• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

j0szef

Kertész segéd
Sziasztok,

2 napja indítottam az akváriumot, volt már akváriumom korábban de ez lesz az első normális növényes akváriumom, eddig figyeltem és tanultam amennyit tudtam.
Egy hosszabb nyaralás után a másikban előkészített növények közül nem sok élte túl sajnos.

Adatok: 126l (80x35x45)
Talaj: ADA Basic S (2l) + Dennerle Nutri Basis 6in1 (2.4kg) + 2 zsák 9literes ADA Amazonia felül

Seiryu kövek, 3 vasfa

Növények:
Amiket a régi akváriumból sikerült átmenekíteni:
-1db fodroslevelű vízikehely
-2 db nagyon rossz állapotban lévő Cryptocoryne Wendtii
-2db Anubias Nana
-1db málló Hydrocotyle Tripartita
-5 tő valami hátul

Amiket eddig sikerült beszereznem:
-1 nagy adag karácsonyi moha
A többi pedig zselés növény, kicsit izgulok megmaradnak-e.
-Bal elöl: Rotala Vietnam Hra
-Középen: Micranthemum Sp. Monte Carlo
-Jobb oldalt: Ammania Sp. Bonsai

Később ha megnőnek nagyobb csoportokba szeretném majd ültetni őket, hogy jól nézzenek ki.

Tápok: Green Aqua Micro + Macro + Seachem Excel

Most az első 10-15 napban még nem terveztem tápozni, csak a co2 megy - ez a világítással együtt kapcsol minden nap és 2 bpm-el megy. Ez nem tudom jó-e így, lehet kellene a vízbe egy alap macro mennyiség a növényeknek.

Szűrő: Jelenleg egy régi Eheim belső szűrő megy de sikerült beszerezni egy Eheim 2217-et, jövőhéttől már be lesz fogva munkára, csak még szűrőanyagot vadászom. A szűrő töltet a következő lesz: alul 2db gyári TM30 kör szivacs, felette Sera Siporax + Seachem Matrix vegyesen és legfelül perlon amennyi csak elfér.

Világítás: Odyssea 2x24W T5 + BeamsWork Power LED 400+ (48x0.5w)

Az Amazonia miatt kicsit tartok az algásodástól, főleg hogy nem sok növénnyel indítottam, ezért az első 12 napban 3 naponta 50% vizet cserélek majd, aztán 5 naponta 30%-ot és végül áttérek majd a heti 30%-ra.

Ötleteket/tanácsokat szívesen várok mindennel kapcsolatban 🙂
Nagyon izgulok és remélem nem egy algás romhalmaz lesz hanem néhány hónap múlva én is büszkén rakhatom majd fel a képeket.

Üdv
 
Szia !
Így egyszerűbb becsatolni a képet és mindenki látja rögtön a naplódban.

A szűrőt mielőbb állítsd be mert ez a belső szűrő ekkora méretben képtelen dolgozni,nem tud kialakulni az egyensúly,nincs biológiai szűrésed.
A későbbiekben mindig szemből fotózz úgy Mi is többet látunk és el tudnunk tanáccsal látni.
Mivel ez az első "igazi" növényes akváriumod első sorban most a növényeken van a hangsúly hogy megismerd Őket és kitapasztald mik az igényeik.
Javaslom sűrűn nézegesd az ingyen elvihető növény topikot hogy minél több növényt ki tudj próbálni.
Sok sikert az akváriumhoz ;)

78896
 
Szia!

Köszi a tippet! :)
Ma lehet sikerül még beszereznem pár növényt ritkításból.

A macrot mennyi idő után érdemes elkezdeni adagolni illetve mekkora mennyiségben?
Illetve a szűréshez kapcsolódóan: aktív szenet használjak a szűrőben az első 1 hónapban az amazonia miatt?
 
Sziasztok,
Láttam hogy írtatok páran, de nem tudok válaszolni, mert még nincs meg a 25 fórum bejegyzésem és addig nem tudok privát üzenetet küldeni.
 
Sziasztok,

@Kálmán: Közben már Szellától sikerült szereznem pár növényt. Ezúton is köszönöm neki a segítséget! :)

Csináltam egy videót is a beültetés után:


A növényeken rögtön megindult a bubizás úgyhogy szerintem jól érzik magukat :)

Most még elég dzsungeles de már sokkal jobban tetszik az állapot. A növényeket amennyire tudtam csoportokba ültettem el.
Az elrendezésen még agyalok, próbálok majd bele valamilyen rendszert vinni.
 
Sziasztok,

@Kálmán: Közben már Szellától sikerült szereznem pár növényt. Ezúton is köszönöm neki a segítséget! :)

Csináltam egy videót is a beültetés után:


A növényeken rögtön megindult a bubizás úgyhogy szerintem jól érzik magukat :)

Most még elég dzsungeles de már sokkal jobban tetszik az állapot. A növényeket amennyire tudtam csoportokba ültettem el.
Az elrendezésen még agyalok, próbálok majd bele valamilyen rendszert vinni.
Kezd alakulni:)
A külső szürőd még nem üzemel?
 
Szia!

Szépen alakul!
Viszont 2 napos indítás után amazonia talaj mellett, rendes szűrés nélkül nem volt picit korai betenni a halakat?

Ha szükséged van még stem növényre, jövő hétvégén nálam is lesz elvihető rotala rotundifolia, pogostemon stellatus var. octopus. Írj, ha kéred.
Ha teljesen friss indítás volt, (nekem annak tűnik), akkor nem hogy korai, hanem butaság volt betenni a halakat...pláne egy belső szűrővel...két zsák friss Amazoniához...
A kérdésed teljesen jogos, Éva.
Egy friss indítású akváriumba nem teszünk rögtön halakat, pláne nem 2x9 liter Amazonia mellé, belső szűrővel.
Ammóniát, nitritet mértél már @j0szef?
 
Sziasztok,
Akkor ma mennek vissza a halacskák az előző helyükre.
Holnap jön meg a matrix és akkor üzemelem majd be a 2217-es szűrőt.
Nem sajnos még nincs tesztem úgyhogy nem mértem semmit.
 
Szia!

Szépen alakul!
Viszont 2 napos indítás után amazonia talaj mellett, rendes szűrés nélkül nem volt picit korai betenni a halakat?

Ha szükséged van még stem növényre, jövő hétvégén nálam is lesz elvihető rotala rotundifolia, pogostemon stellatus var. octopus. Írj, ha kéred.
Szia, érdekelnek :)

A halakat mennyi idő után tennétek be, várjak még 1-2 hetet vele ?
 
Szia, érdekelnek :)

A halakat mennyi idő után tennétek be, várjak még 1-2 hetet vele ?
Szia.
3-4hét folyamatos vízcsere 1héten naponta 2héten 2naponta 3héten 3naponta 4héten mehet a hetente vízcsere a halak ha jók az értékek. Főleg ammonia,nitrit.
Én így csináltam.
 
Sziasztok,
Akkor ma mennek vissza a halacskák az előző helyükre.
Holnap jön meg a matrix és akkor üzemelem majd be a 2217-es szűrőt.
Nem sajnos még nincs tesztem úgyhogy nem mértem semmit.
Csa
Szia, érdekelnek :)

A halakat mennyi idő után tennétek be, várjak még 1-2 hetet vele ?
Csak segíteni akarunk...🙂
Ahogy Kàlmàn írta, friss berendezésnél, 2-4 hét utàn jöhetnek a lakòk. De ez függ a víz minőségétől, érdemes az alap teszteket beszerezni nemcsak a halak, hanem a növények miatt is.
Sok sikert!
 
Sziasztok,
Egy kis helyzetjelentés: tegnap hadrendbe állítottam a Eheim Classic 2217-est.
Azóta tisztább lett a víz, de még mindig kicsit opálos, 2 naponta 30% vízcsere - minden vízcsere után egyre jobb a helyzet.
Lehet beszerzek majd egy kis Seachem Purigent és akkor kitisztul majd teljesen.

A szűrő sajnos elég hangos - ami szerintem az “alap hangja” - szerintem már nem levegős mert rendesen lelégtelenítettem.
Ezzel nem tudom mit lehet kezdeni, a tetejére raktam 2 nehéz könyvet így kicsit tompult a hangja.
 
Sziasztok,

Még nem tudok az adok-veszek threadekbe bekapcsolódni, mert nincs meg a hozzászólás számom, de ha valakit érdekel akkor ingyen elvihető 2db sziámi algaevő (Crossocheilus Oblongus)


A nemüket nem tudom, kb 4-6 centiméteresek.

Átvehető Budapesten a Mammutnál, vagy a Széll Kálmán téren.

Ha valakit érdekel írjon privátban telefonszámot és felhívom majd.

Üdv
 
Sziasztok,
Egy kis helyzetjelentés: tegnap hadrendbe állítottam a Eheim Classic 2217-est.
Azóta tisztább lett a víz, de még mindig kicsit opálos, 2 naponta 30% vízcsere - minden vízcsere után egyre jobb a helyzet.
Lehet beszerzek majd egy kis Seachem Purigent és akkor kitisztul majd teljesen.

A szűrő sajnos elég hangos - ami szerintem az “alap hangja” - szerintem már nem levegős mert rendesen lelégtelenítettem.
Ezzel nem tudom mit lehet kezdeni, a tetejére raktam 2 nehéz könyvet így kicsit tompult a hangja.

A Eheim Classic szériás eheim szűrők normál állapotban, sőt szinte az összes eheim szűrő szinte hang nélkül üzemel. Nekem eddig csak ilyen márkájú szűrőm volt, és egyik sem hangoskodott. Lehet hogy valahova beszorult egy kis levegő. Kicsit rázogasd üzem közben, ha ez sem segít, akkor érdemes lenne a rotor/kerámia tengely környékén körül nézni.
 
Sziasztok,
Egy kis helyzetjelentés: tegnap hadrendbe állítottam a Eheim Classic 2217-est.
Azóta tisztább lett a víz, de még mindig kicsit opálos, 2 naponta 30% vízcsere - minden vízcsere után egyre jobb a helyzet.
Lehet beszerzek majd egy kis Seachem Purigent és akkor kitisztul majd teljesen.

A szűrő sajnos elég hangos - ami szerintem az “alap hangja” - szerintem már nem levegős mert rendesen lelégtelenítettem.
Ezzel nem tudom mit lehet kezdeni, a tetejére raktam 2 nehéz könyvet így kicsit tompult a hangja.
Néma szűrő nem létezik, még a legjobb szűrőknek is van alaphangja, amit meg kell szoknod, ha vele alszol.:) Még a szekrénybe rejtés tudja csillapítani a hangját.
 
Néma szűrő nem létezik, még a legjobb szűrőknek is van alaphangja, amit meg kell szoknod, ha vele alszol. Még a szekrénybe rejtés tudja csillapítani a hangját.

Sajnos nincs lehetőségem szekrénybe rejteni, mert a bútor ami van hozzá az is nyitott így pár nap alatt már egészen megszoktuk a hangját, inkább csak ilyen morajlás/zúgás szerű nem vészes, a 2213-nál picit hangosabb csak. Lehet egy rotor/tengely csere majd a későbbiek során javít rajta.
 
Back
Oldal tetejére