• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kék, A Kicsike meg a Wabi

Ez egy karbantartás elötti kép A Kicsikéről.
IMG_20191022_182509.jpg
Direkt hagytam nőni a növényeket.
Az a növény ami gyökerestül lebeg, az Cryptocoryn Albida, másik akváriumban lesz majd.

Ez pedig egy kb. cigisdoboz nagyságú lávakő darab. Vettem az új akváriumba, egy műanyag dobozban áztak egy éjszaka. Ez az egy darab pedig úszott.
IMG_20191022_182607.jpg
IMG_20191022_182621.jpg
Majd később visszarakom, kíváncsi vagyok idővel elsüllyed-e.
 
És még én hencegek az albida dzsungelemmel, ami valójában 3 cserépnyi, nálad meg egy tő is hatalmasabb!🤪
 
És még én hencegek az albida dzsungelemmel, ami valójában 3 cserépnyi, nálad meg egy tő is hatalmasabb!🤪
Ezt még csak tegnap vettem. Nincs szétszedve tövekre. Így volt a kosárban. Itt megkapja a wellness kezelést, aztán a végleges helyére kerül a 180 literesbe.

Szerintem a tiéd is nagyon szép. Nálad tetszett meg. :)
 
Igen az. De az 2 féle volt.
most akadtam erre a bejegyzésre.
Igazából egy cserép Helanthium Vesuvius-t vettem a GA-ban és érdekes módon nálam is hozott kb. fele arányban egyenes levelűeket, pedig a cserépben nem volt egyenes levelű.
Még mindig imádom ettől függetlenül. Szebb mint a Vallisneria, max le kell szelektálni az egyenes leveleket közüle ;)
 
most akadtam erre a bejegyzésre.
Igazából egy cserép Helanthium Vesuvius-t vettem a GA-ban és érdekes módon nálam is hozott kb. fele arányban egyenes levelűeket, pedig a cserépben nem volt egyenes levelű.
Még mindig imádom ettől függetlenül. Szebb mint a Vallisneria, max le kell szelektálni az egyenes leveleket közüle ;)
Én szétválogattam és külön akváriumba kerültek. Azóta a csavart levelűek között nem volt sima. Egyébként köszi, jó választás volt, én is szeretem. 🌱
 
Én szétválogattam és külön akváriumba kerültek. Azóta a csavart levelűek között nem volt sima. Egyébként köszi, jó választás volt, én is szeretem. 🌱
az egyenes levelű is érdekes. Valószínű hogy valahogy a cserépbe került belőle csak olyan kicsi volt hogy nem vettem észre ültetésnél, viszont az is nagyon szép. Nem is tudom van-e Vallisneria-ból ennyire vékony verzió, de szép ahogy felfekszik a felszínre, de azért a csavart az igazi ;)
Örülök ha bárkit sikerül 'megfertőzni' ezzel a növénnyel. Méltatlanul mellőzött növény.
 
az egyenes levelű is érdekes. Valószínű hogy valahogy a cserépbe került belőle csak olyan kicsi volt hogy nem vettem észre ültetésnél, viszont az is nagyon szép. Nem is tudom van-e Vallisneria-ból ennyire vékony verzió, de szép ahogy felfekszik a felszínre, de azért a csavart az igazi ;)
Örülök ha bárkit sikerül 'megfertőzni' ezzel a növénnyel. Méltatlanul mellőzött növény.
Én is imádom a kis picómban. Sajnos el kellett kezdeni a futóit kidobálni, mert itt Győrben jelenleg senkinek nem tudom odaadni. Lehet viszek @evavigh -nek szombaton ha találok friss hajtást. :)
 
És még egy potyautas rili is ráakaszkodik!:ROFLMAO:
Nagyon jól elkapott pillanat, remek fotó!👍

Erről jut eszembe, mennyire hiányoznak @GJade képes beszámolói Garnigáról!
 
Kiszedtem elölről az üvegre nőtt Bucékat, jók lesznek az új akváriumba. Volt ott 2 tő Staurogyne is, el volt nyomva, most azt is kiszedtem. Volt még szintén takarásban Cryptocoryn, az is kijött. A elülső Bucék helyére Reineckii mini került. Persze felkeveredett az aljzat, így egy kisebb vízcserét is csináltam.
IMG_20191030_200127.jpg

Eddig nagyon jó volt a kis Eden501 szűrő, de most alig folyik belőle a víz. Már kétszer szétszedtem, a rotort is letakarítottam.
Még kitakarítom a csöveket is, de ha az se válik be, akkor új szűrő lesz a vége. Kíváncsi vagyok az Odyssea cfs 130-as szűrőjére. Lehet kipróbálom.

Szerk: a csövet is kitakarítottam, de nem lett jobb. Mulmozónak jó lesz.
 
Utoljára módosított:
A Kicsike akváriumból kiszedtem a Blyxa-t. Túl nagyra nőtt, de egy keveset átmentettem a másik akváriumba,annak úgyis a Mindent bele címet adtam. Mindent bele
Csóri akvárium most nem túl szép. A Blyxa helyére Rotala hra-, Rotala wallichii és azt hiszem Myrophyllum került.
Ugyanitt gond volt a szűrővel, alig folyt belőle a víz. Vettem helyette egy Odyssea cfs130-at, arról rögtön letörtem a tető csatiját. Attól még működött, de cicergett. Nem sokáig bírtam hallgatni. Elővettem az Eheim 2213-at. A nagy akváriumból kijött szűrő anyaggal elindítottam. Hallottam már traktort halkabban, amit az produkált, pedig még egy követ is rátettem a tetejére. Mentem a GA-ba rotorért és tengelyért. Jó is lett, de a követ még visszaraktam. Utána a duplacsapnál elkezdett csöpögni belőle a víz. Itt már kicsit kezdett elegem lenni a szűrőkből. Nem baj, a jó háziasszony mindenre felkészült. Volt itthon teflon szalag. Csak háromszor kellett szétszedni a csövet és jó lett, de nem bízom benne. Szerzek csövet és kiiktatom onnan a dupla csapot, akkor leszek nyugodt.

Ezek történtek mostanság.
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére