• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kaptár

Zoli! Egy vakut be kellene újítanod! Akár egy régi manuálisat egy sima rádiós kioldóval.

Tapatalk-ról küldve
 
  • Like
Reactions: TZ
Zoli! Egy vakut be kellene újítanod! Akár egy régi manuálisat egy sima rádiós kioldóval.

Tapatalk-ról küldve

Köszi!

A közeljövőben lesz alkalmam kipróbálni egyet és ha ügyesen tudom használni, akkor beruházok rá.
 
Hű, tényleg régen postoltam. :oops: Hétvégén igyekszem fényképezni, sőt vakuval fogok próbálkozni.

Amúgy lassacskán történnek a dolgok. Ami kicsit izgalmasabb, azok a BSM és Smiley voltozatok. Sajnos a felnőttek elpotyogtak pár hónap után, de tudtak szaporodni, így most az első generációt nevelgetem. Van remény rá, hogy lesz belőlük valami. Érdekes, hogy sokkal lassabban nőnek, mint a "hagyományos" változatok.
 
A legutóbbi ilyen kijelentésed után lett a három hónapos szünet, de most elhiszem, hogy megcsinálod. :) Annak pedig nagyon örülök, hogy meg van még a rendszer.

Ha azt mondom, hogy lassan történnek a dolgok, akkor azt komolyan is gondolom. :D Tényleg az volt, hogy mindig a vakura vártam a fényképezéssel, de már van annyi haladás, hogy nálam van a vaku és rádiós adóvevő egyik fele. Hétvégén lesz meg minden tartozék. :)

A rendszer biztosan sokáig meglesz, hosszú távra tervezem az üzemeltetését. Emiatt ne legyenek álmatlan éjszakáid, még ha nem is naplózok szorgalmasa. ;)
 
Emiatt ne legyenek álmatlan éjszakáid, még ha nem is naplózok szorgalmasa.
Én akkor vagyok nyugodt, ha naplózol.:)
Néztem az üvegeidet, a bevilágítást nem lesz könnyű megoldani, kevés a hely felette, talán egy kis rendszervaku azért elfér. Érdemes lenne rá készítened egy kis szoftboxot, ha odaférne.
 
Végül sikerült egy vakut kölcsönkapnom, de egyelőre nem éreztem rá a használatára. Gyakorolni kell ezt még.

Egyelőre csak egy kép lett felismerhető, a legújabb szerzeményekről. Zebra és "sima" Pinto garnélák két RedRuby vénlány társaságában.


DSC_0125.jpg
 
Nem tudnék olyan sokáig titkolózni, hogy saját szaporultok lennének. o_O :)
Nem régen érkeztek meg (az internetről), egyelőre szerencsére nem látok semmi gondot velük kapcsolatban. Viszont azért tettem be két csajt hozzájuk, hogy minél hamarabb szerezzek egy kis genetikát tőlük. Az eddigi csekély tapasztalatom szerint ezek a külföldről vásárolt garnélák nem olyan kockázatmentesek mint Tibi legendás állománya. :cool:
De szeretek veszélyesen élni. :D
 
Nem tudnék olyan sokáig titkolózni, hogy saját szaporultok lennének. o_O :)
Nem régen érkeztek meg (az internetről), egyelőre szerencsére nem látok semmi gondot velük kapcsolatban. Viszont azért tettem be két csajt hozzájuk, hogy minél hamarabb szerezzek egy kis genetikát tőlük. Az eddigi csekély tapasztalatom szerint ezek a külföldről vásárolt garnélák nem olyan kockázatmentesek mint Tibi legendás állománya. :cool:
De szeretek veszélyesen élni. :D
Nekem a pinto x pinto szaporulatból született két blue bolt is.Tehát az is fontos,milyen állományból érkeztek.Ha vegyes bazárból jöttek,az utódok is vegyesek lesznek.De szorgalmas szelektálással...
Zebrát nem is vettem(csak zsiráfot:D),az is van a kicsik közt.Tehát van jó oldala is!
A veszély fontos része a garnélázásnak!:)
Gyönyörűek amúgy!Nagy gratula!
 
  • Like
Reactions: TZ
Szia TZ!

Először is engedd meg h gratuláljak mind a neveldéhez, mind a növendékeidhez. Újabban nagyon piszkálja a fantáziámat ez a több garnéla faj tartása egyszerre és ehhez nagy inspiráció a te építményed. Igaz én nem ilyen nagyban gondolkodom de mondjuk egy emeletet simán hadrendbe állítanék a Te szerkezetedből. Viszont több kérdés is megfogalmazódott bennem ezzel kapcsolatban. Lehetséges, hogy átsiklottam felette, de milyen vizet használsz? Úgy olvastam h a taiwanok már inkább a lágy vizet szeretik. A szűrésedet sajnos még mindig nem sikerült teljesen megértenem de dolgozom rajta. :) Igaz messze van még mire bele tudok vágni egy ilyen dologba de remélem egyszer megvalósul. Addig is feszült érdeklődéssel figyelem a munkásságodat.

További szép eredményeket kívánok!
 
  • Like
Reactions: TZ
Köszi! :)

Valóban lágy savas víz kell a Taiwan garnéláknak. Praktikus egy ilyen akvárium, de nyilván nem érdemes pont így lemásolni. Itt csak az az ötlet érdekes, hogy el vannak választva egymástól a rekeszek, de közös a víz.
Érdemes belevágni, hajrá! :)
 
Köszi! :)

Valóban lágy savas víz kell a Taiwan garnéláknak. Praktikus egy ilyen akvárium, de nyilván nem érdemes pont így lemásolni. Itt csak az az ötlet érdekes, hogy el vannak választva egymástól a rekeszek, de közös a víz.
Érdemes belevágni, hajrá! :)

Én ezt pl úgy képzeltem el h elválasztásnak rozsdamentes hálót alkalmaznék vagy valami kis méretű műanyag hálót és akkor mehetne külső szűrőről csak ebben a flow kérdése lehet a gyenge pont. De nem offolom a naplódat, ha esetleg aktuális lesz a kérdés megkeresnélek privátban ha nincs ellene kifogásod. :oops::whistle::)
 
Köszi! :)

Valóban lágy savas víz kell a Taiwan garnéláknak. Praktikus egy ilyen akvárium, de nyilván nem érdemes pont így lemásolni. Itt csak az az ötlet érdekes, hogy el vannak választva egymástól a rekeszek, de közös a víz.
Érdemes belevágni, hajrá! :)
En mar fuzom az asszonyt, a padlas birtokbavetele a cel mindnkep kivalo otletnek tartom a megoldast a medencekkel. Valami nagyon hasonlora faj a fogam [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Én ezt pl úgy képzeltem el h elválasztásnak rozsdamentes hálót alkalmaznék vagy valami kis méretű műanyag hálót és akkor mehetne külső szűrőről csak ebben a flow kérdése lehet a gyenge pont. De nem offolom a naplódat, ha esetleg aktuális lesz a kérdés megkeresnélek privátban ha nincs ellene kifogásod. :oops::whistle::)

Én is gondoltam ilyen hálós megoldásra. Nem tudtam elképzelni, hogyan tudnám ezt normálisan megoldani, de amiatt érdemes gondolkodni rajta, mert az igazi nagy szám az lenne, ha a rekeszek méretét és számát lehetne szabályozni. Előfordulhat, hogy csak egy párt rakna külön az ember, ekkor nem kellene akkora kocka, mint egy nagy csapatnak. De végül nem erre mentem mégsem. :)

DSC_0140.jpg

DSC_0155.jpg
 
Back
Oldal tetejére