• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A Heg

Scar

Főkertész
Sziasztok

Ez az egy akvárium maradt meg, neki van helye :)

A főbb paraméterei:
40x30x35(magas)
Manado talaj
2x18w t8
12 literes szűrőakvárium
-siporax, kerámia, lávakő, van garven substrate
-Hydor L20

Élőlények:
6 panda cory
16-18 neon
1 rami hím
1 Amano
2 7cm Anci
egy zsák hólyagcsiga

Növények:
Bacopa Monnieri
sagittaria subulata -sok-
valisneria - 1 tő:(-
Jávai moha
Valamilyen mini cryptóból 2 tő
Microsorium pteropus narrow

Dekor:
3 szavannafa gyökér
fél kókuszdió
kis lávakődarabokhoz kötött jávai moha

Ma indult újra.
A manado a másik akiből jött, át kellett mosni, természetesen akváriumvízben. A szűrő az ebben az akváriumban volt, addig külön járt magában. Növények a két akváriumból lettek összerakva. Világításnak kellett csinálnom lábakat, olyan lett amilyen, majd készül egy szép armatúra 2-es acél lemezből.
Halak is a két akváriumból lettek összeöntve, azért van 2 anci egy ilyen kis akváriumban. Már garázdálkodnak, a nagy akváriumba szántam őket, de így lehet el kell adnom/cserélnem őket :(

Képeket majd rakok fel.
 
Na, most hogy sikerült az algát egy kicsit hátrébb szorítani, és már egy hetes az akvárium így csináltam pár képet. Az ancikat deportáltam, 2 nap alatt szétszedték teljesen.
Bocs a képekért, kompakt, kézből, térdelve... :oops: Meg az akvárium is mintha kicsit koszos lenne :?




És a kis király. Már 2 lány is kihullót mellőle :( mind2 betegen lett véve, lassan ideje lenne normális halat is szereznem.
 
Hopsz... a fő képet meg lehagytam :oops:
**Szerk: mégse hagytam le, csak a kis kijelsőmön a fórumban nem látszik a teljes méretű kép :D

Az alga behurcolt volt, a másik akváriummal nem tudtam foglalkozni az utóbbi időben és a bacopán, meg a sagittarian kijött. Szerintem fekete szakáll vagy valami hasonló, fekete volt, és szálas :D
Amit tudtam leszedtem, megkapták a táp adagot. Baci indítónak ott volt a régi talaj, régi szűrő, régi víz 50%. Ja, meg a 36watt fény nem megy még csak 2-3 órában. Amíg co2 nincs addig pedig 4-5 nél többet nem is fogok világítani.
 
Nigro said:
A ramikkal nekem sem volt sosem szerencsém. :(

...és nekem sem. és még azt mondják diszkoszt nehéz tartani.
Egye(n)lőre :) nekem úgy tűnik mintha egy kicsit sok lenne benne a hal. Tudom, hogy két akiból lett egy, de....

...aki holtig tanul
 
Annyi válltozás történt, hogy a bacopa kikerült. Valami nem tetszett neki. Helyére jött Cabomba, középre pedig Vallisneria.
A neonok 3-mal kevesebben vannak (átmentek a szűrőbe, onnan meg másik akvárium), és az ancik is kikerültek.





Világítás:

Szűrő:

A DIY lázra való tekintettel pedig:
És érdekes módon nem akart még egyszer sem zárlatos lenni. (eddig nem volt alatta az üveglap sem, nem követendő példa!)
És még egy kép, az áram és az akvárium jó barátok:
Eddig sem volt baj, és ezután sem lesz. Csak oda kell figyelni.
 
Szépek a hínárok :) A Rami gyönyörű, szokott a kókuszban (?) bujkálni, vagy nem az a fajta?
Remélem tényleg nem lesz baj, az áram és víz barátságából, nehogy egyszer összevesszenek ;)
 
Köszi
A Rami nem egy bujkálós típus, de egy lányt már nagyon kéne találnom mellé. Inkább a hínárok elé úszik be ha úgy gondolja. A kókuszban meg a pandák tanyáznak előszeretettel. Az áram és a víb barátságával pedig nem lesz baj, majd felügyelem őket nehogy összevesszenek. (én is raktam össze, másfél évig nem volt baj, ezután sem lesz, hozzáállás, és figyelem kérdése.)
 
Szia!

Az áram és a víb barátságával pedig nem lesz baj, majd felügyelem őket nehogy összevesszenek. (én is raktam össze, másfél évig nem volt baj, ezután sem lesz, hozzáállás, és figyelem kérdése.)

Ne érts(étek) félre nem kukacoskodásnak szánom,de mint szakmabelinek meg akadtak a szemeim ez(ek)en a DIY megoldás(ok)on. Tudom a barkácsolás olcsó megoldás és többünket örömmel tölt el az érzés: "Na ezt is megcsináltam". De egyre durvább dolgokat látni a villamosság terén,és a magabiztosság pedig nem fogja pótolni az alapvető villanyszerelési szabályokat sem(általában én is ilyen esetben szoktam az áramkör részévé válni :shock: )! De remélem a rendszered tartalmaz 30 mA-os áramvédőkapcsolót !
 
Mondjuk úgy, hogy a fenti megoldás egyáltalán nem követendő példa!

Maradjunk a biztonságos dolgoknál, a kezdőknek pedig CSAK a biztonságos vonalat javaslom.
Mindenki hibázik néha, idővel pedig egyre többet ;) Ráadásul a baj mindig akkor történik ha nem vagyunk otthon, vagy ha nincs aki segítsen....
 
Az egyik világítás az még az előző évezredből való armatúra, csak üres volt, kapott 4 foglalatot, elektromos előtétet, és kábelezést. Szóval nem hiszem az hogy olyan hú de veszélyes lenne. (ráadásul elég messze is van a víztől)
A másikat pedig ezen állapotában használom már másfél éve, és nem volt baj (tudom lehetett volna, de oda kell figyelni). Láttam én már gyári tetőt ami kevésbé volt biztonságos! És van villanyos ismerős, rokon is, tanultam én is, És mind3 ismeretre alapozva kijelenthetem hogy biztonságosabb, mint amilyennek látszik. ( az előtét szigetelt, zárlatra kimegy belőle egy ellenállás, vagyis kinyitja az áramkört, a foglalatok pedig nem olyan érzékenyek a vízre mint sokan hiszik)

Ezt mind arra alapozom, hogy több, zárt akváriumban lévő, nem páramentes foglalattal tökéletesen üzemelő megoldásról tudok. Az előtét sokkal érzékenyebb a vízre.
 
Mondjuk úgy, hogy a fenti megoldás egyáltalán nem követendő példa!

Maradjunk a biztonságos dolgoknál, a kezdőknek pedig CSAK a biztonságos vonalat javaslom.

Csatlakozom!

Mindenki hibázik néha, idővel pedig egyre többet Ráadásul a baj mindig akkor történik ha nem vagyunk otthon, vagy ha nincs aki segítsen....

Csak azzal az egy hibával,hogy itt csak 1x tévedünk és nem lesz többet.


Egyébként attól,hogy valami másfél éve müködik egyáltalán nem jelenti azt hogy biztonságos is.

Ha az armatúra 1x az akváriumba fordul,mikor benne takaritasz az az ellenállás nem fog idően kioldani,söt még a kismegszakító sem.

Csak szakmai jótanácsnak szántam,nem sértésnek!
Szép lesz az akid,sok sikert hozzá! ;)
 
Köszi, próbálom rendbe hozni/tartani. A világítás pedig nincs az akvárium tetején amikor benne matatok, így nem tud bele esni :) A másiknak pedig karmos talpa van, az max akkor tud a vízbe esni ha széttörik az akvárium :cool:
 
Back
Oldal tetejére