• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kék, A Kicsike meg a Wabi

Itt is volt algásodás, főleg a Monte carlóban. Végül kiszedtem, de alatta nagyon iszapos volt a talaj, úgyhogy újraindítás lett belőle. Sajnos azóta az új berendezést is elárasztották az algák. A Tenellus és a Parvula ahogy kinéz, az kuka lesz.
IMG_20200129_201036.jpg
A kisebb akváriumban Buce és Anubias van.
Még az is előfordulhat, hogy a kettőből csinálok egy low tech akváriumot.
 
A jobb oldali akváriumot megszűntettem. Helyette a Wabi helyére került a 30*30*35-ös Dennerle akvárium. Régi Manado-Manaball aljzat van benne, 10 wattos kínai lámpa, Eden501 szűrő.
IMG_20200204_203022.jpg
2 féle kő van benne, mert olyan jól megkapaszkodtak rajta a növények, hogy nem akartam leszedni és átragasztani másikra. De itt nem a látvány volt a lényeg, hanem az hogy az összes Bucét és Anubiast el tudjam helyezni. Még alulra balra Cryptocoryn Albida-t teszek, és a középső lávakő mellé mini Cryptocoryn-t.
Ide jönnek majd a rili garnélák és valószínűleg az Endlerek.
Eredetileg csapvizes akváriumnak terveztem, de rámértem a vízre gh18 kh10. Vízcserekor muszáj lesz egy kis RO vizet is használnom.
Most még nincs benne fűtés, majd ha az élőlények is bekerülnek, akkor majd lesz. Seachem Stability-t adtam a vízhez. Tápozás Green Aqua Micro Macro lightosan, ezek a növények nem nőnek gyorsan. Egy kis Riccardia moha is van benne, közel a fényhez.
Amint lakható kész ez az akvárium, a másik -a bal oldali-megszűnik, a CO2 rendszert pedig a 180 literesbe üzemelem be.
 
A jobb oldali akváriumot megszűntettem. Helyette a Wabi helyére került a 30*30*35-ös Dennerle akvárium. Régi Manado-Manaball aljzat van benne, 10 wattos kínai lámpa, Eden501 szűrő.
View attachment 86984
2 féle kő van benne, mert olyan jól megkapaszkodtak rajta a növények, hogy nem akartam leszedni és átragasztani másikra. De itt nem a látvány volt a lényeg, hanem az hogy az összes Bucét és Anubiast el tudjam helyezni. Még alulra balra Cryptocoryn Albida-t teszek, és a középső lávakő mellé mini Cryptocoryn-t.
Ide jönnek majd a rili garnélák és valószínűleg az Endlerek.
Eredetileg csapvizes akváriumnak terveztem, de rámértem a vízre gh18 kh10. Vízcserekor muszáj lesz egy kis RO vizet is használnom.
Most még nincs benne fűtés, majd ha az élőlények is bekerülnek, akkor majd lesz. Seachem Stability-t adtam a vízhez. Tápozás Green Aqua Micro Macro lightosan, ezek a növények nem nőnek gyorsan. Egy kis Riccardia moha is van benne, közel a fényhez.
Amint lakható kész ez az akvárium, a másik -a bal oldali-megszűnik, a CO2 rendszert pedig a 180 literesbe üzemelem be.
Látom, @Szabó Henrik lávaköves falkompozíciója téged is megihletett. Nagyon jó lett és a kétféle kő a kevert színű talajjal különösen jól harmonizál.
 
Multi-quote. Amelyik hozzászólásnál bekapcsolod, azt hozzáadja a válaszodhoz. Így egy válaszban több hozzászólásra is tudsz reagálni.
De ez eddig is működött, hogyha több hozzászólás alatt is megnyomtad a választ akkor összefűzte mint most csinálom.
Nem tudom, de most rányomtam. Majd kiderül. 😝
Most megint egy választ nyomtam.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére