• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A gleccser 60l-Ben

gaszi0416

Kertész segéd
Sziasztok

Szeretném megosztani veletek a jelenleg indított akváriumomat sok olvasgatás és kudarc után jól jönne némi segítség és természetesen a kritikák amik szintén segítenek a fejlődésben

Akvárium: 60*30*30
Szűrés eheim 2213 + Aqua cleaner 20 Akasztós szűrő
Töltet sera kerámia gyűrű
Eheim substrat pro
Filtervatta
Szivacs
Akasztósban keverve kerámia substrat pro
Jelenleg egy schönstig oxydator segít az egyensúly némi fentartásában
Osmo megrendelve
Twinstar vagy chirios doctor még folyamatban
CO 0.5 kg palack Dennerle diffusor
Világítás 2x5 W Dennerle LED


Dekor
Canyon Rock
Dennerle Deponit mix
Dennerle scaper ápol
Fehér homok

Növények
Eleocharis pusilla x 2
Utricularia graminifolia
Micranthemum spec. Montecarlo

Néhány kép hardscape-rola8130bf0ede78d545a811380172f58c2.jpg

d53555bf819a4bca1747e042c423803f.jpg

00f58819993e95917f9036c83de7cbe1.jpg

Egy kép a nem túl szép nanorol

af643c31fee5f22ed0d28f071b5fbbfd.jpg

Jelenlegi körülmények feltöltés után
c1d4b665b5d55051e963edc589c822ab.jpg

5e14d2dae0640877cf0cd5c3a1a74bdf.jpg

Jöhetnek az építő kritikák
Köszönöm







Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia!
Nagyon etszik a hardscape, jó ez a gleccseres ötlet!
Ezek az 5w-os Dennerle pilácsok nem kevesek egy ekkora akihoz CO2 mellett? Bár nekem sosem volt ilyenem, de mintha ezek nanohoz valóak lennének.
 
Szia!

Nagyon szép akvárium lesz nemsokára, ezzel a tájjal!
Üresen szép nagy fényt ad egy lámpa is, de szerintem is kicsi lesz ez a fény.
Talán 3 ilyen lámpás is ráférne később...
 
Csak számolgattam az enyémhez viszonyítva.
54 litert (50x30cm) világítok kb. 40W saját gyártású ledszalagos lámpával, de ezt dimmelem max. 80-85%-ig.
Ez így is minimum a duplája.
Reszelem is még az algákat serényen. :whistle:
 
Megfogadom, mennyi világítás kellene ebből a dennnerle lámpából szerintem is elég erős fénye van valóban nano lámpa ég volt a 20 l-eshez


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia!
A táj tetszetős, bár elég furán mutat az Oxydator a völgyben :D
Nekem is a világítás tűnik a gyenge pontnak.
Nálunk a 30-as kocka fölött volt 2 db Eheim LED 7W és az csak 27 liter, tolva CO2-vel.
Sok sikert az alkotáshoz.
 
Szia!
Te kértél kritikát, hát legyen. Nagyon szuper az elképzelés, eszméletlen jók a kövek, DE. Nagyon "sík" maradt az egész. Elvész a hegyek monumentalitása. Ha az egész meg lenne emelve hátrafelé, hogy a hegyek szinte a vízfelszinig érjenek, tökéletes lenne. Alulról belenézve tényleg mintha egy gleccser zudulna ránk a hegyről.
Persze ez csak az én (Attila) véleményem.
Az enyém is ! (Niki) -csak én ilyenkor már alszom...:ROFLMAO::yawn:
 
Utoljára módosított:
Kíváncsi lennék, ha mondjuk a világítás mértékét nem Watt hanem mondjuk lumen és mélység + időben határoznák vagy legalább egy iránymutatást adnának róla mert a technika fejlődése miatt az 1W/L nem nagyon működik már szerintem....


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Kíváncsi lennék, ha mondjuk a világítás mértékét nem Watt hanem mondjuk lumen és mélység + időben határoznák vagy legalább egy iránymutatást adnának róla mert a technika fejlődése miatt az 1W/L nem nagyon működik már szerintem....


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Éredemes lenne elolvasnod ezt a topicot. Lumen/l ajánlások, viágítási idő - nagyon sokminden.
 
