• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Iwagumi "fennsík"

molnar.roberto

Kertész szaki
Sziasztok!
Szeretnék szakértői véleményeket kérni a layout-ról és a további folytatásról is.
Az első igazán növényes akim lesz amit már nagyon régóta tervezgetek gyűjtögetem hozzá az eszközöket.

Amit már sikerült összekapirgálnom:
  • aki: Green Aqua 45x30x30 Opti-white
  • szűrő: Eheim 2422 eXperience 150
  • töltet:1l Eheim Substrat + 1l kék szivacs (cserélni szeretném indulás előtt ADA Bio Rio vagy Seachem Matrix) és Seachem Purigen 100 ml
  • táptalaj: Dennerle 9in1 növény táptalaj - 2.4kg
  • növénytalaj: Dennerle Scaper's Soil - 8l
  • világítás: Up Aqua LED lámpa - 45 cm
  • magasnyomású co2: egyenlőre csak palack van meg a többi kivitelezés alatt.
Íme az első kép róla:
20170425_1945051.jpg
 
Nekem tetszik - ha neked is :) Ha nem akarsz többet változtatni rajta, én az egészet! - így ahogy van - eltolnám picit jobbra, kb annyit hogy a főkő a jobboldali aranymetszésbe kerüljön.
Igen, szerintem ez lesz. Ez még a tervezés csak a általános táptalaj van benne, hogy tudjak építgetni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Nekem tetszik - ha neked is :) Ha nem akarsz többet változtatni rajta, én az egészet! - így ahogy van - eltolnám picit jobbra, kb annyit hogy a főkő a jobboldali aranymetszésbe kerüljön.
A számból vetted ki a szót!:) És így a bal oldali kő sem lesz olyan közel az üveghez...
 
A számból vetted ki a szót!:) És így a bal oldali kő sem lesz olyan közel az üveghez...
Ahogy mondjátok balra húz az egész layout pedig jobbra ott a sok semmi :) Bár oda valami alacsony gyepszerű növényt gondoltam.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Nekem tetszik - ha neked is :) Ha nem akarsz többet változtatni rajta, én az egészet! - így ahogy van - eltolnám picit jobbra, kb annyit hogy a főkő a jobboldali aranymetszésbe kerüljön.
Vagy ez, vagy kiegészíteném még a jobb oldalt, a bal oldali koreográfiához hasonlóan, de vigyázva arra, hogy ne legyen túlzottan szimmetrikus hatása. Persze mondom ezt úgy, hogy nem vagyok iwagumi-s alkat. :)
 
Vagy ez, vagy kiegészíteném még a jobb oldalt, a bal oldali koreográfiához hasonlóan, de vigyázva arra, hogy ne legyen túlzottan szimmetrikus hatása. Persze mondom ezt úgy, hogy nem vagyok iwagumi-s alkat. :)

Szerintem marad a jobbra tájolás. És van egy kő amit ha elfordítok és kijjebb hozom jobbra meg lesz a 3. háttér álló csúcs.
 
Ha beraksz jobbra még egy csúcsot, akkor már nem valószínű, hogy szerencsés lenne jobbra eltolni az egészet :) Törekedj arra, hogy egyensúlyban legyen a két oldal, de ne legyen szimmetrikus.
 
Ha beraksz jobbra még egy csúcsot, akkor már nem valószínű, hogy szerencsés lenne jobbra eltolni az egészet :) Törekedj arra, hogy egyensúlyban legyen a két oldal, de ne legyen szimmetrikus.
Erre gondoltam szerinted akkor már ne mozgassam át jobbra az evészet?82267e1cf3d5e33db6651d74cb8b6812.jpg7bbc140adc8673acdcf3b7f63bfc3145.jpg d9d11b606665f0bd32f739aa3b310333.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Utoljára módosított:
szerinted akkor már ne mozgassam át jobbra az evészet?
Jaaa, de. Azt hittem, különállóbbra rakod a plusz követ, de így kell a mozgatás. Figyeld a tükröződést kétoldalt, víz alatt éles képként fog megjelenni és kiegészíti majd a látványt egy szélesebb képpé.
(nem biztos hogy jobb lett a plusz kővel :shy:)
 
Jaaa, de. Azt hittem, különállóbbra rakod a plusz követ, de így kell a mozgatás. Figyeld a tükröződést kétoldalt, víz alatt éles képként fog megjelenni és kiegészíti majd a látványt egy szélesebb képpé.
(nem biztos hogy jobb lett a plusz kővel :shy:)
Szerintem most pont szimetrikus lett így vagy is inkább tükröztem a bal oldalt a jobbra ez miatt oda természetesség. Vagy nem?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére