• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kék, A Kicsike meg a Wabi

Szella

Mágus
Üdv.
A Blue world akváriumot ma megszüntettem, helyette a 30-ast indítottam újra.
A címe azért lett A Kék, mert egy kék Betta és kb. 20 kék garnéla lakja.
Olyan berendezést akartam, ami nincs nagyon telezsúfolva növényekkel. Nem jött össze.:facepalm:

Adatok:
30×30×35 Dennerle akvárium 31,5l
Aljzat: homok
Dekor: Dragon kövek, Finger gyökér
Világítás: 13w (vagy 15) csiptetős lámpa-az élesztős CO2 beüzemelése után még egy ugyanilyen lámpát raktam fölé
Szűrés: Eden 501-aug.24-től Hydor Prime 10

Növények:
Anubias
Bucék
Spiky moha
Christmas moha
Weeping moha.

Ha minden igaz, akkor kerül még bele Buce.
A kép még változni fog.
Érdekes, mert elég sokáig rakosgattam a fákat és a köveket, de feltöltés után már nem tetszett annyira. Feltöltéshez a víz fele csapvíz, fele a megszüntetett akváriumból került át. A Bettát és a garnélákat is visszaraktam.
Változtatás után:

20180830_065205.jpg

Egyelőre telefonos képek vannak. Változtatás előtt.
20180820_224739.jpg
20180820_215650.jpg

A Betta bújkál.
20180820_215743.jpg
 
Utoljára módosított:
Átmostam a 18 literesből kiszedett Manaballt és az Amazónia alá tettem, mert kevés lett volna az aljzat. 1 db fa lett berakva csak, annak a törzs részére kötöztem az Anubiasokat és még került rá 2 Buce, maradék moha a fán. Microsorum Windelov, Microsorum pteropus, Staurogyne repens, Pogostemon helferi, Parvula mini, az emers neveldéből pirinyó Monte Carlok, Rotala bonsai, Monosolenium Tenerum.
DSC_0274.JPG DSC_0275.JPG DSC_0277.JPG DSC_0278.JPG DSC_0279.JPG

Ide most próbálok egy élesztős co2-t beüzemelni, de már kétszer ledobta a flakon tetejét a cucc.
Az állatok most egy üres akváriumban vannak, míg be tudom őket költöztetni.

Wabi
A gömb wabi tönkrement. A kocka még megvan.
 
Átmostam a 18 literesből kiszedett Manaballt és az Amazónia alá tettem, mert kevés lett volna az aljzat. 1 db fa lett berakva csak, annak a törzs részére kötöztem az Anubiasokat és még került rá 2 Buce, maradék moha a fán. Microsorum Windelov, Microsorum pteropus, Staurogyne repens, Pogostemon helferi, Parvula mini, az emers neveldéből pirinyó Monte Carlok, Rotala bonsai, Monosolenium Tenerum.
View attachment 61661 View attachment 61662 View attachment 61663 View attachment 61664 View attachment 61665

Ide most próbálok egy élesztős co2-t beüzemelni, de már kétszer ledobta a flakon tetejét a cucc.
Az állatok most egy üres akváriumban vannak, míg be tudom őket költöztetni.

Wabi
A gömb wabi tönkrement. A kocka még megvan.
Miert szenvedsz elesztossel?
 
Jók voltak a víz teszt eredményei, ezért visszaraktam a Bettát és a kék garnélákat. Mivel most már élőlények is vannak az akváriumban az élesztős co2-t éjszakára kiszedem. Az Anubiasok és a Bucék hoztak új hajtásokat. A Zuzmi-tól kapott Bucékat felragasztottam egy dragon kőre, most már ezt az akváriumot díszítik. Egy kis Kamerun mohát ragasztottam a fa tönkre, közel a fényhez és a víz felszínéhez. A Monte carlo foszladozik, sok szál felúszott, de azért maradt a talajban is :D.
Egy kis összefoglaló.
 
