• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Iwagumi "fennsík"

kellene pedig valamivel...
a gh-nak kb kétszer akkorának kellene lennie, mint a kh-nak, de mindenképp magasabbnak. ha nem így van, az okozhat algásodást...
A vízben a tápon kívüli ásványísók nincsenek jelen, hiszen az RO-vízzel szinte 0-s semleges vízet készít. A növényeknek-élőlényeknek szükségük van ezekre, hosszútávon hiánytűnetek (alga, növények tönkremennek) és élőlények legyengüléséhez, pusztulásához vezet.

Amennyiben nincs keret jelenleg sóra, neten nézz utána az arányoknak jobban jársz ha pihentetet csapvízet hígitod Ro-vízzel, amíg nem lesz kereted a sóra + TDS mérő készülékre.
 
Utoljára módosított:
kellene pedig valamivel...
a gh-nak kb kétszer akkorának kellene lennie, mint a kh-nak, de mindenképp magasabbnak. ha nem így van, az okozhat algásodást...
A vízben a tápon kívüli ásványísók nincsenek jelen, hiszen az RO-vízzel szinte 0-s semleges vízet készít. A növényeknek-élőlényeknek szükségük van ezekre, hosszútávon hiánytűnetek (alga, növények tönkremennek) és élőlények legyengüléséhez, pusztulásához vezet.

Amennyiben nincs keret jelenleg sóra, neten nézz utána az arányoknak jobban jársz ha pihentetet csapvízet hígitod Ro-vízzel, amíg nem lesz kereted a sóra + TDS mérő készülékre.

Javítsatok ki, ha tévedek, de nekem ezek a kövek, amik bent vannak ebben a kis akvában, nagyon seiryu kőnek tűnnek, ami pedig köztudottan keményít, CO2 mellett pedig még inkább. Ez a mennyiségű kő simán fedezheti ennek az akvának a szükségletét visszasózás nélkül is. A majd 1 hónapja bent lévő stemeken pedig nincs nyoma kálcium hiánynak!
 
Javítsatok ki, ha tévedek, de nekem ezek a kövek, amik bent vannak ebben a kis akvában, nagyon seiryu kőnek tűnnek, ami pedig köztudottan keményít, CO2 mellett pedig még inkább. Ez a mennyiségű kő simán fedezheti ennek az akvának a szükségletét visszasózás nélkül is. A majd 1 hónapja bent lévő stemeken pedig nincs nyoma kálcium hiánynak!
Én is seiryunak nézem :) Akkor én itt kiszálok az ötletelésből... pontos mérés nélkül nem akarok senkit rossz irányba terelni.
 
Meg volt a heti vízcsere és karbantartás is. Egyenlőre az akva szép és fitt. Néhány milliméteres pont algát láttam 1-2 helyen. Múlthéten több volt. A hátsó részben a steam-ek elkeztek nyúlni 1-2 hét és már a sziklát is túlnövik. A parvula is elkezdet nyùlni minden felé, hogy nincs piszkálva a diatoms miatt. Sajnos a sokszor kijöttek a friss hajtások a földből. 20210503_164708.jpg20210503_164619.jpg
 
Meg volt a heti vízcsere és karbantartás is. Egyenlőre az akva szép és fitt. Néhány milliméteres pont algát láttam 1-2 helyen. Múlthéten több volt. A hátsó részben a steam-ek elkeztek nyúlni 1-2 hét és már a sziklát is túlnövik. A parvula is elkezdet nyùlni minden felé, hogy nincs piszkálva a diatoms miatt. Sajnos a sokszor kijöttek a friss hajtások a földből. View attachment 147475View attachment 147476
szerintem a fűnyíród átmehetne már a parvulán :)
 
Back
Oldal tetejére