Szia.

Csatlakozom Attila véleményéhez, hogy az elképzelés nagyon jó csak túl lapos. Fel kéne emelni a kő sorok végét majdnem a vízszintig, hogy az arányok és a mélység meg legyen.
A fényed valószínűleg nagyon kevés lesz, azt megerősíteném legalább egy 2x24w-ig. Az előző akvámnál 45 literre világítottam 36W-al és szépen fejlődött minden. De két utad lehetséges, az egyik h marad ez a lámpa, de akkor sztem nem kell a co2, vagy marad a co és erősítessz fény ügyben. De még én is a tapasztalás útján vagyok, uh nem feltétlenül jó amit mondok. Mindenesetre sok sikert és örömöt az akvarizáláshoz.
 
Szia!
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Az elképzelés fantasztikus, de így inkább a “Tengerszem” lehetne csak a neve, szóval emelni mindenképp kellene!
A lámpa, ha két pilácsban gondolkodsz tovább, inkább a két szélére kellene, mivel a közepén gondolom nem is lesz növény.
Mindenképp nagyon ígéretes, látok benne fantaziát és esélyt a jövő évi versenyekre, ha addig szépen kiforrja magát.
Sok sikert, algamentes indulást hozzá!(y)
Csilla
 
Köszönöm

Megpróbálom megfogadni a tanácsokat nézek új lámpát vissza rakom a nanora ezt a ledest valószínű.
A hátteret utólag nem nagyon tudom hogyan emeljen meg.
Lehet megmaradok akkor a tengerszemnél[emoji848]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszönöm

Megpróbálom megfogadni a tanácsokat nézek új lámpát vissza rakom a nanora ezt a ledest valószínű.
A hátteret utólag nem nagyon tudom hogyan emeljen meg.
Lehet megmaradok akkor a tengerszemnél[emoji848]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Kár lenne feladnod szerintem. Még túl sok mindent nem kéne kiszedni hozzá. Ahol a homokos rész el kezd összeszűkülni, kb az akva felénél, ott szedd vissza a köveket ügyelve h ne keveredjen fel a táptalaj. Tölts még alája általános talajt, vagy tegyél alá bármi más követ (persze csak olyat ami nem oldódik a vízbe) és emeld őket olyan magasra ahogy csak tudod. Aztán minden mehet vissza úgy ahogy volt, már ha az úgy működik és tetszik. Azt nem írtad h van e még köved amiből válogathatsz, mert lehet h ugyan így nem fog kijönni. De szerintem mindenképpen magasíts h a monumentális hatás meglegyen.
Világítás terén ahogy korábban is írtam egy 2x24w-os fénycsöves lámpa simán jó lehet vagy egy 60 cm-es led is akár. Vagy ha van benned barkács hajlam akár készíthetsz is magadnak led szalagos világítást. Elég sok leírás van a DIY topicban.
Lényeg a lényegben, h ha már van egy ilyen ígéretes scape ami "kis" újratervezéssel még jobb lehet és co2-d is van hozzá, akkor nagy kár lenne low-tech vonalon maradni vele. Szerintem!!!;) csak hajrá (y)
 
Kár lenne feladnod szerintem. Még túl sok mindent nem kéne kiszedni hozzá. Ahol a homokos rész el kezd összeszűkülni, kb az akva felénél, ott szedd vissza a köveket ügyelve h ne keveredjen fel a táptalaj. Tölts még alája általános talajt, vagy tegyél alá bármi más követ (persze csak olyat ami nem oldódik a vízbe) és emeld őket olyan magasra ahogy csak tudod. Aztán minden mehet vissza úgy ahogy volt, már ha az úgy működik és tetszik. Azt nem írtad h van e még köved amiből válogathatsz, mert lehet h ugyan így nem fog kijönni. De szerintem mindenképpen magasíts h a monumentális hatás meglegyen.
Világítás terén ahogy korábban is írtam egy 2x24w-os fénycsöves lámpa simán jó lehet vagy egy 60 cm-es led is akár. Vagy ha van benned barkács hajlam akár készíthetsz is magadnak led szalagos világítást. Elég sok leírás van a DIY topicban.
Lényeg a lényegben, h ha már van egy ilyen ígéretes scape ami "kis" újratervezéssel még jobb lehet és co2-d is van hozzá, akkor nagy kár lenne low-tech vonalon maradni vele. Szerintem!!!;) csak hajrá (y)

Köszi az ötleteket már átnéztem a topicok a ledes világítással kapcsolatban valószínű lesz egy chihiros RGB 60 mindenképp egy Chihiros doctor sterilizátor és persze megpróbálom megemelni hátul de itt (németben) már így is szinte vagyon volt a jelenlegi scape-hez való kövek is de valamit kitalalálok az tuti.
Az ozmó megjött csapvízzel fogom keverni.

Köszönöm a segítséget Cheesee


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi az ötleteket már átnéztem a topicok a ledes világítással kapcsolatban valószínű lesz egy chihiros RGB 60 mindenképp egy Chihiros doctor sterilizátor és persze megpróbálom megemelni hátul de itt (németben) már így is szinte vagyon volt a jelenlegi scape-hez való kövek is de valamit kitalalálok az tuti.
Az ozmó megjött csapvízzel fogom keverni.

Köszönöm a segítséget Cheesee

Nagyon szívesen. Rakhatsz te alá akár téglát is, vagy cserép-járólap darabokat is, a lényeg, h ne szeressen oldódni a co2 dús vízben.
A chihiros lámpa jó ötlet, bár személyes tapasztalatom nincs vele, de sok jót olvastam róla.

U.i.: az oxydatort próbáld meg elrejteni vagy ami még jobb kivenni. :)
 
Nagyon szívesen. Rakhatsz te alá akár téglát is, vagy cserép-járólap darabokat is, a lényeg, h ne szeressen oldódni a co2 dús vízben.
A chihiros lámpa jó ötlet, bár személyes tapasztalatom nincs vele, de sok jót olvastam róla.

U.i.: az oxydatort próbáld meg elrejteni vagy ami még jobb kivenni. :)

Nem marad semmiképpen csak amég meg nem jön a sterilizator a bejáratás ideje alatt lesz csak, ott mert február- március körül érkezik csak sajnos


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok

Elkészültem az új scape-pel javítva a korábbi laposságot, remélem így már nevezhetem tényleg a nevén a gyereket[emoji28], lámpa sajnos még nem érkezett meg.
Jöjjenek a fotók:993c87e4f55ca39ef5a8fca87b456830.jpg1f97e1ab3c1a298a2d2193b46d976118.jpgc1288274c0dbd6042486a053b13d8bd5.jpg

Köszi, hogy benéztél!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok
Elkészültem az új scape-pel javítva a korábbi laposságot, remélem így már nevezhetem tényleg a nevén a gyereket[emoji28], lámpa sajnos még nem érkezett meg.
Jöjjenek a fotók:View attachment 48871View attachment 48872View attachment 48873
Köszi, hogy benéztél!
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ezt szépen összedobtad!(y)
A világítást illetően csatlakoznék az előttem szólókhoz, kevésnek tűnik, de legalább nem lesz egyből akkora algásodásod az elején. Esztétikailag sem túl jó az elhelyezés, eléggé zavaróak a lámpa konzoljai... Nem tudod két oldalról fölé tenni? Esetleg egy totál fehér statikus fólia is sokat segítene a hátsó üvegre.
Lehet, hogy nekem ez vesszőparipám, de szerintem induláshoz nélkülözhetetlen valami stem növény, vagy legalább minél több előtéri növénnyel érdemes indulni, hogy ne legyen algabumm. Alig van növényed induláskor. Én a 2 hátsó sarokba biztos dobnék valami gyorsan növő stemet, ha csak átmenetileg is.
 
Sziasztok!

Elkészültem az új scape-pel javítva a korábbi laposságot, l
Az eredeti elrendezés csúcs-szuper volt, nagyon jól eltaláltad a térhatást a hátrafelé csökkenő méretű sziklákkal, azt a vonalat kéne követned, csak kicsit alátöltve valamit, hogy magasabb legyen a vége!
Most a nagy szikla hátul teljesen elrontja az eredetileg jól megépített látványt.

A.ttila
 
Rendben vettem mindenképpen átalakítom kisebb meló lesz mint utólag megemelni a hátteret...

Köszi
A.ttila


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére