• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

outro

VIP kertész
Legjobb napló
Halihó!
Néhány napja sikerült beszereznem egy üveg co2 tartóstesztet. Lenne hozzá egy kérdésem, ti biztos tudtok segíteni. Az aukciós link moderálva-ról rendeltem meglehetősen jutányos áron, így nem vártam egy ADA minőséget :) Az árhoz képes végül is teljesen korrekt. Az angol nyelvű rövidke leírásban az szerepel, hogy a kis üveg gömb kb félig legyen tele vízzel, illetve hogy a reagens folyadékból 3-4 cseppet adjunk hozzá. Én így is tettem de a folyadék színe meglehetősen világos lett. Itt azt értem, hogy nem igazán tudtam kivenni a színeket. Ezért tettem még bele két cseppet. Így már frankón kék volt a kék, illetve később használat közben zöld volt a zöld. (Egyszer sárga is lett :D de még időben közbeléptem :D ) A kérdés. A reagens mennyisége befolyásolja a mérő pontosságát, vagy ilyen egy két cseppes eltérés a használati utasítástól még nem mérvadó?
 
Én azt javasolnám hogy csak 4dkh-s löttyöt tegyél bele.
Milyen vizet töltöttél a gömbbe, mert a csap- és az akváriumvíz se jó bele.
A halakon is tapasztaltad annak a jelét hogy túladagolod a co2-őt, mert ha nem akkor a DC mér rosszul.
 
szia.
a reagensbe tényleg 4 dkh-s víz kell, a többi nem az igazi értéke mutatja.
az 1 ml víz/ csepp reagens arányt ha valaki meg tudná adni, megköszönném én is.

art.
 
Ja bocsi azt elfelejtettem írni, hogy természetesen 4 dkh-s vizet használtam. Szórakoztam egy darabig amíg a csapvíz ész az ozmó víz arányt eltaláltam :D :lol: de végül sikerült.
 
outro said:
Ja bocsi azt elfelejtettem írni, hogy természetesen 4 dkh-s vizet használtam. Szórakoztam egy darabig amíg a csapvíz ész az ozmó víz arányt eltaláltam :D :lol: de végül sikerült.

Az ,hogy az adott checkerbe, az adott reagensből mennyit teszel bele, ezt neked kell kikisérletezned. Ha túl keveset cseppentesz, azt te is tudod mi lesz, ha túl sokat, akkor túl sötét lesz a lötty és nehéz a színét megállapítani. A reagens mennyísége nem befojásolja a mérés pontosságát, de a leolvasás pontosságát annál inkább. ;)
 
artegor said:
szia.
a reagensbe tényleg 4 dkh-s víz kell, a többi nem az igazi értéke mutatja.
az 1 ml víz/ csepp reagens arányt ha valaki meg tudná adni, megköszönném én is.

art.

Ha jól tudom, akkor 1ml=1 cseppel kb. ;)
 
OK! Vettem. Köszi a segítséget. Tudom kicsit hülye kérdés volt, de néha a legalapabb dolgok a legbonyolultabbak :) ;) (nekem legalább is :roll: )
 
dekalabda00 said:
Ha jól tudom, akkor 1ml=1 cseppel kb. ;)
A JBL co2 tartóstesztem papírja azt írta, hogy 1-1.5ml vízhez 3 csepp reagenst adjak. Kevesebbel túl fakó.
 
Valaki valószínűleg átszerkesztette a hozzászólásomat, mert én úgy emlékszem hogy 1ml=20cseppet írtam...
 
Dekalabda: Én javítottam ki a hozzászólásodat, mert nagyon messze volt a valóságtól. Így közelebb került ;) .
Bár sokszor van javaslat a keverési arányra, de érdemes mindig próbálgatással elérni az ideálist. Ez függ az indikátorfolyadék sűrűségétől (is).
 
dekalabda00 said:
Valaki valószínűleg átszerkesztette a hozzászólásomat, mert én úgy emlékszem hogy 1ml=20cseppet írtam...
Akkor először Te is úgy értetted ahogy én.
Alapból arra gondoltam, hogy 1ml viz az 25 cseppnek felel meg (Gondoljunk a kis neptunos flakonok cimkéjére).
Aztán kapcsoltam, hogy arány a kérdés, így azt a részét én is kitöröltem:)
 
Sziasztok!
4dkh vízet lehet vásárolni valahol drop checkerhez?Vagy tudnátok segíteni a keverési arányban?Tudom a csapvíz paramétereitől is függ.Első sorban debreceni akvakertész kollégákat kérdezném de mindenkitől elfogadnék tanácsot.Köszönöm.
 
Hugo, Nigro blogján van erről is szó. http://akvarisztika.budapet.hu/2008/10/ ... kodeserol/
Én máshogy oldottam meg. Tudtam hogy milyen kemény a csapvizem és sac per kb annyi ozmót tettem hozzá ami véleményem szerinte megfelelő lehetett. Aztán csepegtetős Kh tesztel megmértem. Ha túl kemény volt akkor még hígítottam tovább. És így tovább és így tovább amíg jó nem lett :) Kicsit macerás de még így sem vett el 10 percnél többet az életemből :) Ilyen módszerrel lett vagy egy-másfél lityó 4 dkh-s oldatom ami szerintem még az ükunokámnak is kitart.... :D :lol: (Remélem ő is akvarizál majd)
 
outro said:
Hugo, Nigro blogján van erről is szó. http://akvarisztika.budapet.hu/2008/10/ ... kodeserol/
Én máshogy oldottam meg. Tudtam hogy milyen kemény a csapvizem és sac per kb annyi ozmót tettem hozzá ami véleményem szerinte megfelelő lehetett. Aztán csepegtetős Kh tesztel megmértem. Ha túl kemény volt akkor még hígítottam tovább. És így tovább és így tovább amíg jó nem lett :) Kicsit macerás de még így sem vett el 10 percnél többet az életemből :) Ilyen módszerrel lett vagy egy-másfél lityó 4 dkh-s oldatom ami szerintem még az ükunokámnak is kitart.... :D :lol: (Remélem ő is akvarizál majd)

Én is ezt a módszert használom,fél literes palackkal játszom, így egyszerűb, de legalább is nem tart tovább, mint ha kiszámolod és kiméred!
:D
 
Naiv kérdésem lenne a GA CO2 tesztfolyadékkal kapcsolatban.
A termék leírásban az szerepel nem kell hígitani, azaz egyből mehet a kis fiolából be a DC-be, nem kell neki 4 dk oldatot kikevni és azt hozá önteni??
 
Vagy azt hogy kólát töltöttél bele vagy ha jól tudom már 30+ppm van az akiban :D
De majd a többiek megmondják
 
Back
Oldal tetejére