• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A hónap akváriuma a fórumozók szavazata alapján

viktorlantos

Alapító
Admin
A szombati workshopon nekem szegezték a kérdést, mi van a hónap akváriuma dologgal :) Lehetne közönség szavazat stb.

Korábban ezt a feladatot magunkra vállaltuk és az időszakos hírlevelekben választottunk egy legjobbat. Talán a hírlevelek ritkasága miatt jogosan érkezett a kérés, hogy legyen a fórumon egy ilyen szavazós móka.

Annyit még hozzátennék, hogy a korábbi külföldi példákat látva nem volt ilyenünk. Ott ugyanis néhány hónap után érdeklődés hiányában kifulladtak a próbálkozások. De akkor legyünk optimisták nálunk máshogy lesz!

Így most van egy új fórum ahova csak hónap akváriuma topikok születnek majd. 2014 augusztus, szeptember stb.

Minden hónap utolsó hetében jöhetnek a kommentek ki legyen a hónap legjobbja. A szerencsés kiválasztott azon kívül, hogy megkapja a címet, egy havi növénytápot is kap ajándékba, mondván ezt a havi kört mi álltuk :)

Ebben a topikban kibeszélhetjük a témát, de az áttekinthetőség kedvéért új topikokat csak mi nyitunk majd a megszavazott naplóknak.

Az általatok megválasztott hónap akváriuma fog a hírlevélben is szerepelni innentől. Tehát nálatok a laszti. Hónap végén jön az első kiválasztott.

Beni

VIP kertész
Szerintem minden hónapban válasszatok ki 3-5 akváriumot, és úgy legyen szavazás! Ha nincs szűkítve a kör, akkor 30-50 akváriumra is jöhet 1-2 szavazat, annak meg semmi értelme.

letsgodisco

Szakértő
Szakértő
Szerintem minden hónapban válasszatok ki 3-5 akváriumot, és úgy legyen szavazás! Ha nincs szűkítve a kör, akkor 30-50 akváriumra is jöhet 1-2 szavazat, annak meg semmi értelme.
hát, szerintem meg látja mindenki, hogy mi van :D
inkább az szokott a baj lenni a külföldiekkel, ahogy én láttam, hogy nem minden hónapra jut egy kiemelkedően jó akvárium, és így hamar devalválódik az dolog értéke.

Sziasztok!

Talán nem is kell minden hónapban "Hónap akváriuma" címet kiosztani, hisz eddig az elmúlt 5 évben is csak 15-20 született és nem minden hónapban érik be egy igazán különleges medence, viszont lehet olyan 30 nap mikor akár több is.
Jó lenne egy limit a szavazáskor, pl: a teljes tagság x%-a (0,5-1%) szükséges a cím odaadásához.

Kíváncsian várjuk az elsőt!

AmegA

viktorlantos

Alapító
Admin
A hónap akváriumának akkor van értelme, ha abban a hónapban most épp augusztus volt olyan akvárium ami megüti az ingerküszöböt. És ebben a hónapban aktívan naplózva volt.
Így bármennyire is időnként előfordul, hogy visszanyúlnánk valamihez, ami nem kapott még plecsnit, inkább hagyjuk ki a hónapot, ha nem volt olyan akvárium.

Bár nem pörgettem végig a havi frissítéseket, de azért nem érzem, hogy ebben a hónapban ne tudnánk választani. Volt termés a nyári uborkaszezon ellenére is (y)

Tegnap egy ismerősömnek ajánlottam a fórumot,aki egy igen , szerintem is hasznos ötletet adott.
Miszerint lehetne csinálni egy NEM hónap akváriuma címmel topikot ami igazából az új vagy régi napló közül szemezgetne
egy-egy képet a hozzá tartozó esetleg akvárium mérettel és linkkel a naplóhoz.
Ez azért hasznos szerintem mert új felhasználóként nem is kell minden naplót végigolvasnom,hanem nekiindulásnak ebben a topikban a képek alapján belekattintok és elolvasom azt ami engem speciel elrendezés vagy méret alapján érdekel.
Csak egy ötletként merült fel.;)

Méret alapján pl az lenne menő, ha használnánk a címkéket a naplóinkon, és ott odaraknánk a megfelelő címkét, pl: 45x30x30. De amúgy támogatom az ötletet. :)

Tegnap egy ismerősömnek ajánlottam a fórumot,aki egy igen , szerintem is hasznos ötletet adott.
Miszerint lehetne csinálni egy NEM hónap akváriuma címmel topikot ami igazából az új vagy régi napló közül szemezgetne
egy-egy képet a hozzá tartozó esetleg akvárium mérettel és linkkel a naplóhoz.
Ez azért hasznos szerintem mert új felhasználóként nem is kell minden naplót végigolvasnom,hanem nekiindulásnak ebben a topikban a képek alapján belekattintok és elolvasom azt ami engem speciel elrendezés vagy méret alapján érdekel.
Csak egy ötletként merült fel.;)
Ezt az ötletet én is támogatnám. Sokkal egyszerűbb lenne szép akváriumokat mutatni kezdő vagy leendő akvakertészek megfertőzéséhez :)

viktorlantos

Alapító
Admin
Méret alapján pl az lenne menő, ha használnánk a címkéket a naplóinkon, és ott odaraknánk a megfelelő címkét, pl: 45x30x30. De amúgy támogatom az ötletet. :)
Az a baj, hogy most is cimkézve van, hogy meg lehessen ismerni, hogy mi a növényes mi a palu, garnélás stb.
Ha további cimkéket adunk hozzá ezek egymás után lesznek téve. Lehet áttekinthetetlen lesz a dolog.

És ha valaki 60x30x36-os akváriumot csinál. A másik 60x30x40-es ez 2 külön cimke. A rendszer nem fogja feldobni a másikat pedig szinte ugyanaz a méret.

Taggelni lehetne a naplókat. Gondolkodom rajta.

Az a baj, hogy most is cimkézve van, hogy meg lehessen ismerni, hogy mi a növényes mi a palu, garnélás stb.
Ha további cimkéket adunk hozzá ezek egymás után lesznek téve. Lehet áttekinthetetlen lesz a dolog.

És ha valaki 60x30x36-os akváriumot csinál. A másik 60x30x40-es ez 2 külön cimke. A rendszer nem fogja feldobni a másikat pedig szinte ugyanaz a méret.

Taggelni lehetne a naplókat. Gondolkodom rajta.
Jogos, valóban rosszul fogalmaztam. :) A lenti részre gondoltam. Pl.: "
Tags: hónap akváriuma, növényes akvárium, legjobb napló"

Oldal tetejére