• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A kis kanyon

Talán a homok helyett valami egész aprószemű kavics vagy zuzalék kellene, és abban a fű is jobban megmaradna.
 
Nem tudom... Egyelőre ilyen körülmények között csak a Mordorban él a parvula. Igazából nem értem, miért. Ott sem kellene neki. De lehet, hogy ott a kavicsban lerakódott, kitakaríthatatlan mulm miatt valami olyan tápanyag arány alakult ki, ami pont jó neki...
Még alszom párat a kérdésre :) Nem hajt a tatár. A homokot itt nem bántanám.
 
A kis kanyont is megkarbantartottam, bár a sok kis kék miatt eléggé stresszes volt - kettő bébit és egy nagyon ki is szippantottam véletlenül, de vissza tudtam őket tessékelni. Petés nőstényt nem látok, kis garnélát annál inkább.
Az ARM brutál piros lett ott fent. Vágni is kell legközelebb. Viszont valahova szökik a növényes talajom a fennsíkról, egy jó nagy gödör van ott, néha látok belőle a homokon is, de nem tudok rájönni, hol a hiba... Pedig szépen nő rajta az ARM és - bár, csak felülről látszik - a Montecarlo is. A mohák virulnak, és a Pistia, amiből három kis levélnyi érkezett, dúsul, de legalább takarja a szűrőt. Néha előkerül egy-egy planária, és minimális hidra, kagylósrákok alig maradtak, pedig abból is volt egy hullám.
Tulajdonképpen szépen kezd beállni, minimál karbantartással, egy kis szivacs szűrővel, ugyancsak minimál táppal. A kövekről a zöldet sajnos lehetetlen eltüntetni, a süniknek sem megy, de elektromos fogkefével sem tudom leszedni. A carbo-zás sem szedi le. Valami atomstabil pontalga lehet, vagy több "pontréteg" egymáson...

kiskanyon4.jpg

Amúgy azért csináltam meg alaposabban mind a hármat, merthogy hétfőtől irodában ülés lett volna. Erre, hétfőtől home offie mindenkinek. Tehát az első munkanapomon pár órát bent töltök, és utána itthonról nyomom, ahogy eddig :D
 
Eléggé hanyagoltam az akváriumokat itt a négy külön osztályba járó gyerek online tanulása plusz homofisz közepette. De ma volt egy kis vízcsere és mulm szívás. 4 bébi garnéla is kijött, de visszatessékeltem őket.
Nagyon sok a kicsi :) A limnobium eszeveszetten szaporodik. Kidobni sajnálom, lehet, teszek át a Mordorba. Az ARM nagyon él.
A mohák nagyon szépen nőnek, túl szépen is. Vágni kell lassan, mert a Bucékat egész beborítják lassan.
20200328_175532.jpg
 
Hát, akik nálam szaporák, azok úgy tűnik, másnál is megállják a helyüket.
Szuper jó, hogy így beindultak és sokasodnak. A hatalmas garnéla bummra hivatkozva kérhetsz majd nekik egy nagyobb akváriumot.🤭
 
Itt volt már az ideje ebben az akváriumban is a rendrakásnak. Se friss vizet, se szűrőtakarítást, sem más egyebet nem látott hetek óta. Aggódtam a kis víztömeg miatt, de valahogy, szépen beállt. Pedig még stem sincs benne. Brutál, hogy itt mennyivel szebbek az ARM-ek, hogy a fényt telibe kapják. A mohák elképesztően megnőttek, nem is gondoltam, hogy ilyen gyors lesz, és esküszöm, bár kép nincs erről, de esténként, mikor már ment pár órája a fény, egyik-másik növény bubizott is. Az algák eléggé eltúntek, a hidrák is, egy-kettő akad néha, a garnélák továbba is remekül érzik magukat.
A mohát jól megtéptem, a szűrőt átlögyböltem (csak szivacs), leszívtam a talajról, amit le kell. A garnélák megúszták, amit véletlen kiszívtam, szerencsére vissza tudtam tenni. A limnobium brutálisan szaporodik, pedig csak három kis incifinci darabot hoztam el a garnélákkal együtt. A Stau gyatra, mint minden akváriumomban. A parvula vegetálgat, a többi növény köszöni, jól van. Bifórafter itt is van :)

kiskanyonbefore.jpg kiskanyonafter.jpg
 
Jó nagy dagadt helena csigád van! Min hízott fel ekkorára?
Ő nem is olyan nagy :) Mordorban van egy nagyobb. Nem tudom, mit eszik, néha halkaját dobok be, arra rá szokott menni. A hólyagcsigák már minden akváriumból eltűntek miattuk, szóval azt már sehol sem tudnak enni. Szerencsére a süniket nem bántja.
 
Jó ez a fórum, így látom, hogy 20 naponta cserélek vizet kb :D Mást itt nem végeztem ma, leszívtam alulról, amit le kell, egyebet nem tettem, csak a limnobiumok küzül vettem ki, és raktam át megint a másikba. Elképesztően jól érzik itt magukat, de már nagyon beárnyékolták az akváriumot.

kiskanyon5.jpg
 
Ismét megvolt a két, vagy inkább háromheti vízcsere. A mohák jelentős részét átteleltettem a növénytárolóként funkcionáló Mordorba. Elnyomták a többi növényt és aránytalanul meg is nőttek az akva méreteihez képest. A Limbobiummal szintén ezt kellett tennem. ARM durván toppolva.
Valahol szökik a növényes talaj fentről de nem tudok rájönni, honnan, már minden be van vattázva... Ez néha bekoszolja a homokot.
A garnélák száma a beköltözéshez képest kb megtriplázódott, de lehet, több is van :)
20200601_210650.jpg
 
Ismét megvolt a két, vagy inkább háromheti vízcsere. A mohák jelentős részét átteleltettem a növénytárolóként funkcionáló Mordorba. Elnyomták a többi növényt és aránytalanul meg is nőttek az akva méreteihez képest. A Limbobiummal szintén ezt kellett tennem. ARM durván toppolva.
Valahol szökik a növényes talaj fentről de nem tudok rájönni, honnan, már minden be van vattázva... Ez néha bekoszolja a homokot.
A garnélák száma a beköltözéshez képest kb megtriplázódott, de lehet, több is van :)
View attachment 92590

Az alacsonyabbik oldalon a leghástsó anubias kicsit megnőtt, eléggé szem vonzó lett. Talán szerencsésebb volna valamelyik elől lévővel cserélni. Eddig a moha-bundi jótékonyan takarta.
 
Ma nem tervezett karbantartás volt, mert a másik akva után lendületben voltam, így gondoltam, a talajt picit megporszívózom, és akkor már az üveget is lepucoltam. Kipróbáltam egy full fehér hátteret is, még barátkozom vele. A garnélák remekül vannak. Az ARM hajt, mint állat, mióta visszavagdostam. Csillától kapott tripartita minire kíváncsi leszek, és kaptam két pici pinnatifida UK-t is - nálam a pinnatifidák sosem élnek sokáig, remélem, ezúttal másképp lesz :)

20200613_212605.jpg
Szerk: egyszerűen nem tudom megfotózni ezt az akváriumot úgy, hogy vissszaadja a látványt. Élőben valahogy sokkal jobban néz ki (és nem mentegetőzésből írom :D )

Ide is beszúrok egy látképet az ágyból. Mobilos-sötétes, de a hangulata talán átjön
20200613_213319.jpg

Mordorban még akadnak lakók. Állapotosak is. Pózolósak is :) Sokan laknak még benne, nem egyszerű a költöztetés, de nem is baj,ha még van bent egy kisebb karbantartó brigád .
20200613_213057.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére