• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kaptár

@TZ - Miért így oldottad meg a szűrést?
Hiába nézem a képeket és olvasom el újból, nekem kissé túlbonyolítottnak tűnik.

Nagyon sok gondolkodás következményeként - jóval bonyolultabb ötletek után - ez a változat lett a legegyszerűbb. Kivitelezés és üzemeltetés szempontjából sem tudtam egyszerűbbet kitalálni. :( Ha gondolsz valamire, akkor esetleg oszd meg velem. Nyilván nagy átalakítást ezen már nem tudok végezni, de tényleg sok agyalás eredménye, tehát kíváncsi lennék rá, hogyan lehetne egyszerűbb.

nehezen tudom elképzelni, hogy betegség esetén mit tudsz tenni?

Betegség esetén Neocitránt szoktam mézzel inni, ha durva a helyzet, egyébként ládzsás útifüvet. De hogyan jön ez ide?

Arra gondolsz, hogy közös a víz és ez olyan nagy gond? Én nem úgy gondolok ezekre az akváriumokra, hogy négy-négy akvárium közösített vízzel, hanem egy-egy 80 literes akvárium, amikben külön lehet választani garnélákat abból a célból, hogy szabályozzam melyek ívhatnak össze.
Itt az a lényeg, hogy mások vegyesen tartják a garnélákat én pedig különválogatva, de ez a betegség kezelés tekintetében ha nem is ad hozzá a dologhoz, el sem vesz belőle.

Hogy tudod tisztítani a csőrendszert?

Csőtisztító kefe? o_O

Hogyan csinálsz vízcserét?

Vízcserét úgy csinálok, hogy a kívánt mennyiséget kiszedem és friss vízzel pótolom. Az új vizet a biológiai szűrés mögé, hátra öntöm be. Ott meg is sózom, majd innen jól elkeveredve érkezik a garnélákhoz a szűrőközegeken egyszer áthaladva. Ez például egy járulékos előnye a felépítésnek. Egyszerre általában kevés vizet cserélek, ezért nem okoz gondot, hogy kimerjem. Így lustaságból nem fejeztem még be az első képen látható bal oldalon felfutó pvc csöves leengedő rendszert. Majd a végén az lesz, hogy egy csap kinyitásával ki lehet engedni a vizet egy vödörbe. Ez is a középső rekesz hátuljából szív, ahol még fizikai szennyeződések lehetnek.

Mi van a szűrőakváriumokban?

Látod a fényképeken. o_O

Nem teljesen értem a kérdéseket, hogy igazából mire vagy kíváncsi. Emiatt lehet, hogy kicsit pikírt volt egy-egy válaszom. :geek:

De lehet, hogy nem is voltál kíváncsi, csak a véleményednek szerettél volna hangot adni. Ebben az esetben viszont nem fejtetted ki eléggé ahhoz, hogy meg tudjam érteni a lényegét.

:)
 
Időnként ha elpusztul egy garnélám most már nem vagyok teljesen szomorú, hiszen tudom, hogy a lelkük ide kerül a garnéla mennyországba. Az Ember sem kívánhatna tökéletesebbet magának: evés... ürítés... szerelembe esés...na jó, esetleg egy akvárium, de az meg itt pont van.:)
 
Már RedBolt mamát is látok, Pandából pedig legalább három is van.

Ez bizony a tudatmódosító szerek hatása. ;)
Amúgy szerintem ugyanazt használhatjuk, mert én is több akváriumot látok, ráadásul milyeneket... :D
 
  • Like
Reactions: TZ
Időnként ha elpusztul egy garnélám most már nem vagyok teljesen szomorú, hiszen tudom, hogy a lelkük ide kerül a garnéla mennyországba. Az Ember sem kívánhatna tökéletesebbet magának: evés... ürítés... szerelembe esés...na jó, esetleg egy akvárium, de az meg itt pont van.:)

Öö... küldtél nekem garnélákat? Nem érkeztek még meg. :(

:)
 
