• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kék, A Kicsike meg a Wabi

Amikor a szűrőkkel szerencsétlenkedtem, azt akkor nem írtam le, hogy olyan ideges voltam, hogy sikeresen beleejtettem az Ody lámpát a vízbe. Helyette egy 10 wattos kínai csiptetős lámpa került fel.
Eredmény. A fényigényesebb növények elsatnyultak, főleg a Rotalák. A Hydrocotyle Verticillata szára megnyúlt, ahogy több fényhez próbált jutni. Most nem néz ki szépen az akvárium, de visszaraktam a 2*24w Ody lámpát, még a co2-őt kell beállítanom, és majd rendbe jön.

DSC_5970.JPG

És sikerült egy olyan algát növesztenem ,amilyenem még nem volt mióta akváriumom van. Fotót persze nem csináltam róla. Szürke színű volt, úgy nézett ki, mint valami koral. A vízben lengedezett, egy növényhez volt tapadva. Amikor le akartam szedni, akkor kiderült, hogy nyálkás tapintású és nagyon tapad a növényre. Végül levéllel eggyütt szedtem le. Azt hiszem egy szépen fejlett Staghorn alga volt, csak nagyon voltak a "levelei".
 
Utoljára módosított:
Csináltam pár képet a telefonnal.
IMG_20191130_210123.jpg
Nekik nem nagyon tetszett a kevés fény.

IMG_20191130_210229.jpg
A Riccardiának nem lett semmi baja. A Pinnatifida hozott kis hajtásokat. Egy vastagabb szárú Pinnatifidát korábban kiszedtem, elérte a felszínt.
Kicsit összenőtt a Buce, a Riccardia és a Pinnatifida.

A garnélák is elvannak.
IMG_20191130_210202.jpg
IMG_20191130_210215.jpg


A bal hátsó résznél kiszedem a Ludwigiákat. (Az a rész olyan, mint egy nagy gubanc). Vagyis nem szedem ki gyökerestül, csak a talajszinten levágom, mert nem akarom felkavarni a talajt.
A H. Verticillata nem tetszik ilyen hosszú szárral, valószínű azokat is levágom és drukkolok, hogy újra kihajtsanak.
IMG_20191130_210107.jpg
Még valami. Elég gyorsan lehet egybefüggő gyepet növeszteni a Monte carlóval, de nyírni és a nyesedéket összeszedni utána, az már nagyon👎 (nekem).
Majd a következő újraindításnál mini parvulát fogok használni, volt nekem régebben, nyírni nem nagyon kellett.
 
sikerült egy olyan algát növesztenem ,amilyenem még nem volt mióta akváriumom van. Fotót persze nem csináltam róla. Szürke színű volt, úgy nézett ki, mint valami koral. A vízben lengedezett, egy növényhez volt tapadva. Amikor le akartam szedni, akkor kiderült, hogy nyálkás tapintású és nagyon tapad a növényre. Végül levéllel eggyütt szedtem le. Azt hiszem egy szépen fejlett Staghorn alga volt, csak nagyon voltak a "levelei".
Ilyesmi volt? Jol neznek ki amugy ezek a piszkok :)
 
Most ilyen. Végül nem nyírtam meg semmit. 9 nap alatt fejlődött ennyit.
IMG_20191208_194306.jpgIMG_20191208_194033.jpgIMG_20191208_194027.jpgIMG_20191208_194020.jpg

A szűrővel megint baj volt. Alig folyt belőle a víz. Szétszedtem, semmi baja. De mégsem működött rendesen. Végül arra gondoltam visszarakom rá az Eheim szívó ágat....Meglett a hiba oka. Azért nem működött rendesen, mert az üveg szívó ág el volt tömődve. Nem láttam, mert a dzsungel eltakarta.
Mindig van valami....erre oda kell figyeljek.
 
Most ilyen. Végül nem nyírtam meg semmit. 9 nap alatt fejlődött ennyit.
View attachment 84580View attachment 84581View attachment 84582View attachment 84583

A szűrővel megint baj volt. Alig folyt belőle a víz. Szétszedtem, semmi baja. De mégsem működött rendesen. Végül arra gondoltam visszarakom rá az Eheim szívó ágat....Meglett a hiba oka. Azért nem működött rendesen, mert az üveg szívó ág el volt tömődve. Nem láttam, mert a dzsungel eltakarta.
Mindig van valami....erre oda kell figyeljek.
Az uveg szivoagakon eleg kicsik a resek. Nekem folyamatosan levegosodott e miatt a szurom, nem tudott rlegendo vizet szivni rajta. A hab a tortan ha mar egy kicsit szmotyis is volt, vagy oda szippantott egy levelet..
 
Az uveg szivoagakon eleg kicsik a resek. Nekem folyamatosan levegosodott e miatt a szurom, nem tudott rlegendo vizet szivni rajta. A hab a tortan ha mar egy kicsit szmotyis is volt, vagy oda szippantott egy levelet..
Akkor lehet, hogy azért szörtyög néha a szűrő? Kipróbálom másik csővel.
 
A Monte carlo 90%-a nem maradt meg. A helyükre Marsiela Crenatat ültettem. A Caloglosa ragasztása elengedett, most valahol van az akváriumban. Megpróbálom a holnapi karbantartásnál megkeresni. A Lilyt kicseréltem esőztetőre, mert az aljzatot nagyon kavarta, lehet azért lett a Monte carloból sok úszónövény. A Betta megvan, a Helena csigáknak szoktam ide Hólyagcsigát dobálni. Az Anubias levelei csúnyán néznek ki, szerintem macro tápanyag hiány van. Kipróbálom itt is a TF tápokat.View attachment 63861 View attachment 63862 View attachment 63863
Nekem a Monte carlo co2 nélkül is nőtt mint a gomba. Nem értem hogy miért 🤔
 
Összekaptam magam és megcsináltam a tervezett változtatásokat. A bal oldalt hamarosan ugyanolyan piros lesz, mint jobb oldalt.
IMG_20191215_192107.jpg
Így nézett ki oldalról.
IMG_20191215_165038.jpg
Az Endlerek kicsit zavarban vannak, így hogy több lett a tér.
A Monte carlot ismét nyírhatom.
 
Itt is elkezdtem a karbantartást, de miután ismét beleesett a lámpa a vízbe, úgy döntöttem, mára elég volt.
A Wabi akváriumról leszedtem a csiptetős lámpát, ugyanolyan volt még egy, így most 2 kínai 10 wattos lámpa van A Kicsike fölött.
 
Itt is elkezdtem a karbantartást, de miután ismét beleesett a lámpa a vízbe, úgy döntöttem, mára elég volt.
A Wabi akváriumról leszedtem a csiptetős lámpát, ugyanolyan volt még egy, így most 2 kínai 10 wattos lámpa van A Kicsike fölött.
Tonkrement a lampa? Egy atalakitott 40cm-es vagy 60cm-es chihiros lampat kolcson tudunk adni par hetre ha segit.
 
Tonkrement a lampa? Egy atalakitott 40cm-es vagy 60cm-es chihiros lampat kolcson tudunk adni par hetre ha segit.
Köszi szépen, nagyon rendesek vagytok, de egyelőre ez jó lesz. Ez az akvárium amúgy is 45cm széles. Az Ody szárad, majd holnap bekapcsolom. Van egy másik Odyssea lámpám tartalékban (elő kéne ásni), még jó hogy nem adtam el.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére