• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A hangyás 🤪

Kecskés Levente

Főkertész
Újabban a hangyák világa fogott meg...
Fészek építése közben, 2 levelet  összehúzó hangyák csoportja
Egy Oecophylla smaragdina (angolul green weaver ant) kolóniának szeretném kielégíteni a szövési igényét melyhez egy fa kell egy tökéletesen zárt, megfelelő páratartalmú viváriumban. Egy álló, levehető első falú üveg dobozra gondoltam, melynek felső lapja plexi, hogy könnyedén lehessen bele lyukakat vágni. A levehető lap mögött egy kisebb plexi lap fogja bent tartani a földet, melyen egy az áló víz lecsapolására alkalmas lyuk helyezkedne el.
Mivel a fa leveleinek egy része össze lesz folyamatosan szőve egy gubóba így valami strapabíró Ázsiai/Ausztráliai kéne. Az előlapot csak úgy nem lehet leemelni, mivel kiszöknek a hangyák, ezért szinte mindent automatizálni kell és minimum 1 hónapot szeretném "üresben járatni", hogy elkerüljem a karbantartásokat a lakók közt. Jelenleg narancs palánták vannak növekedésben, melyből többet is terveztem belehelyezni a viváriumba az utánpótlás végett. Mindenféleképpen nagyobb fák fogják díszíteni, mivel a hangyák ezeken tudnak közlekedni. Purhabos élő falat terveztem melyben ismétlődő vendégem kapna helyet, a pothos, utánpótlásnak gondoltam mivel megbízok benne annyira, hogy ha minden fa kihal, a frontot tartva elszállásolná a lakókat. Élővilágát lisztkukacok, ugróvillások és sáskák színesítenék, melyek tökéletes táplálék forrásul szolgálnának a hangyák számára.

Több kérdésem is lenne a talajjal, a világítással(mivel a fa egészségétől függenek a hangyák), a szellőzéssel és azzal kapcsolatban, hogy ultrahangos párásító megfelelő lenne e a páratartalom fenntartásáa és a növények locsolására?

Köszönöm, hogy elolvastad 😊
 
Utoljára módosított:
Szia!
Kíváncsi vagyok mit hozol össze nekik.
Szerintem az ultrahangos párásító kevés lesz a nővényeknek önmagában vagy nagyon sokat kell járatni, hogy elég pára csapódjon ki.
 
A vírus óta elég kockázatos az ázsiából rendelés. Élő dolgokat nem is mindig szállítanak mostanában (nekem néhány növényemre jött a válasz hogy nem biztos hogy megkapom), de annyira meghosszabbodott a szállítási idő hogy már az nagyjából azt jelenti hogy nem élve ér ide.
 
A vírus óta elég kockázatos az ázsiából rendelés. Élő dolgokat nem is mindig szállítanak mostanában (nekem néhány növényemre jött a válasz hogy nem biztos hogy megkapom), de annyira meghosszabbodott a szállítási idő hogy már az nagyjából azt jelenti hogy nem élve ér ide.
Ugyan arról a helyről egy vele egy időben megrendelt, de 3 nappal hamarabb feladott rendelés épségben megérkezett...
 
Mangócsíráztatás:
A később csíráztatott mag gyökere kisebb, de ahol a szára és a levelei nőni fognak duzzadtabb. Eddig hidrogénperoxidos vizes vattában voltak egy zacskóban, mostmár elhagyom a peroxidot mivel nem szeretném, hogy a gyökerekben kárt tegyen.IMG_20210825_231841.jpg
Levelek megjelenése után pedig hidropóniásan fogom tartani őket akváriumba lógatva kis cserepekben. Meg is mutatom a prototípust amit meleg levegő felett formálni kellett hogy beleférjen a "páramegtartó" tégelyIMG_20210825_232417.jpgIMG_20210825_232433.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére