• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Valami gebasz van nálad :) , mert ioncserélt vízzel csináljuk itt jó néhányan... ;)
 
Jah csak én Nigroféle képletet csináltam meg ioncserélt vízzel meg szódabikarbónával de a te 1ml csapvíz 2ml ioncseréltedhez nem kell szódabikarbóna?
Csinálok egy 10ml csapvíz 20ml ioncserélt keveréket abból teszek 2ml-t a DC be és teszek hozzá 4 csepp indikátor akkor okés lesz?
 
Nálam 12-es a csapvíz KH-ja. Ebből vettem 1 ml-t, ehhez 2 ml ioncserélt vizet. Így lett 3 ml 4 KH-s oldatom. Nálad meg kellene mérni a csapvíz KH-ját, az ioncseréltet hozzámatekozni...
 
Sziasztok!

Az mitől lehet hogy a DC-m 2 napja folyamatosan sárga? Az élőlények látszólag teljesen jól vannak. A fura hogy reggel (bekapcsolás előtt) már alapból sárga úgy hogy egész éjszaka nem megy ugye a beoldás.
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Az mitől lehet hogy a DC-m 2 napja folyamatosan sárga? Az élőlények látszólag teljesen jól vannak. A fura hogy reggel (bekapcsolás előtt) már alapból sárga úgy hogy egész éjszaka nem megy ugye a beoldás.

Ha nem sokat mozog a felszín lassabban szökik el a gáz, de nálad inkább arra gyanakszom, hogy régebbi a reagens. Időnként cserélgetni kell. Amanonál mintha azt olvastam volna, hogy minden vízcserénél érdemes, gyanítom ezt kevesen követjük.
 
A reagens valamivel több mint egy hetes, elvileg semmi nem változott az akiban egyedül annyi hogy vízkezelőnek EasyLife helyett Seachem primeot használok amit közvetlenül az akváriumba öntöm. Az lehet hogy a friss tebang levél lenyomta a ph-t? Mert vízcsere után raktam be újat és rá 2 nappal kezdte el a DC hogy folyamatosan sárga.

Off: Viktor nálam miért a régi reagensre gondolsz?

Gyorsan mértem egy Ph-t ami elvileg annyi amennyi szokott lenni.
 
Nem kifejezetten nálad, de a saját példámból kiindulva mindkét DC-ben 1-2 hónapos a lötyi. De ahogy írtad 1 hetes ott nem szabadna hogy gond legyen.
 
Sziasztok! A drop checkerrel kapcsolatba azlenne a kerdesem (nemtalaltam sehol sem a valaszt) , hogy ha beleteszem az indikatort+vizet a checkerbe az mennyi ideig mutat erteket? Milyen intervallumonkent kell uj reagenst beletolteni???Eleg a heti vizcserevelezt is kicserelni?
 
baji66 said:
Sziasztok! A drop checkerrel kapcsolatba azlenne a kerdesem (nemtalaltam sehol sem a valaszt) , hogy ha beleteszem az indikatort+vizet a checkerbe az mennyi ideig mutat erteket? Milyen intervallumonkent kell uj reagenst beletolteni???Eleg a heti vizcserevelezt is kicserelni?

Mivel olcsó a PH teszt, így hetente érdemes cserélni, de ennél jóval tovább is működne.
 
baji66 said:
Sziasztok! A drop checkerrel kapcsolatba azlenne a kerdesem (nemtalaltam sehol sem a valaszt) , hogy ha beleteszem az indikatort+vizet a checkerbe az mennyi ideig mutat erteket? Milyen intervallumonkent kell uj reagenst beletolteni???Eleg a heti vizcserevelezt is kicserelni?

Az ADA a heti vízcserékhez ajánlja a reagens cserét a pontosabb értékek miatt.
Valóságban szerintem 6-8 hétig használható, de ez sokmindentől függ.
 
Én bőven 2 havonta cserélem. Kb akkor amikor már le kell venni és megsikálni, mert pontalgás kicsit. Szembetűnően nem változik a színe az új reagenstől sem. Nekem JBL tartós tesztem van és annak a gyári reagense.
 
Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy színtelen lett a drop checkerben a folyadék? Finoman (a vízből nem kiemelve) áthelyeztem az akvárium egyik oldaláról a másik oldalra, hogy megnézzem hasonló-e a CO2 ellátottság, s az eddig világoszöld szín pár perc alatt színtelenné változott... (A kékes és sötétzöld elvileg alacsony CO2 szintet jelent, a zöld és különböző világosabb árnyalatai elvileg optimálisat, a sárga pedig a halak szempontjából elvileg veszélyes mértékű szintet...)
 
Véletlenül nem fordítottad oldalra a DC-t? Vagyis nem lehet, hogy felhígult aki vízzel?
 
bszl said:
nem. Arra gondosan ügyeltem, hogy az oldatot az átmozgatás során mindvégig elszigetelje a levegő az akvárium vizétől.

Ha elment a színe, cseréld ki a folyadékot a DC-ben. Én ki is szoktam mosni a drop checker-t és kiszárítom mielőtt betöltöm az új folyadékot.
 
Egyébként a drop checkerek mennyire megbízhatóak a CO2 mennyiség tekintetében? Gondolok itt arra, hogy a világoszöld szín az valóban megfelelő CO2 szintet jelent, vagy csak a víz pH szintjét jelzi és semmi köze sincs a valóban beoldott CO2 mennyiségéhez. Kérdem ezt annak okán, hogy a világoszöld szín esetében (ez nálam 110 buborék/perc adagolást jelent) sem látom, amit sokan örömmel nyugtáznak, hogy bubiznak a növénykék.
 
Közben ráleltem erre a cikkre és megerősítette a sejtésem, hogy a világoszöld drop checker nem jelenti azt, hogy rendben lenne a CO2 szint. (Nincs a növényeknél látható mértékű bubizás, 110-120 buborék/perc adagolás esetén sem...)
 
bszl said:
Közben ráleltem erre a cikkre és megerősítette a sejtésem, hogy a világoszöld drop checker nem jelenti azt, hogy rendben lenne a CO2 szint. (Nincs a növényeknél látható mértékű bubizás, 110-120 buborék/perc adagolás esetén sem...)

A bubizás nem a megfelelő CO2 szintet hivatott visszajelezni.
A növények ideális korülmények esetén bubiznak csak. CO2, fény, tápozás. Minden növény máshogy reagál a CO2 jelenlétére. Pl egy HC gyepnek meglehetősen sok CO2 kell és sok fény, hogy elérd ezt a hatást, míg egy Riccia kevés fény és CO2 esetén is eregeti a buborékokat.

Lehet minden körülmény rendben van, de nem jó a CO2 eloszlásod az akváriumban, vagy a túl nagy áramlás elhajtja a bubikat a növényekről. Ezért a bubizás kérdése sosem egy dologtól függ.
 
Back
Oldal tetejére