Utoljára módosított:
Ide is került új növény.
Caloglossa cf. beccarii - 'red moss'
DSC_0403.JPG

Itt pedig 2 újdonság is van. Az egyik: Fontinalis sp. 'Willow' moha. A másik nevét még nem tudom, olyasmi mint a Microsorumok. Szerk.: Thor kalapácsa (microsorum thor's hammer)(y)
DSC_0401.JPG
Egyelőre ebben az akváriumban még nem igazán indult növekedésnek a Monte Carlo-sok szál szétrohadt. A Parvula is barnul. Lehet, hogy egy kis Marsielával megtűzdelem majd a gyep részt.
 
Utoljára módosított:
A Monte carlo 90%-a nem maradt meg. A helyükre Marsiela Crenatat ültettem. A Caloglosa ragasztása elengedett, most valahol van az akváriumban. Megpróbálom a holnapi karbantartásnál megkeresni. A Lilyt kicseréltem esőztetőre, mert az aljzatot nagyon kavarta, lehet azért lett a Monte carloból sok úszónövény. A Betta megvan, a Helena csigáknak szoktam ide Hólyagcsigát dobálni. Az Anubias levelei csúnyán néznek ki, szerintem macro tápanyag hiány van. Kipróbálom itt is a TF tápokat.DSC_0499 (2).JPG DSC_0500.JPG DSC_0501.JPG
 
A Monte carlo 90%-a nem maradt meg. A helyükre Marsiela Crenatat ültettem. A Caloglosa ragasztása elengedett, most valahol van az akváriumban. Megpróbálom a holnapi karbantartásnál megkeresni. A Lilyt kicseréltem esőztetőre, mert az aljzatot nagyon kavarta, lehet azért lett a Monte carloból sok úszónövény. A Betta megvan, a Helena csigáknak szoktam ide Hólyagcsigát dobálni. Az Anubias levelei csúnyán néznek ki, szerintem macro tápanyag hiány van. Kipróbálom itt is a TF tápokat.View attachment 63861 View attachment 63862 View attachment 63863
Érdekes ez a MC. Nálam co2 nélkül esélytelen volt, most hogy van gáz megmarad de nem nagyon akar terjeszkedni pedig sok fény is van és közel is van a lámpához.
 
Jövő héten beköltözik majd 10 db Crs garnéla. Mivel nekik a 27-28°C már magas, a Bettának kellett egy másik akvárium.
Egymás mellett van a két akvárium, így a 60 centis Odyssea led 400-at föléjük tudtam tenni.
20180930_213954.jpg

Ide jönnek a Crs-ek.
20180930_213745.jpg

Ez pedig a Bettáé lesz.
20180930_213819.jpg
Manadó talajt vettem, de kevés lett, ezért lett az elejére apró szemű bazalt rakva. A kettő között pet palackból vágott csíkok vannak, mellé tettem a láva zúzalék darabokat. A háttér HM, van benne még Lobelia cardinalis dwarf, Blyxa( a másik low tech akváriumba szépen megmaradt, hátha itt is), alacsony Cryptocoryn, pici Cryptocoryn flamingo, Microsorum trident, Microsorum thor's hammer, Staurogyne repens. 2 szál Ceraptopteris úszkál még itt, még pár Limnobiumot teszek ide.
A feltöltés a high tech akvárium vizével+RO vízzel történt. A szűrést az Eden 501 végzi.

+ Már régóta kíváncsi vagyok arra, hogy a csak vadas garnéláknak lesznek-e színes utódaik. Ezért kb. 15 vadas garnélát kiszedtem a Növényraktárból. Van köztük egészen sötét és olyan is ami majdnem csíkos.
+ A Növényraktárban észrevettem egy Postakürt vagy Tányércsigát, kikaptam és az is ide került.
Van még egy fűtőm, holnap azt is bekapcsolom ide.
received_716802895347691.jpeg
Már látom, hogy a HM lesz a kedvenc helyük a garnéláknak. Ha megnő a M. trident, majd kiszedem, az nagy lesz ide.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére