• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A gleccser 60l-Ben

Ezt szépen összedobtad!(y)
A világítást illetően csatlakoznék az előttem szólókhoz, kevésnek tűnik, de legalább nem lesz egyből akkora algásodásod az elején. Esztétikailag sem túl jó az elhelyezés, eléggé zavaróak a lámpa konzoljai... Nem tudod két oldalról fölé tenni? Esetleg egy totál fehér statikus fólia is sokat segítene a hátsó üvegre.
Lehet, hogy nekem ez vesszőparipám, de szerintem induláshoz nélkülözhetetlen valami stem növény, vagy legalább minél több előtéri növénnyel érdemes indulni, hogy ne legyen algabumm. Alig van növényed induláskor. Én a 2 hátsó sarokba biztos dobnék valami gyorsan növő stemet, ha csak átmenetileg is.

Gondolkodtam rajta de elég szűkös a lehetőség itt a környéken milyen stemet ajánlanál?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Gondolkodtam rajta de elég szűkös a lehetőség itt a környéken milyen stemet ajánlanál?
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem tudom, milyen hatást szeretnél elérni. Én ebben a méretben pl. egy-egy csokor Rotala greent tudnék elképzelni. Meglátod, hogyan mutat, ha beindul a többi, akkor kiveheted, de kezdésnek jól jönne.
 
Kíváncsi lennék, ha mondjuk a világítás mértékét nem Watt hanem mondjuk lumen és mélység + időben határoznák vagy legalább egy iránymutatást adnának róla mert a technika fejlődése miatt az 1W/L nem nagyon működik már szerintem....
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Jogos a felvetés, de mégsem :)
A fórumon nagyon sok helyen szerepel már a lumenes kalkulátor, a Tropica is így adja már meg:

Table-lumen-per-liter-water_299x270.png

Ezen kívül szerintem továbbra is lehet kiindulási alap az 1 W/l, még ledek esetén is. A jobb fénycsövek fényhasznosítása 80-90 lm/W, a piacot ellepő jobb ledeké is ugyanennyi kb. Vannak erősebbek is, de azok már spec kategória. A fénycsöveknél a 360°-os fényszórás miatt nem hasznosul az összes kibocsátott fény (foncsor-függő, hogy mennyi a veszteség), de ugyanekkor a ledeket meg dimmelni célszerű. Az 1W/l különben már nagyon sok fény, ledeknél ugyanezzel a teljesítményfelvétellel számolva, 60-70%-ra visszavéve a fényerőt kb ugyanazt kapod. A dimmelés jót tesz a ledek álettartamának, a tartalék szufla meg jól jön fotózásnál.

Nekem adja az átalakított hardscape is. Az elsőben az építmény közepe nagyon jól el volt találva, de a szélek már kevésbé. Az újnál ugyan nem üt ekkorát a közepe, viszont jobb a teljes kép.
Az UG elég advanced növény, keveseknek sikerült gyepet növeszteni belőle, de sok sikert hozzá, ha bejön a számításod, nagyon pöpec plüss gyeped lesz. A hátsó áthidaló kő textúrájában nem igazán illik a többi közé (más szögben fut a mintázata), meg kicsit idegen is ez a "többi tetejére-fektetés", de talán mohákkal korrigálható.
Nem írtad, hogy tápozol-e és hogy mivel, de bármivel is, bánj vele csínján, mert ilyen kevés növény mellett gyorsan algabumm lesz belőle. A Seiryu kövek - ilyen mennyiségben - eléggé keményítenek, majd figyelj a rendszeres vízcserékre és jó lenne beszerezned egy TDS mérőt, hogy nyomon tudd követni a vized keménységének ingadozását, ami nem lesz kicsi...
 
Utoljára módosított:
Jogos a felvetés, de mégsem :)
A fórumon nagyon sok helyen szerepel már a lumenes kalkulátor, a Tropica is így adja már meg:

View attachment 48954

Ezen kívül szerintem továbbra is lehet kiindulási alap az 1 W/l, még ledek esetén is. A jobb fénycsövek fényhasznosítása 80-90 lm/W, a piacot ellepő jobb ledeké is ugyanennyi kb. Vannak erősebbek is, de azok már spec kategória. A fénycsöveknél a 360°-os fényszórás miatt nem hasznosul az összes kibocsátott fény (foncsor-függő, hogy mennyi a veszteség), de ugyanekkor a ledeket meg dimmelni célszerű. Az 1W/l különben már nagyon sok fény, ledeknél ugyanezzel a teljesítményfelvétellel számolva, 60-70%-ra visszavéve a fényerőt kb ugyanazt kapod. A dimmelés jót tesz a ledek álettartamának, a tartalék szufla meg jól jön fotózásnál.

Nekem adja az átalakított hardscape is. Az elsőben az építmény közepe nagyon jól el volt találva, de a szélek már kevésbé. Az újnál ugyan nem üt ekkorát a közepe, viszont jobb a teljes kép.
Az UG elég advanced növény, keveseknek sikerült gyepet növeszteni belőle, de sok sikert hozzá, ha bejön a számításod, nagyon pöpec plüss gyeped lesz. A hátsó áthidaló kő textúrájában nem igazán illik a többi közé (más szögben fut a mintázata), meg kicsit idegen is ez a "többi tetejére-fektetés", de talán mohákkal korrigálható.
Nem írtad, hogy tápozol-e és hogy mivel, de bármivel is, bánj vele csínján, mert ilyen kevés növény mellett gyorsan algabumm lesz belőle. A Seiryu kövek - ilyen mennyiségben - eléggé keményítenek, majd figyelj a rendszeres vízcserékre és jó lenne beszerezned egy TDS mérőt, hogy nyomon tudd követni a vized keménységének ingadozását, ami nem lesz kicsi...

Szia mindenképpen változni fog még a scape, a tápozást még csak gyári ajánlás szerint Dennerle v30 s7 meg carbo
Megérkezik a lámpa tds mérő kialakul az összkép utána szerinte. Átállok Ada tápokra...Nem régen érkezet meg az RO készülék így már felesben megy csapvízzel a vízcsere majd megjön a TDS utána már amúgy is ritkul a vízcserék száma akkor majd. Belövöm a 150 körüli értéket
Köszi a tanácsokat.


U.i.Örülök ennnek a sok segítségnek


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok

Ismét jelentkezek megérkezett a világítás elkészűlt a végleges scape még jobb oldalra szerintem kicsi aljzatot teszek
Remélem tetszik mindenkinek
Akkor jöjjenek a képek
96a5540edefa5277ee1c1db3ae248ad9.jpg6797ef2771e539fbe500f4f9c49ba087.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok

Egy kis helyzet jelentés kicsit több mint 1 hónapos az akvárium
Kicsit gyengének találom a szűrőt 2213 440 l/h
Szeretném lecserélni
2 verzió közül válaztanék
Eheim Professionel 4 350
Vagy
JBL Crystal e902
Szeretném megkérdezni ki melyiket ajánlja esetleg tapasztalat vagy egyéb alapján.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok

Egy kis helyzet jelentés kicsit több mint 1 hónapos az akvárium
Kicsit gyengének találom a szűrőt 2213 440 l/h
Szeretném lecserélni
2 verzió közül válaztanék
Eheim Professionel 4 350
Vagy
JBL Crystal e902
Szeretném megkérdezni ki melyiket ajánlja esetleg tapasztalat vagy egyéb alapján.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Szia ! Mindkettő szűrő ugyanolyan jó szerintem , nekem jbl van, minden oké vele.
 
Nekem is JBL-em van, csak a régebbi széria, a 901es meg 401es. Az én tapasztalataim szerint, sűrűbben kell tisztítani az áromlás érdekében. Ki kell tapasztalni. Azt is mondhatom hogy hangtalan. Egyszerű a kezelése, tisztítás szempontjából, és elég sok töltettet lehet belerakni.
 
Sziasztok

Ma mértem vízparamétereket:
Ph: 6,8
Vezetőképesség: 390 mikrosec/cm
Tds: 207
Gh: 10
Kh: 8
Co2:40-50 mg/l
Nh4: 0
No2: 0
No3: 2
Po4: 0,1
Fe: 0,25
Cu: 0
Emeltem a makró tápanyagot +1 ml-el
Kicsit kevésnek tartom
De várom a visszajelzéseket

Köszönöm



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Így 2 ml NPKbooster 1 ml scaper’s green 1 ml carbo naponta a következő napokban


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok,
Meg szeretném kérdezni, hogy lehet e szűkíteni a ki és befolyó ágat a szűrőn 17/22ről 12/17-re mert ki es befolyó üvegek akkorák, viszont a szűrőt néztem eheim prof 4 350 mintha nem telne meg teljesen vízzel ha el van indítva
Válaszokat köszönöm!
 
Sziasztok

Èrdeklődni szeretnék, hogy ha a szűrőm csak eddig telik meg vízzel működés közben az teljesen normális e mert így az első rekesz abszolút nincs vízben kívülről
Eheim prof 4 350
Segítséget köszönöm7de5d50ae5c1056e451146c8bb246e8e.jpg
 
Back
Oldal tetejére