Öö... küldtél nekem garnélákat? Nem érkeztek még meg. :(

:)
Igen és egy csésze kávét is tettem a borítékba.:)
Egyébként pedig csak a lelkük kerül hozzád, a porhüvelyük földi táplálékként szolgál hátramaradt társaiknak. Ahhoz, hogy a lelküket megláthatsd emelned kellene a tudatmódosítód napi adagját.:) Ha a garnéla lélek hasonlít a testükhöz, nem járnál jól az enyéim látványával a tieid mellett.(y) Nálam a szaporodásuk hedonista alapokon nyugszik, ezért most rengetegen vannak, cserébe elég vegyes megjelenésűek, néha elgondolkozom, hogy vajon bekerülhetett véletlenül egy légy vagy egy szúnyog az akváriumba, hogy ilyen utódokat látok?
 
Csak napló jelleggel ide jegyzetelem, hogy múlthéten láttam petés BlueBolt-ot és ma már RedWine-t is. Ezzel mindegyik színváltozat elindult a szaporodás útján. Ami még izgalmasabb, hogy az egyik KinkKong elegedte az utódait. Egyenlőre Panda kinézetű piciket látok, de az is lehet, hogy még Tibinél termékenyült meg. Vagy akármi is lehet. :)
 
Jut eszembe, megmutathatnád a nagyérdeműnek a kiegészítő cuccokat a polcrendszer mellől is (kaja-tartók stb.), van itt még egy-két csinos dolog.
Segítek vezetni a naplódat, ha gondolod :)


Nagyon hatékonyak ezek a ventilátoros dolgok, csak nem úgy hogy rövid időn belül hűtenek nagyot, hanem abban ügyesek hogy szinten tudják tartani a hőmérsékletet. A mi lakásunk nagyon meleg a folyamatos kánikulai napokon, de simán tartom a 24 fokot.

Akkor vezérelném a fordulatszámot, ha csak egy ventilátor lenne. De mivel több van, így egyszerűbb a hangtalan kisebb teljesítményű és a picit hangosabb nagyobb teljesítményű kombinálása. Nálam úgy van, hogy a hangtalan bekapcsol 23,5 fok felett a hangosabb pedig 24 fok felett. Nekem nem tetszik, hogy pont a vezérlő rángat egy fokot a hőmérsékleten, ezért a folyamatos ki-be kapcsolgatás ellen úgy védekezek, hogy csak percenként egyszer dönti el a vezérlő, hogy be kell-e kapcsolni a ventilátort. Így nincs zavaró "reszelés", a hőmérséklet viszont elég egyenletes.
 
Ide is beszúrom a képeket, nem művészi fotók, ahogy a produktumok is inkább praktikusak, mint szépek. De ezekre az apróságokra gondolt Gergő:

IMG_20160608_171244.jpg IMG_20160608_171225.jpg IMG_20160608_171211.jpg IMG_20160608_171328.jpg IMG_20160608_171314.jpg IMG_20160608_171601.jpg IMG_20160608_171528.jpg

Azoknak a cuccoknak igyekeztem helyet találni az állványon, amiket naponta használhatok. Igazából rendetlen vagyok, ezért ha valamit nem tudok azonnal a helyére tenni, akkor az baj, abból csak a rendetlenség származik. Szóval ezért vannak ezek.
 
Profi munka!
De azért a törölközőn és a tápokon látszik hogy nyomtatva vannak... ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
  • Like
Reactions: TZ
Akárhányszor kukkantok be, mindig valami hasonló fogalmazódik meg bennem: Lenyűgöző munka(y)
 
  • Like
Reactions: TZ
Mikor megérkeztek,azt se tudtam eldönteni,melyik adag a tied...
Ilyen színeket nem mutatott!Az látszott,hogy nagyon különleges mintájú mosura!Az tetszett a legjobban!
 
  • Like
Reactions: TZ
Mikor megérkeztek,azt se tudtam eldönteni,melyik adag a tied...
Ilyen színeket nem mutatott!Az látszott,hogy nagyon különleges mintájú mosura!Az tetszett a legjobban!

Photoshoppal rajzoltam csak, nehogy már elhidd! :D

___

Na jó, ezt csak viccből írtam, nehogy félrevezessek valakit.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére