• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kaptár

A buce(?) termesztésről lehet kérni fotót?meg infót...

Nyár közepén fogom elkezdeni dokumentálni és majd természetesen teszek ide fel sok képet is. Addig még az állvánnyal és a garnélákkal foglalkozom szabadidőben.

Spéci infóm nincs egyébként, dragon kövekre kötözgetem a hajtásokat és nagyon-nagyon türelmesen várok. Ezt csinálom velük egyelőre. :)
 
A Panda és KingKong garnélák pont egy hónapja vannak nálam Tibitől. A héten észrevettem, hogy mindkét csapatban van már kismama. (y)

Közben elkezdtem a legfelső akváriumot is lakókkal feltölteni, egy RedBolt csapat nyitotta a sort. Szép nagyok, ha nem lesz semmi gond az akváriummal, akkor szerintem ők is gyorsan elkezdenek szaporodni.

Eddig a BlueBolt tetszik legjobban, sokkal izgalmasabbnak találom a mintázatukat a többinél. Pont ők voltak a legkisebbek, ezért még hozzájuk is vettem pár nagyobb példányt. Izgi. :hungry:
 
Buce kicsit túlmisztifikált szerintem, nem túl kényes, és ha jól érzi magát és akklimatizálódott, akkor elég szép sebességgel nő is.

Egyébként nekem is az egyik kedvenc növényem!
 
Nagyon szuperek a taiwanos vidik. Persze a másik kettő is szuper. Köszi, hogy megosztottad.

Nekem valamiért a CRS vonalad nem tűnik olyan erősnek. A fehér szín nem elég fedett. Persze van amit nem ad vissza a videó, de ahogy a taiwanoknál is átjön a színezet itt is átjönne.
Ezek szerint a szelektált projekt nem úgy alakult ahogy szeretnéd? Ezért is fordultál inkább a taiwan vonal felé? Ott sokkal könnyebb hozni az elvártat :)

Remélem nem veszed rossz néven, hogy leírtam. De olyan nagyon vágynék már egy hazai sikerre mint pl a németeknél Marcus Haffermann. :)

Apropó Marcus.... na de ezt inkább a garnélás topikba tolom
 
  • Like
Reactions: TZ
Nagyon szuperek a taiwanos vidik. Persze a másik kettő is szuper. Köszi, hogy megosztottad.

Nekem valamiért a CRS vonalad nem tűnik olyan erősnek. A fehér szín nem elég fedett. Persze van amit nem ad vissza a videó, de ahogy a taiwanoknál is átjön a színezet itt is átjönne.
Ezek szerint a szelektált projekt nem úgy alakult ahogy szeretnéd? Ezért is fordultál inkább a taiwan vonal felé? Ott sokkal könnyebb hozni az elvártat :)

Remélem nem veszed rossz néven, hogy leírtam. De olyan nagyon vágynék már egy hazai sikerre mint pl a németeknél Marcus Haffermann. :)

Apropó Marcus.... na de ezt inkább a garnélás topikba tolom

Hát ezek ilyenek élőben is persze kisebbek, nem nőnek 20 centisre. :) Talán annyit megfigyeltem, hogy a fiataloknál erősebbek a fehér színek, majd ahogy idősödnek a fehér kopottabb lesz, viszont a piros erősödik. De nem PRL-ek, ha azok lennének odaírnám. ;)

Az elején írtam, hogy kezdőként maradtam inkább csak a minta szelektálásnál, kell a sikerélmény a gyakorláshoz. És ez könnyen is ment, mint ahogy látszódik a mennyiségen. A színekkel csak annyit tettem, hogy egy kisebb csapat PRL szerűséggel feljavítottam az elején az állományt, úgy hogy a nőstényeket megtermékenyülni átraktam a PRL csapatba. Ez szerintem látszódik még több generációval később is CRS mintájúaknál, de ezek a GoldBee szerűségek fehér színei nagyon bénák már genetikailag is. Szerintem ez ilyen. De amúgy meg nem tudom mivel tudnám összehasonlítani őket. Nyilván nevetséges lenne világhírű tenyésztők szuper fényképeihez. A hozzám hasonló laikusokhoz képest milyenek lehetnek ezek?

A Taiwan-ra váltás a Taiwanok miatt volt. Kedvet kaptam a fórumtársaktól. :D

A CRS-ekkel van egy olyan tervem, hogy amiket hirdetek csapatokat teljesen felszámolom. Tehát CRS SS és a GoldBee-ket megszüntetem, hogy legyen elég helyem ismét szelektálásra és az SSS-ek színeinek erősségére megyek rá. De kellet ehhez az előző mintára való szelektálásnak a tapasztalat, akvárium tovább fejlesztése, meg egyáltalán a mostani kezdőállomány létszáma is ennek a következménye. Tehát kicsit sem veszem rossz néven, szerintem ez telesen normális, hogy pár évet alatt kb. eddig jutottam el. :)
_________________

Csak hogy érthető legyen miről gagyogok. Ezek voltak az első garnéláim:

proxy.php?image=http%3A%2F%2Ffarm4.staticflickr.com%2F3679%2F10563471356_104939cf31_o.jpg

Akkor még megkülönböztetem "W" band kategóriát is. Most nézzétek meg ismét a fenti két videót.
:)
 
Utoljára módosított:
:)

Más vidiknél fent a king kongok alatt mit használtál? Színre ilyen jbl, de lehet la plata big vagy akadama is? Látom a többiek alatt egységes a talaj kb. Csak itt használtál mást.
Sorry ha már leírtad és elsiklottam felette.

Lehetnének sűrűbben is videók, képek. Szuperek! :)
 
  • Like
Reactions: TZ
A 12 rekeszben 3 zsák JBL van, amiből egyik zsák ez a sárga színű. Majdnem pont elég lett, a RedWine-ok alatt van Amazonia. Minden szintre jutott egy sárga talaj, ami elég béna igazából a világos garnélák alatt. Erre nem gondoltam. :)

Iszonyat savas a vizem, ha erre vagy kíváncsi. :D (Ezért CO2-őt alig adagolok, kb 5mp/1bubi. )

Ezekben az akváriumokban egyébként elég könnyű talajt cserélni csak rekeszenként. Szerintem azt fogom, hogy akváriumonként egy-egy rekeszben cserélek fél évente talajt, így két év alatt cserélem ki az egészet és kb konstans lesz folyamatosan a talaj minősége. Az első ez a hülye sárga lesz amit cserélek. ;) Amúgy jópofa, hogy különböző színűek, csak ez konkrétan túl világos. Szerintem a különböző ADA talajokkal fogok majd játszani.
 
@TZ - Miért így oldottad meg a szűrést?
Hiába nézem a képeket és olvasom el újból, nekem kissé túlbonyolítottnak tűnik. Értem alatta, hogy pl. nehezen tudom elképzelni, hogy betegség esetén mit tudsz tenni? Hogy tudod tisztítani a csőrendszert?
Hogyan csinálsz vízcserét? Mi van a szűrőakváriumokban?
 
Back
Oldal tetejére