• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kaptár

Eltudnád magyarázni ennek a kaptárrendszernek a szűrését, mert erre képtelen vagyok rájönni, hogyan oldottad meg? Nekem annyira profinak tűnik az egész, hogy be kell valljam őszintén fényévekre vagyok tőletek tudatlanságommal! Viszont amit ember kitalált azt ember meg is tudja tanulni, szóval Taníts mester!;)
 
Igazából ezekben az akváriumokban a részlet fotók az érdekesek. Valahogy azok jobban mutatnak. :)

Ez azért van így, mert így nem látszanak a BGA-s részek. :p
Amúgy csak savanyú a szőlő! (ilyenkor még tavasszal)

Hülyének nézel? Eladom, hogy legyen pénzem kokóra. :cool: :facepalm: :oops:

Azért ahhoz jó sok ritka buce-t el kell majd adnod. Ő már évekkel ezelőtt is Milliókat keresett 4x3 percben. Pesze ehhez ki kellett, hogy üssék, de akkor is harmad idő alatt lett meg a pénz. :p
 
Eltudnád magyarázni ennek a kaptárrendszernek a szűrését, mert erre képtelen vagyok rájönni, hogyan oldottad meg? Nekem annyira profinak tűnik az egész, hogy be kell valljam őszintén fényévekre vagyok tőletek tudatlanságommal! Viszont amit ember kitalált azt ember meg is tudja tanulni, szóval Taníts mester!;)

Pedig nem bonyolult.

Középen van egy pumpa, ami felnyomja a vizet a négy felé osztott csőbe és onnan a négy oldalsó rekeszbe visszafolyik a víz. Ez tiszta sor. Ettől a vízszint megemelkedik az oldalsó rekeszekben, mert befolyt többlet víz, a középső rekeszben pedig csökken a vízszint, mert onnan kivettünk.

DSC_0117.JPG

Minden rekesz összekötetésben van egymással. Az oldalsó rekeszek a következő képen látható felfelé álló plexi csöveken keresztül kapcsolódnak a középsőhöz. A megemelkedett vízszint arra kényszeríti a víz tömegét, hogy ezeken keresztül átfolyjon. Erre mondják azt hiszem, hogy "közlekedő edény". Mivel a pumpa folyamatosan üzemel, ezért ez a mozgása a víznek is folyamatos lesz.

DSC_0110.jpg

A "piszkos" víz hátul érkezik meg a középső rekeszbe. Itt középen két szűrőtartály van valójában, de a képen csak az alsó látható. Egy ugyan ilyen van fölötte is, de annak a hátsó fala a víz szint alatt van, az első pedig a vízszint fölött. Lent-hátul zárt az egész a víz útja előtt. A víz csak a szűrőanyagokon keresztül tud a szűrő rekeszek elé kerülni. Elölről alul nyitott ez a rész. És azért akar arra menni, mert elölről szív a pumpa. Elől a legalacsonyabb a vízszint, így arra felé folyik a "többlet".

DSC_0111.jpg

Szerintem magyarázni nehezebb, a képek alapján talán összeáll, hogyan is van ez. :)

------

Talán még ez a telefonos kép segít. Ez működés közben a középső rekesz felülnézetből. A képen látszódik, hogy a víz a biológiai szűrőbe fent jön be hátulról és csak lent tud előre jönni. Az is látszódik a képen, hogy hátul van hely apróságoknak, belső fűtőnek, szenzoroknak, ilyesmiknek.

IMG_20160416_202609.jpg
 
Utoljára módosított:
Pedig nem bonyolult.

Középen van egy pumpa, ami felnyomja a vizet a négy felé osztott csőbe és onnan a négy oldalsó rekeszbe visszafolyik a víz. Ez tiszta sor. Ettől a vízszint megemelkedik az oldalsó rekeszekben, mert befolyt többlet víz, a középső rekeszben pedig csökken a vízszint, mert onnan kivettünk.

View attachment 8784

Minden rekesz összekötetésben van egymással. Az oldalsó rekeszek a következő képen látható felfelé álló plexi csöveken keresztül kapcsolódnak a középsőhöz. A megemelkedett vízszint arra kényszeríti a víz tömegét, hogy ezeken keresztül átfolyjon. Erre mondják azt hiszem, hogy "közlekedő edény". Mivel a pumpa folyamatosan üzemel, ezért ez a mozgása a víznek is folyamatos lesz.

View attachment 8782

A "piszkos" víz hátul érkezik meg a középső rekeszbe. Itt középen két szűrőtartály van valójában, de a képen csak az alsó látható. Egy ugyan ilyen van fölötte is, de annak a hátsó fala a víz szint alatt van, az első pedig a vízszint fölött. Lent-hátul zárt az egész a víz útja előtt. A víz csak a szűrőanyagokon keresztül tud a szűrő rekeszek elé kerülni. Elölről alul nyitott ez a rész. És azért akar arra menni, mert elölről szív a pumpa. Elől a legalacsonyabb a vízszint, így arra felé folyik a "többlet".

View attachment 8783

Szerintem magyarázni nehezebb, a képek alapján talán összeáll, hogyan is van ez. :)

------

Talán még ez a telefonos kép segít. Ez működés közben a középső rekesz felülnézetből. A képen látszódik, hogy a víz a biológiai szűrőbe fent jön be hátulról és csak lent tud előre jönni. Az is látszódik a képen, hogy hátul van hely apróságoknak, belső fűtőnek, szenzoroknak, ilyesmiknek.

View attachment 8788
A vízpumpáról lehet tudni valamit? :D

A többit még emésztem, mert az eszem megállt!!! Le a micivel! (y)
 
  • Like
Reactions: TZ
A vízpumpáról lehet tudni valamit?

Aqual Circulator 1000-es pöfög mindegyikben.

Nagyjából minden úgy lett végül, ahogy elsőre kitaláltam. Viszont a részletekben rengeteg kísérletezés történt, sok dolgot megvettem feleslegesen. Ilyen volt a pumpa is. Ez egy kínos része a dolognak, mert szükséges, hogy megfelelő áramlás legyen, de túl sok sem jó, valamint a hangerő is fontos szempont, különösen arra való tekintettel, hogy hárman vannak. A fizikai méretek is érdekesek és az is, hogy van-e szívó csonkja, mert a szivacsos utolsó fázis miatt nekem az is kell.

Még novemberben vettem akciósan egy Aquel Circulator 1100-at. Nem akartam egyből hármat, mert hátha nem jó. Egészen jó volt. Viszont többet nem lehetett venni, gondolom kifutott modell. :ROFLMAO:

Aztán a próbajáratás alatt zörgött is kicsit, elkezdtem mást keresni. A nyomással nem voltam kibékülve, ezért nagyobbakat néztem. @Nigro rendes volt, lebeszélt néhány ipari modell megvásárlásáról, majd @BlackOut kollégától kölcsönkapott Eheim Compact 2000-es számomra is világossá tette, hogy ez az irány teljes tévedés lenne. Vettem egy Ehem Compact 1000-est, és tapogattam még sok mindent a GA-ban. Az Ehem 1000-nek bitang nyomása van, viszont hangos volt. Meg egyébként azt éppen egy mélypontomon vettem meg, mert szívó csonkja sincs, így akkor éppen úgy éreztem, hogy borul az egész szűréssel kapcsolatos elképzelésem. Aztán rájöttem, hogy túl vastag a csövezésem. Mindenhol 20-as tömlők voltak, mert úgy okoskodtam, hogy annál kisebb az ellenállás minél vastagabb a cső. De ez nem ilyen egyszerű a valóságban, mert a vastagabb csőben több víz van és így nagyobb súlyt kell emelnie fölfelé a motornak. Ezt a gondolatot a gyakorlatba ültetve lecseréltem a csövezést és a közben beszerzett Aqual 1000-essel próbáltam ki. Sokkal gyengébb mint az Eheim, de a vékonyabb csövezéssel már megfelelt. Egészen halk is, kb annyi hangereje van ennek a három akváriumnak, mint a korábbi egy külső szűrőnek.

Remélem, hogy hosszú távon is megbízható, mert amúgy nem ismerem ezeket a pumpákat. Eddig remekül szuperálnak, az első akváriumot egy hónapja indítottam és nem zörög, nem vacakol.
 
Utoljára módosított:
Nem semmi amit össze dobtál!Sajna elég fáradt vagyok így meló után,talán holnap felfogom mit is írtál a szűrésről!A bucek meg :rolleyes:.
 
  • Like
Reactions: TZ
Nem semmi amit össze dobtál!Sajna elég fáradt vagyok így meló után,talán holnap felfogom mit is írtál a szűrésről!A bucek meg :rolleyes:.

A buce erdő itt csak a kötelező körítés, mint az aranyozott tanksapka a motorján. Tudnunk kell, hogy igazi látvány amit ő maga kreált. :p
 
  • Like
Reactions: TZ
A buce erdő itt csak a kötelező körítés, mint az aranyozott tanksapka a motorján. Tudnunk kell, hogy igazi látvány amit ő maga kreált. :p

Azért nem is. :cautious: Azt nem állítanám, hogy egy vas állvány lenne valaminek is a célja. Ez csak a végtelen mohóságom instrumentuma. Úgy okoskodtam, hogy ha kevesebb mint fél négyzetmétert foglalok el az univerzumból, akkor az még nem túlzás. Ez még belefér a hobbi kategóriába. Nem? De. Az nehezítette meg a dolgot és tette bonyolultabbá az állvány megvalósítását, hogy kis alapterülettől függetlenül mégis csak jó lenne vagy egy tucat különböző bee garnélát tartani és ha már mindez adott, akkor az sem túlzás hogy 50 vagy akár idővel 100 különböző Bucephalandra változatot tartsak. Ennek az okoskodásnak pedig ez lett a következménye. :dead:
:)

Egyébként ha már így kapirgálod a témát a Bucephalandra gyűjtemény nagyobb durranás mint a garnélák. Csak ez még elég kísérleti dolog, nem tudom még, hogy ténylegesen mennyi fogja jól érezni magát, mert egy jelentős részüknek még emersz leveleik vannak.
 
Azért nem is. :cautious: Azt nem állítanám, hogy egy vas állvány lenne valaminek is a célja. Ez csak a végtelen mohóságom instrumentuma. Úgy okoskodtam, hogy ha kevesebb mint fél négyzetmétert foglalok el az univerzumból, akkor az még nem túlzás. Ez még belefér a hobbi kategóriába. Nem? De. Az nehezítette meg a dolgot és tette bonyolultabbá az állvány megvalósítását, hogy kis alapterülettől függetlenül mégis csak jó lenne vagy egy tucat különböző bee garnélát tartani és ha már mindez adott, akkor az sem túlzás hogy 50 vagy akár idővel 100 különböző Bucephalandra változatot tartsak. Ennek az okoskodásnak pedig ez lett a következménye. :dead:
:)

Egyébként ha már így kapirgálod a témát a Bucephalandra gyűjtemény nagyobb durranás mint a garnélák. Csak ez még elég kísérleti dolog, nem tudom még, hogy ténylegesen mennyi fogja jól érezni magát, mert egy jelentős részüknek még emersz leveleik vannak.
Vávává...
Tényleg aranyozott tanksapka van a motorodon? :)

Tapatalk-kal küldve...
 
Nem, de az is egy hosszú történet. :D[emoji23]:hilarious:
Egy sör mellett én szívesen meghallgatom... ;)
Amúgy meg nem kapirgálok én semmit. Belemondom egyenesen a pocekba. De hát ismersz... :D
Szépek ezek a buce-k, csak nem érek rá megnézni őket mert éppen szétoffolom a naplódat az arany tanksapkáddal. :)


Tapatalk-kal küldve...
 
Egy sör mellett én szívesen meghallgatom... ;)
Amúgy meg nem kapirgálok én semmit. Belemondom egyenesen a pocekba. De hát ismersz... :D
Szépek ezek a buce-k, csak nem érek rá megnézni őket mert éppen szétoffolom a naplódat az arany tanksapkáddal. :)


Tapatalk-kal küldve...
Semmi gond, holnap én is ránézek a Te naplódra, ígérem! [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én Nexus 5X eszközömről
 
Back
Oldal tetejére