• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Köszi, nálam az a gond, hogy színtelen is maradt...🙂
A másik akvába szinte ugyanakkor tettem be, ott normál maradt a színe...😮
Nálam is színtelen maradt, mintha vízel töltöttem volna fel. Utána raktam csak tiszta (keveretlen) reagenst. A tesztelés után jöttem rá hogy már nem jó. Késői reakció, meg hamis érték(szín).
A másik akvádba nincs hártya allata? és azért nem tud reagálni.
Én is mind2 akvádba használtam 1 időben, és mind ketőbe ugyn az a reakció.
 
Nálam is színtelen maradt, mintha vízel töltöttem volna fel. Utána raktam csak tiszta (keveretlen) reagenst. A tesztelés után jöttem rá hogy már nem jó. Késői reakció, meg hamis érték(szín).
A másik akvádba nincs hártya allata? és azért nem tud reagálni.
Én is mind2 akvádba használtam 1 időben, és mind ketőbe ugyn az a reakció.
Nem, pont abban van a hártya, amelyikben reagál...
Na mindegy, lehet rendelek egy újat. Ez már három évestől több.
De előtte még átteszem a kicsiből a nagyba...
Ha elszíneződik, akkor érdekes lesz, hogy mi okozza.
 
Utoljára módosított:
Ha az akváriumban 30ppm kellene a zöld állapothoz és ha túllövünk akkor sárga, ha meg alacsony akkor kék, akkor kivéve az akváriumból miért kék miért nem sárga?

Akvába 30ppm van levegőn 400-2000ppm Tehát levegőn a DC-nek sárgállani kellene mégis kékül. Ezt érti valaki?
 
Sziasztok!

Jelenleg egy Green Aqua Nano Drop Checkert használok.
Beleolvastam a topic korábbi oldalaiba. Ma 2-szer mikróban "kifőztem" a drop checkert.
Most jön igazából a kérdés: Hogyan tudom a nano drop checker "buborék" részét teljesen kiszárítani? Ozmó vízzel tisztítottam, kiráztam amennyire csak tudtam, de megvilágítva látszik, hogy még kicsit nedves.
 
Sziasztok!

Jelenleg egy Green Aqua Nano Drop Checkert használok.
Beleolvastam a topic korábbi oldalaiba. Ma 2-szer mikróban "kifőztem" a drop checkert.
Most jön igazából a kérdés: Hogyan tudom a nano drop checker "buborék" részét teljesen kiszárítani? Ozmó vízzel tisztítottam, kiráztam amennyire csak tudtam, de megvilágítva látszik, hogy még kicsit nedves.
Hajszárító? Csak nem értem , mért akarod kiszárítani? Ha amúgy is osmo vízbe főzted ki, ami azt jelenti hogy fertőtlenítetted is, a maradék nedvesség, nem fogja befolyásolni a reagenst.;)
 
Sziasztok!

Jelenleg egy Green Aqua Nano Drop Checkert használok.
Beleolvastam a topic korábbi oldalaiba. Ma 2-szer mikróban "kifőztem" a drop checkert.
Most jön igazából a kérdés: Hogyan tudom a nano drop checker "buborék" részét teljesen kiszárítani? Ozmó vízzel tisztítottam, kiráztam amennyire csak tudtam, de megvilágítva látszik, hogy még kicsit nedves.
Nem ennyire érzékeny a dolog. Én csapvízben öblítem ki és utána cseppmentesig rázom és megy bele a reagens. Sose volt belőle gond, rendesen mutatja a színeket.
 
Ha jól tudom a reagens folyadék brómtimolkék 4Kh vizes oldata.
A brómtimolkék lime zöld 6.5 Ph-n lesz, tehát ekkor van 30ppm Co2 a vízben ha az akvárium 4Kh-s.
Nekem 10Kh a vizem keménysége, tehát a táblázat szerint nekem 7Ph kell, 7Ph-n a brómtimolkék sötétzöld színű.
A kérdés tehát az, hogy az én vizemben sötétzölden kell tartani a drop checkert, vagy a reagensben lévő 4kh-s víz számít és az akvárium keménységétől függetlenül lime zöldnek kell lennie?
 
