifida töveket nevelgetek, jó sok kezd lenni. Amúgy brutálisan látszik a gáz hatása, sajnos az utolsó tasak töltet jön, a zselatin is elfogy lassan... De lehet, saját mixet keverek ki, van pár recept, ahogy néztem.

View attachment 97991
Van utántöltőm, ami még jó. Csak porosodik, mert nagynyomásúra álltam át.
Valamikor @star67 Csilla jön hozzám, odaadom Neki, Ti meg majd egyeztetitek a holt és mikort.
 
Új időszámítás kezdődik.... Nem ez a végleges helye, de muszáj volt beüzemelni - egyrészt, a próba miatt, másrészt mert a NEO-ból ezúttal a zselatin kopott ki, és mivel karanténban vagyok még péntekig, így a SOS beszerzés nem opció, az akvárium meg sírt a co2-ért, megkönyörültem rajta.
Na jó, baromira viszketett a tenyerem is :D
Egyelőre fapados a bekötés, még bubiszámlálót sem tettem rá, de nagyon óvatosan pöfögtetem, a dc színe pont jó, szóval, boldogság van :) Így erről megy majd a kocka is és a 60as is ha elindul egyszer az életben. A nagyba nem tervezek co2-t anyira lowtech a növényállomány - max a zseléset majd oda beüzemelem, csak hogy a növények boldogabbak legyenek, de ennyi.
@star67 innen is köszi a fuvart, @mmccannon -nak pedig a kis csomagot.

Tudomtudom, vízköves is, picit most kaotikus is, de karbantartás előtt vagyok :)

palackos.jpg
 
Új időszámítás kezdődik.... Nem ez a végleges helye, de muszáj volt beüzemelni - egyrészt, a próba miatt, másrészt mert a NEO-ból ezúttal a zselatin kopott ki, és mivel karanténban vagyok még péntekig, így a SOS beszerzés nem opció, az akvárium meg sírt a co2-ért, megkönyörültem rajta.
Na jó, baromira viszketett a tenyerem is :D
Egyelőre fapados a bekötés, még bubiszámlálót sem tettem rá, de nagyon óvatosan pöfögtetem, a dc színe pont jó, szóval, boldogság van :) Így erről megy majd a kocka is és a 60as is ha elindul egyszer az életben. A nagyba nem tervezek co2-t anyira lowtech a növényállomány - max a zseléset majd oda beüzemelem, csak hogy a növények boldogabbak legyenek, de ennyi.
@star67 innen is köszi a fuvart, @mmccannon -nak pedig a kis csomagot.

Tudomtudom, vízköves is, picit most kaotikus is, de karbantartás előtt vagyok :)

View attachment 98205
Váljék majd növényeid egészségére. :)
A képet elnézve kicsit elbizonytalanodtam, hogy a 84-es akimhoz elég-e az 5 kg-os palack. :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére