• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A három jeles szürke nanója

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Csak nem bírom ki ,hogy csak egy akváriumom legyen itthon!
Ezért az egyiket megmentem a nanók közül.
30x20x25cm-es 15l-est vagy a gömbölyített sarkú 22x20x25-ös (hossz, szélesség, magasság) 11l-est.
Az előbbinél kicsit a három követ szét húzva, a masiknál középen egy csoportban rendezném.

A szűrést egy kis akasztós végzi.
A világítás: 9w-os Pc 6500K-es lámpa.
CO2: egyenlőre nem lesz
Dekor: három szürke kavics.
Táptalaj: Compo Sana tóföld, tőzeg.
Aljzat: valami jobb minőségű agyagos (remélem csúcs kategóriást tudok bele rakni, szerencsére nem kell nagy mennyiség).

Azon még gondolkozom hogy legyen-e egy kis dekor homokos előtér.

Növények:
Előtér:Elatine hidropiper,
Második sor:Blixa japonica,
Háttérben:Ranunculus inundatus

Egyébb élőlények: garnélák (még nem tudom milyen legyen, vagy átlátszó, vagy ha van szürke színű akkor olyan).

Minimál design lesz jellemző az összeállításra.

Az induló kép:

IMG.jpg

A háromból kettő:IMG.jpg

Egyet még keresek, direkt félre tettem valahova az utolsó válogatásnál, hogy ezekhez pont passzol!
Ott van a pincében valahol a többi (1 tonna) között!

A.ttila
 
Sziasztok!

Teljes a csapat!

IMG


A tegnapi 10 zsák átnézése eredménytelenül zárult (a vége felé selytettem hogy valamelyik vödrörben lesz)!
Ma meg is találtam a 31.-ben.

Már csak azt a Fissidenses lávakövet kellene elpasszolnom ami foglalja a helyet az üvegben és kezdhetném!

A.ttila
 
Sziasztok!

Szerintem azért szervez találkozót Attila, mert a vendégeknek távozáskor telerakja a zsebeit a felesleges kövekkel, hogy hadd fogyjon! :D


Akkor aki jön, az elkezdheti varratni magának a "Vakond nadrágját" (meg még hozhat talicskát is, és még akkor is marad)!:D

Az a baj hogy így is nagyon nehezen tudok megválni tőlük!
A Feleségem két éve le sem mer menni a pincébe (mondjuk én is említettem neki hogy jobban jár ha nem látja), azzal a látvánnyal igérem senkit nem sokkolok!
De azért nem fogom elszórni Őket, abban senki ne reménykedjen!!!:sneaky:

A.ttila
 
Sziasztok!

A hétvégén megpróbálom beszerezni a GA-ban a növényeket, és elindítom az akváriumot!

A Fissidenses lávakő meg megy a hordóba amíg nem lesz rá vevő (elég jól bírja a mostohább körülményeket is)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Kösz Dani!

Elkészült a mű!

Az Elatine ültetés nem egyszerű bár "tudtam csak nem sejtettem" (Sylvester Stalone, Oscar)!
Benyomkodtam a talajba, 3-7 szálanként, majd mikor feltöltöttem vízzel kiderüt hogy több mint a fele túl mélyre került!
Az aljzatot egy vékony csővel leszívtam róla, amik pedig ez által túlságosan kilógtak lejebb nyomtam, ezzel el is reppent 3 óra csak az apróságok ültetésével.
A Blixák és a Ranunculusok elhelyezése ehhez képest már gyerekjáték volt!
Viszont kicsit könnyű a talaj, ezért még nem mertem rárakni az akasztós szűrőt!

Vajon mennyi idő alatt rögzül a pippenytyű?!

A mai képek majd este (meg a tegnapiak is)!

A.ttila
 
IMG

Rendkívül egyedi elválasztó módszer.:)
Mit nekem mindenféle "merevítés" az elválasztásra,mikor ott a fonal.
Egyedi elrendezés.
 
Az ösvényt én egy másik növénnyel oldanám meg, nem dekorhomok hanem kő és nem engedném keveredni a növényeket. :)
 
Szia Dani!

Az ösvényt én egy másik növénnyel oldanám meg, nem dekorhomok hanem kő és nem engedném keveredni a növényeket. :)


Nem teljesen értem mit szeretnél javasolni!
Jelenleg az aljzat lesz az ösvény anyaga is (mint a természetben, ugyan az az erdei föld fedi az utacskákat, mint ami a fák között van), csak majd nem engedem benőni (kivéve hátrafelé, ott hagyom szűkűlni hogy kicsit térhatású legyen)!

Kérlek részletezd mire gondoltál!

Köszönettel!

A.ttila
 
Úgy gondoltam, hogy az ösvényt növénnyel formáznád meg és nem talajjal, pl. hydropiper a két szélén, és parvula lenne az ösvény :) De így is jó lesz szerintem ;)
 
Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy az ösvényt növénnyel formáznád meg és nem talajjal, pl. hydropiper a két szélén, és parvula lenne az ösvény :) De így is jó lesz szerintem ;)

Igen így már értem!
Köszönöm!
Egyenlőre így marad!

Egy mai kép: még nincs változás
IMG


Az Elatine mikorra kapaszkodik meg a talajban vajon?

A.ttila
 
Sziasztok!

Napról napra nőnek a növények, már mind hozott több új hajtást!

Csinálom a napi feles vízcseréket!


IMG


A.ttila
 
Back
Oldal tetejére