• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Sziasztok!

Ma reggel volt időm megmérni 10 órakkor CO2 adagolás előtt:
Karbonát keménység: 11
Német keménység: 11
PH: 7.5

Ezekkel az adatokkal marad CO2 indítás előtt is szép zöld a dropcheckerben az indikátor folyadék.

És hiába megy ezerrel*l a CO2 estére sem változik a színe.

*ezerrel: infuziós csepegtetővel használva mint bubni számláláló, kb 6 bubi/sec és sera 500as reaktorral beletekerve kb 1500 l/h-s valós vízátfolyással. (egy pumpa és két külső szűrővel)
 
Szia!

Ha ebből a táblázatból indulunk ki:
kh-ph-co2.jpg

Akkor nálad a pH-nak a lámpakapcsolás előtt, olyan 7,0-7,2 körül kéne mozognia optimális esetben.

megj.: A CO2 kapcsolás előtti 7,5-ös pH bőven kékben van.

Nálam ma mért adatok alapján:
CO2 kapcsolás elött: pH 7,2 ; KH 7
Lámpakapcsolás elött: pH 6,8 ; KH 7
 
Először érdemes lenne megmérned, hogy menyi a pH lámpakapcsoláskor, vagy akár utána is.
Utána ha még mindig nem közelít a zöld értékekhez a táblázatban, érdemes lenne vagy a beoldáson (reaktor esetén ez annyira nem játszik) vagy a beoldott gáz menyiségét növelni.
Sajnos ez csak méréssel - állítgatással lehet belőni pontosan.
ui.: Ezt a táblázatot érdemes folyamatosan összehasonlítani a mért értékekkel.
 
MOst esett le, hogy ez arra jó nekem, hogy számítással tudjam nyomon követni a CO2 alakulását.
a dropchecker bug-ot akkor ez nem magyarázza jól értem?
 
Hali!
Az lenne a kérdésem,hogy használhatok az ioncserélt vagy desztillált víz helyett ROs vizet a 4 KH-s víz kikeveréséhez,vagy inkább vegyek egy másfeles ioncserélt vizet? :)
 
Amiatt kérdezem,mert hogy elvileg ha jól értelmeztem a leírást,akkor 95-98% os a hatékonysága..tehát elvileg akkor nem nullás vizet csinálni,ami ugye befolyásolhatja az oldatot..ami azért lenne idegesítő részemről,mert bementem pár ékszerész boltba,mire az egyikben hajlandók voltak nekem pontosan kiérni ezred pontosan a 6 gramm szóda-bikarbónát.Gondoltam,ha már ennyire ragaszkodtam hozzá,hogy tényleg 6 g legyen,akkor a vízzel ne rontsam el..de akkor ezek szerint nem kicsit túlpörögtem a dolgot!Köszi a gyors választ! :thumbup: :lol:
 
Sziasztok!

Két napja indítottam el akimat és állandóan zöldet mutat a DC- m. Már a CO2 beoldás előtt is zöld és mikor tolom a beoldást is. :(
Most 3 bubi/s a bubiszámlálómnál a mennyiség.
Teljesen odaraktam a DC- t a diffuzor fölé, de nem hajlandó besárgulni. Ugyanolyan zöld, mint az eredeti helyén.
Légyszi segítsetek. :oops:

Köszi ;)
 
GA folyadékot használok a DC- be.
Már 1 órája közvetlenül a difi fölött van de ugyanolyan zöld, mint volt... :cry:

Nigro, megpróbálom akkor kivenni éjszakára. :)
 
Lehet, hogy került bele, mert indikátorfolyadék nélkül is beleraktam, hogy hogyan is mutat. Tudod a kezdés heve... :D
Ha ment bele akkor mi a teendő??? :shock:
 
bandee said:
Lehet, hogy került bele, mert indikátorfolyadék nélkül is beleraktam, hogy hogyan is mutat. Tudod a kezdés heve... :D
Ha ment bele akkor mi a teendő??? :shock:

Cseréld ki a lötyit benne ;)
 
Nigro tanácsára kivettem a DC- t kb jó fél órája már kék is lett az indikátorfolyadék benne :clap:
Na akkor az akiban miért is állandóan ugyanolyan szép zöld???? (a difi fölött is közvetlenül na meg a beoldás ellenkező sarkában is :?: )
 
Nigro said:
Nem tudom, de örülj neki.... :D

Nálam is hasonló a helyzet, itt zöld és sárga között mozog a színe, a beállított KH-jú oldatban. Kék csak akkor, ha csapvízbe teszem a sera oldatot, vagy kiveszem a vízből. Én nem örülök neki. Nem hiszem, hogy a 18 db hal, meg a rc-k ennyi CO2-t termelnének éjjel különösen úgy nem, hogy lámpaoltás után 2-3 órát, és oltás előtt 1-2 órát levegőztetve van a 112l. Lehet kimerült az indikátor folyadék. Van ezeknek szavatossági idejük?
 
Back
Oldal tetejére