• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Iwagumi "fennsík"

Szinte az elejétől megjelent az alga ami kiderült Diatoms.
Talán a pénteki heti víz csere után mint ha annyira nem terjedt volna el.
Közbe segítséget kértem a fórumon mert nembírtam eldönteni hogy mi is.
És szinte azonnal segítettek is tanácsokkal amiből a következők lettek változtatva:
- tápozás: 1-1-1/ml mic-mac-excel.
- világitás vissza véve napi 6 órára a co2 is igazodik hozzá.
Így most várok 1-2 hetet, hogyan változik ha nem sikerül jön a 3%-os hidrogénperoxidos kezelés!
Diatom egy idő után magától eltűnik. Tipikus indulási alga. A zöld pont általában foszfáthiányra utal. Az aktív talaj úgy nyeli a foszfátot, mint annak a rendje. Indulásnál mindig adok egy hosszabb ideig, hogy ne legyen baj.
 
A heti jelentés 🙂
Köszönöm a segitséget jelentem müködik. Úgy látszik elkezdet vissza szorulni vagy legalább is nem terjedt tovább. A heti vízcsernél szinte majdnem az egészet le tudtam szívni. Viszont megjelent a zöldpont alga néhány apró foltba az üvegen. És a egyik sziklán néhány szálas alga van jelen. Kaptam a víz tetején úszó növényeket is remélem ök is segítenek stabilizálni az akvát. 20210426_204631.jpg20210426_204616.jpg20210426_204647.jpg
 
A heti jelentés 🙂
Köszönöm a segitséget jelentem müködik. Úgy látszik elkezdet vissza szorulni vagy legalább is nem terjedt tovább. A heti vízcsernél szinte majdnem az egészet le tudtam szívni. Viszont megjelent a zöldpont alga néhány apró foltba az üvegen. És a egyik sziklán néhány szálas alga van jelen. Kaptam a víz tetején úszó növényeket is remélem ök is segítenek stabilizálni az akvát. View attachment 146841View attachment 146843View attachment 146842
Otok, süncsigák és garnélák kötelező darabok a tisztításhoz. Magától nem lesz tiszta a kő. Majd ők fényesre nyalják.
 
akkor viszont úgy időzíteném a co2 kapcsolóját, hogy csak akkor kapcsoljon le, amikor a lámpa. fontos, hogy egyenletes legyen a co2 szint, amíg megy a világítás...
Át lett állítva a CO2, fénnyel együtt kapcsol le. Viszont amióta vannak az úszónövények a CO2-n emelni kellett mert kevés volt. Az lenne a kérdésem a tápon szerintettek kell növelni vagy várjak vele? Honnan tudom, hogy kevés?
 
Át lett állítva a CO2, fénnyel együtt kapcsol le. Viszont amióta vannak az úszónövények a CO2-n emelni kellett mert kevés volt. Az lenne a kérdésem a tápon szerintettek kell növelni vagy várjak vele? Honnan tudom, hogy kevés?
Mérjed. Bár vannak jelek amikből tudsz következtetni, mégis a mérés a legjobb módja ;)
 
kevés növényed van. ha van táptalaj vagy tápkapszula a növények alatt, én nem adnék többet az 1-1-1 ml-nél...
ha mégis a mérés mellett döntesz, írd meg a paramétereket, kiváncsi vagyok, ki mit mond rá... 😊
 
Vas, foszfát, nitrát, kh, gh, ph az alap csomag :) nekem ezek már sokat segítettek a tápozás belövésén ;)
 
Csináltam egy JBL pro gyorstesztet:
NO3: 10
NO2: 0
GH: 7>125
KH: 6 vagy 10 nem tudom eldönteni.
PH: 7,6
CL2: 0
foszfát(po4) mérés lenne nagyon fontos még és a vas(fe). A pontalga a foszfát a hiányára utalhat. A kh nem lehet nagyobb mint a gh tehát a 10-t kizárnám, amennyiben a gh tényleg hét. viszont ezek az arányok nem a legjobbak. A gh felének kell kb. lennie a kh-nak.
 
foszfát(po4) mérés lenne nagyon fontos még és a vas(fe). A pontalga a foszfát a hiányára utalhat. A kh nem lehet nagyobb mint a gh tehát a 10-t kizárnám, amennyiben a gh tényleg hét. viszont ezek az arányok nem a legjobbak. A gh felének kell kb. lennie a kh-nak.
Nem tudom menni pontosan mert csak gyorsteszt ami 7nél nagyobb de 125 kisebb kategóriába rakja.
 
Back
Oldal tetejére