• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A kezdő :)

Dudás Csabi (csumpi)

Kertész tanonc
Sziasztok!

Először 2012 es évben szántam ra magam, hogy akváriumot indítsak! Mondanom se kell az első akvárium elég fura lett mert hat makacs ember réven...."biztos jó a kisebb belső szűrő is minek a nagyobb?" :) nos nem lett jó! De ma mar sokat olvastam és ugy néz ki talán sikerült valami értelmeset összehozni :) Azt azért hozza kell tennem hogy az első aksim 1 évig viszonylag alga mentesen üzemelt ugy, hogy mindössze 20 l :)


A mostani projekt:

20 l tetra akvárium :)
Eheim Classic 250 külső szűrő
Tropical táptalaj
Ada amazonia aljzat
DIY CO2 élesztős
25w energia takarékos lámpa :/
Green Aqua Micro + Macro + Carbo + pro fitto
Bár most a pro fittoban meginogtam mert azt javasoltak más fórumokon hogy ennyi táp nem kell! Ezért várom a hideget meleget de mar tudom hogy jó helyen vagyok :)

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

 
Micro-macro-carbo mellé szerintem nem kell még a profito is ! De majd még mások véleményét is várd meg :) sok sikert az akváriumhoz ;)
 
Üdv a fórumon és a naplódban. Csúcs ez a videó(y).Kezdetnek jó szerintem és valóban elég a mic-mac+carbo (GA welnes csomag):)
 
Sziasztok!

Először 2012 es évben szántam ra magam, hogy akváriumot indítsak! Mondanom se kell az első akvárium elég fura lett mert hat makacs ember réven...."biztos jó a kisebb belső szűrő is minek a nagyobb?" :) nos nem lett jó! De ma mar sokat olvastam és ugy néz ki talán sikerült valami értelmeset összehozni :) Azt azért hozza kell tennem hogy az első aksim 1 évig viszonylag alga mentesen üzemelt ugy, hogy mindössze 20 l :)


A mostani projekt:

20 l tetra akvárium :)
Eheim Classic 250 külső szűrő
Tropical táptalaj
Ada amazonia aljzat
DIY CO2 élesztős
25w energia takarékos lámpa :/
Green Aqua Micro + Macro + Carbo + pro fitto
Bár most a pro fittoban meginogtam mert azt javasoltak más fórumokon hogy ennyi táp nem kell! Ezért várom a hideget meleget de mar tudom hogy jó helyen vagyok :)

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


Ma hajnali táj! Valaki mondja meg nekem ez az elszineződés mikor múlik
Sziasztok!

Először 2012 es évben szántam ra magam, hogy akváriumot indítsak! Mondanom se kell az első akvárium elég fura lett mert hat makacs ember réven...."biztos jó a kisebb belső szűrő is minek a nagyobb?" :) nos nem lett jó! De ma mar sokat olvastam és ugy néz ki talán sikerült valami értelmeset összehozni :) Azt azért hozza kell tennem hogy az első aksim 1 évig viszonylag alga mentesen üzemelt ugy, hogy mindössze 20 l :)


A mostani projekt:

20 l tetra akvárium :)
Eheim Classic 250 külső szűrő
Tropical táptalaj
Ada amazonia aljzat
DIY CO2 élesztős
25w energia takarékos lámpa :/
Green Aqua Micro + Macro + Carbo + pro fitto
Bár most a pro fittoban meginogtam mert azt javasoltak más fórumokon hogy ennyi táp nem kell! Ezért várom a hideget meleget de mar tudom hogy jó helyen vagyok :)

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül



Ma hajnali táj! Valaki mondja meg nekem pls, hogy mikor tűnik el az elszineződés?!?

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Milyen elszíneződésre gondolsz? Ha red moor barnítására gondolsz az sűrű vízcserék után ez kb 2hét szerintem elmúlik de belehet segíteni egy kis aktív szénnel vagy Seachem Purigen-el. Az aktív szén később kuka a purit regenerálni kell de mindkettő kiszűri a színt a vízből.
 
Az a kis red moor ágacska nem szinezhet ennyire szerintem ! Eleve nem híres arról hogy szinezné a vizet ! Mindenképp kell valami kémiai szűrés ,mint ahogy azt @Barnapl kolléga is írta ! Hosszú távon a Seachem Purigen jobb ! Azt csak néha regenerálni kell,de az bent lehet mindig !
 
Back
Oldal tetejére