Ha jól tudom a reagens folyadék brómtimolkék 4Kh vizes oldata.
A brómtimolkék lime zöld 6.5 Ph-n lesz, tehát ekkor van 30ppm Co2 a vízben ha az akvárium 4Kh-s.
Nekem 10Kh a vizem keménysége, tehát a táblázat szerint nekem 7Ph kell, 7Ph-n a brómtimolkék sötétzöld színű.
A kérdés tehát az, hogy az én vizemben sötétzölden kell tartani a drop checkert, vagy a reagensben lévő 4kh-s víz számít és az akvárium keménységétől függetlenül lime zöldnek kell lennie?
Ezt azért kérded, mert DIY DC reagenst szeretnél "főzni"? Nem látom értelmét.
Egyszerűbb venni egy boltit, ami tök mindegy milyen a vized, azt mutatja, amit kell: bázikus színe kék, savasé meg sárga.
 
Ezt azért kérded, mert DIY DC reagenst szeretnél "főzni"? Nem látom értelmét.
Egyszerűbb venni egy boltit, ami tök mindegy milyen a vized, azt mutatja, amit kell: bázikus színe kék, savasé meg sárga.
Nem, gyári kevert van, csak most akarom belőni a Co2 szintet.
De közben agyaltam még rajta és rájöttem, hogy mivel a reagensben 4kh víz van akkor, ha alulról a megfelelő mennyiségű co2-t kapja lime zöld lesz, tehát 6.5 Ph.
Ugyanebben az időben az akvárium vize, ami 10Kh, annak 7 lesz a Ph-ja.
 
Nem, gyári kevert van, csak most akarom belőni a Co2 szintet.
De közben agyaltam még rajta és rájöttem, hogy mivel a reagensben 4kh víz van akkor, ha alulról a megfelelő mennyiségű co2-t kapja lime zöld lesz, tehát 6.5 Ph.
Ugyanebben az időben az akvárium vize, ami 10Kh, annak 7 lesz a Ph-ja.

Nem akarlak elkeseríteni, de a hígítatlan oldatom ugyanazt mutatja, mint a bolti reagens.
 
Nem akarlak elkeseríteni, de a hígítatlan oldatom ugyanazt mutatja, mint a bolti reagens.
Félreértetted amin elmélkedek. :unsure:
Az egész lényege végülis az lett volna, hogy az akvárium vizének keménysége számít-e abban, hogy milyen színűre állítsd a drop checkert. Nem a reagens kikeverésére gondoltam, az sima gyári kikevert.
 
Félreértetted amin elmélkedek. :unsure:
Az egész lényege végülis az lett volna, hogy az akvárium vizének keménysége számít-e abban, hogy milyen színűre állítsd a drop checkert. Nem a reagens kikeverésére gondoltam, az sima gyári kikevert.
Dehogy számít!
Gondolj, bele, akkor minden vevőnek külön kellene reagenst gyártani.
 
Nem, gyári kevert van, csak most akarom belőni a Co2 szintet.
De közben agyaltam még rajta és rájöttem, hogy mivel a reagensben 4kh víz van akkor, ha alulról a megfelelő mennyiségű co2-t kapja lime zöld lesz, tehát 6.5 Ph.
Ugyanebben az időben az akvárium vize, ami 10Kh, annak 7 lesz a Ph-ja.
A drop checker által mutatott szín teljesen független az akvárium vizétől, mivel nem is érintkezik vele. Nem az akvárium ph. értékét méri, hanem az abból, a levegőbe kikerülő CO2 „mennyiségét” jelzi.
Az akvárium ph.-jának mérésésre léteznek külön mérőeszközök. Nem csak a benne lévő CO2 befolyásolja. A te esetedben az vagy 7 vagy nem.
 
Én is erre jutottam, de azért köszi, hogy végighalgattatok! :)
Az én 10Kh-s vizemnek, ha a DC lime, akkor valószínűleg 7 a Ph-ja.
Akkor viszont a csepegtetős Ph teszteknél se számít, hogy milyen vízbe csepegteted?
 
Sziasztok !
Ma üzemeltem be ilyen színe van gondolom ez kb. jó. Szerintetek is vagy sok a CO2?
 

Attachments

  • IMG_20201014_162948.jpg
    IMG_20201014_162948.jpg
    208 KB · Megtekintések: 32
Találtam egy kis segítséget közben.
Összehasonlítva szerintem kb. ott van. De tapasztaltabbak véleménye jó lenne.;)
 

Attachments

  • drop-checker_1400x.progressive.jpg
    drop-checker_1400x.progressive.jpg
    19.3 KB · Megtekintések: 35
  • IMG_20201014_162948.jpg
    IMG_20201014_162948.jpg
    208 KB · Megtekintések: 29
Ja és még valami !
Mennyi időközönként kell cserélni a reagens folyadékot a checkerben?:unsure:
 
Back
Oldal tetejére