• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A hónap akváriuma a fórumozók szavazata alapján

számomra még mindig talány hogy most a naplókat díjazzuk vagy az akváriumokat (kinézetét)... mert azért a szappantartó néhány kezdő post-ja azért nem volt semmi (szedegethettük az állunkat a technikai kivitelezéstől) és elég összetett kis teknőslak lett. (y)
Inkább az akik kinézetét, gondolom. Esztétikai összhatás, növények állapota, elrendezése, látható ápoltsági szint, scape egyediség a növényes kategóriában. (?) A tekiház más kategória, ha egyáltalán létezik olyan. A napló talán másodlagos szempont?
 
Inkább az akik kinézetét, gondolom. Esztétikai összhatás, növények állapota, elrendezése, látható ápoltsági szint, scape egyediség a növényes kategóriában. (?) A tekiház más kategória, ha egyáltalán létezik olyan. A napló talán másodlagos szempont?
hát volt erről szó még mikor újraindult a díj hogy mit is díjazunk, de azóta sem tudom :)
 
Arra szavazunk, amit szívesen nézegetnénk otthon a tv helyett. :)
Vagy mi.
Ebből nagy volt a kavarodás pár hónapja. Az lett a vége hogy a hónap naplóját szavazzuk itt végső soron. Tehát hogy mennyire tartalmas egy napló és gondosan vezetett...
 
Jah, és abból is csak az egyikre lehet, pedig szavaznék én többre is...
Ez sem teljesen igaz (ebből is volt kis nézeteltérés korábbi posztokban), többet is meg lehet jelölni. Amikor @AmegA újraélesztette ezt a dolgot, felajánlotta, hogy összesíti a voksokat (kérdés, hogy ez továbbra is áll-e):whistle:. Szóval lehet több is (persze azért 3-5-nél többet jelölni egyszerre nincs sok értelme mert akkor mindent fel lehetne sorolni) :)
 
Tanulságos, folyamatosan vezetett napló + szép akvárium. Azt írták a srácok még nagyon a kezdetekkor, hogy profi akváriumok díjazására ott a HAC, ne az legyen az elsődleges, hogy felrakott az illető hó végén egy képet, amitől mindenki a nadrágjába csinált az ámulattól, de amúgy nem "él" a naplója, nem látod a fejlődést, a küszködést.
Ezt nyilván nehéz betartani, az ember nem tud elvonatkoztatni a látott dolgoktól. Ha már egyszer meglátta azt az akvárium képet, ami beégett az agyába, nyilván azt fogja megszavazni.
 
Bár nem HAC és nem verseny, de a cím möge egy látványos akváriumot képzelnék (mérettől függetlenül), ami jól naplózott. Nem feltétlenül verseny minőségű fotóval, de azért hasson rám, ha ránézek.
Viszont attól mert valaki durrant egy jó fotót és szöveg nélkül beteszi a naplóba a sok like-on kívűl nem ad hozzá olyan tartalmat, amitől a napló kiemelhető lenne. Ugyanez vonatkozik arra a naplóra is ami tele van szöveggel, de a sztorihoz nem kapcsolható izgalmas látványvilág.

A kettő kombinációja adná azt az értéket, amitől érdekes lenne a napló.

Ebben a hónapban kapásból nem ugrott be olyan, amit azonnal beírtam volna, ezért elkezdtem visszanézni minden naplót a havi frissítésekkel. Így akadt meg a szemem néhányon, amit már csak szelektálni kellett. Egyébként ezt javaslom mindenkinek, hogy ne csak az elmúlt napok vagy hét alapján döntsön. Lapozzatok vissza, mert 1 hónap alatt elég sok minden történik még az ubiszezonban is :)

Szerintem ne haverság döntsön, ne is az, hogy egy naplóba milyen technikai megoldás volt. A fórumon kerteket építünk, ami elsősorban az egészséges példaértékű látványról szól.
A naplók mögött érezni a lelkesedést, az odafigyelést. Látszik ki milyen szakaszban tart éppen. Ezek a kis szikrák, energiagombócok adnak erőt másoknak is.
A hullámvölgyben lévőket lehet kihúzzák a kiégés fázisból, inspirációt adnak egy újrakezdéshez. A most építkezőknek példát adnak, hogy a képzelt határok lehet sokkal jobban tágíthatók és képesek vagyunk többre, mint amit elképzeltünk.

Nekem ez lenne a hónap akváriuma, ami megérdemli, hogy kiemeljük, hogy megjutalmazzuk.

Ha esetleg nincs ilyen akvárium az adott hónapban, vagy a közösséget egyáltalán nem mozgatta meg a hónap termése, akkor megfontolandó az is, hogy az adott hónapban nem adunk ki ilyen elismerést. Ettől csak értékesebb lesz a cím.
 
Utoljára módosított:
Bár nem HAC és nem verseny, de a cím möge egy látványos akváriumot képzelnék (mérettől függetlenül), ami jól naplózott. Nem feltétlenül verseny minőségű fotóval, de azért hasson rám, ha ránézek.
Viszont attól mert valaki durrant egy jó fotót és szöveg nélkül beteszi a naplóba a sok like-on kívűl nem ad hozzá olyan tartalmat, amitől a napló kiemelhető lenne. Ugyanez vonatkozik arra a naplóra is ami tele van szöveggel, de a sztorihoz nem kapcsolható izgalmas látványvilág.

A kettő kombinációja adná azt az értéket, amitől érdekes lenne a napló.

Ebben a hónapban kapásból nem ugrott be olyan napló amit azonnal beírtam volna, ezért elkezdtem visszanézni minden naplót a havi frissítésekkel. Így akadt meg a szemem néhány naplón, amit már csak szelektálni kellett. Egyébként ezt javaslom mindenkinek, hogy ne csak az elmúlt napok vagy hét alapján döntsön. Lapozzatok vissza a naplók között, mert 1 hónap alatt elég sok minden történik még az ubiszezonban is :)

Szerintem ne haverság döntsön, ne is az, hogy egy naplóba milyen technikai megoldás volt. A fórumon kerteket építünk, ami elsősorban az egészséges példaértékű látványról szól.
A naplók mögött érezni a lelkesedést, az odafigyelést. Látszik ki milyen szakaszban tart éppen. Ezek a kis szikrák, energiagombócok adnak erőt másoknak is.
A hullámvölgyben lévőket lehet kihúzzák a kiégés fázisból, inspirációt adnak egy újrakezdéshez. A most építkezőknek példát adnak, hogy a képzelt határok lehet sokkal jobban tágíthatók és képesek vagyunk többre, mint amit elképzeltünk.

Nekem ez lenne a hónap akváriuma, ami megérdemli, hogy kiemeljük, hogy megjutalmazzuk.

Ha esetleg nincs ilyen akvárium az adott hónapban, vagy a közösséget egyáltalán nem mozgatta meg a hónap termése, akkor megfontolandó az is, hogy az adott hónapban nem adunk ki ilyen elismerést. Ettől csak értékesebb lesz a cím.
Nincs mit hozzafuzni. Ebben minden benne van.
 
Sziasztok!

Bár nem növényes, mégis érdemes odafigyelni rá: https://akvakertesz.hu/threads/garniga.7372/.
@GJade fórumtárs akváriuma példaértékű első medencésként.
Részletes, mindenről beszámol, rengeteg jó minőségű képpel van illusztrálva.
Nagy lelkesedéssel ír minden számára ismeretlen, nála megjelenő élőlényről.
Bár nem a verseny, hanem a megismerés hajtja, el tudom képzelni, hogy miután elég tapasztalatot szerzett a garnélákon kívül növényekkel is, a következő akváriuma már igen látványos lehet!
Tehát az e-havi szavazatom: Garniga!


Ez sem teljesen igaz (ebből is volt kis nézeteltérés korábbi posztokban), többet is meg lehet jelölni. Amikor @AmegA újraélesztette ezt a dolgot, felajánlotta, hogy összesíti a voksokat (kérdés, hogy ez továbbra is áll-e):whistle:. Szóval lehet több is (persze azért 3-5-nél többet jelölni egyszerre nincs sok értelme mert akkor mindent fel lehetne sorolni) :)
A visszamenőleges szavazatokra gondoltam, a már nem aktív (szétszedett) akváriumok naplói közül, de elég nagy volt az ezzel kapcsolatos ellenérzés, így nem forszíroztam, de ha láttok benne fantáziát ... ( most a hosszú hétvégén ráérek ;)).

A.ttila
 
Sziasztok!

Bár nem növényes, mégis érdemes odafigyelni rá: https://akvakertesz.hu/threads/garniga.7372/.
@GJade fórumtárs akváriuma példaértékű első medencésként.
Részletes, mindenről beszámol, rengeteg jó minőségű képpel van illusztrálva.
Nagy lelkesedéssel ír minden számára ismeretlen, nála megjelenő élőlényről.
Bár nem a verseny, hanem a megismerés hajtja, el tudom képzelni, hogy miután elég tapasztalatot szerzett a garnélákon kívül növényekkel is, a következő akváriuma már igen látványos lehet!
Tehát az e-havi szavazatom: Garniga!



A visszamenőleges szavazatokra gondoltam, a már nem aktív (szétszedett) akváriumok naplói közül, de elég nagy volt az ezzel kapcsolatos ellenérzés, így nem forszíroztam, de ha láttok benne fantáziát ... ( most a hosszú hétvégén ráérek ;)).

A.ttila
Nagyon szépen köszönöm, megtisztelő nagyon!
 
Back
Oldal tetejére