• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

a reagens folyadék létezik hogy megromlott? GA -bol vettem 2őt de valahogy egyik sem akar mukodni
Az egyik egy hétig volt benn a DC ben..besárgul zéro CO adagolás nélkül és nemis változott vissza kékre..tegnap kidobtam a flakont meg a dcben lévőt is.fültisztitoval szépen szárazra törölgettem és tettem bele az ujból..helyzet ugyanaz...már most zöld pedig nemis megy a co2...

Nem lehet, hogy valami savas cuccal áztattad a DC-t? Superge stb?
 
Nem lehet, hogy valami savas cuccal áztattad a DC-t? Superge stb?
Ilyesmire gondoltam én is . Meg én jártam már úgy hogy sima használat után is, a frissen betöltött folyadék egyből besárgult. Azt szoktam csinálni, hogy kifőzöm. Bögrébe teszek RO vizet, úgy, hogy persze a buborékba is kerüljön, majd be a mikróba. Volt, hogy ezt 2 x is meg kellett csinálni, de utána már jól működött.
 
a reagens folyadék létezik hogy megromlott? GA -bol vettem 2őt de valahogy egyik sem akar mukodni
Az egyik egy hétig volt benn a DC ben..besárgul zéro CO adagolás nélkül és nemis változott vissza kékre..tegnap kidobtam a flakont meg a dcben lévőt is.fültisztitoval szépen szárazra törölgettem és tettem bele az ujból..helyzet ugyanaz...már most zöld pedig nemis megy a co2...


Hello,

Nekem mar 3+ eve ugyenez a flakon van, 2-3 csepp kell a dropcheckerbe belole, semmi baja nincs. Amikor cserelem, a dropcheckert 4kh -s vizzel oblitem at tobbszor, csapvizet nem hasznalok, mert par csepp is befolyasolja a merest.
Egyebkent szodabikarbonas vizhez adva el kell kekulnie, ha nem teszi, akkor valoban nincs rendben vele valami.
 
Ilyesmire gondoltam én is . Meg én jártam már úgy hogy sima használat után is, a frissen betöltött folyadék egyből besárgult. Azt szoktam csinálni, hogy kifőzöm. Bögrébe teszek RO vizet, úgy, hogy persze a buborékba is kerüljön, majd be a mikróba. Volt, hogy ezt 2 x is meg kellett csinálni, de utána már jól működött.
Na ezt kipróbálom. De az a furcsa, hogy 1 hétig jól működik, aztán konstans sárga még órák múlva a levegőn is.
 
A csomagolásnál a keverőüzemben, ha nem szellőzik ki, akkor zöld marad. Kinyitva visszakékül.
Nem új volt kb. 2 hónapos félig volt a flakon mikor néztem és limezöld volt bele tettem dc be és 10 perc után már sárga volt pedig nincs túl tolva a co2.
Az új reagens amit most vettem az már jó értéket mutat
 
nem érintkezett semmivel a a Dc.lehet az a baja :D holnap kipróbálom énis az RO viozes kifőzést.nálam kék szinű a flakonban ezzel nincs gond csak valahogy cot termel az aki ugy látszik :)
Ezt a szódabónás dolgot kipróbálom
 
A héten (szerdán, és ma péntek van) bekerült egy nano DC, és ma reggelre e látvány fogadott.
db6b336a08593f6783483c8514f09a7f.jpg
f1962c522028dd38b2880a72fc8dd344.jpg

Ez igencsak penésznek tűnik. No, de mitől, és hogyan tudom megakadályozni?
Beüzemelés előtt le-kiforráztam a DC-t, hagytam száradni, majd betöltöttem a lötyit.
Valamit rosszul csináltam volna?
 
A héten (szerdán, és ma péntek van) bekerült egy nano DC, és ma reggelre e látvány fogadott.
View attachment 67473
View attachment 67474

Ez igencsak penésznek tűnik. No, de mitől, és hogyan tudom megakadályozni?
Beüzemelés előtt le-kiforráztam a DC-t, hagytam száradni, majd betöltöttem a lötyit.
Valamit rosszul csináltam volna?
Mindent jól csináltál.
Mindig ezt dobja a DC. 2-3 alkalommal ki kell törölni fültisztító pálcikával és elmúlik. Takarítani kell majd néhány havonta magát az üveget (pl. Ada superge-vel). Utána újra ez lesz. De a folyadékot nem kell belőle kiönteni a törölgetéskor!
 
Mindent jól csináltál.
Mindig ezt dobja a DC. 2-3 alkalommal ki kell törölni fültisztító pálcikával és elmúlik. Takarítani kell majd néhány havonta magát az üveget (pl. Ada superge-vel). Utána újra ez lesz. De a folyadékot nem kell belőle kiönteni a törölgetéskor!
Köszönöm a gyors választ, de legfőképp, hogy lecsitítottál.
Holnap akkor a fülpucit megmutatom a DC-nek.
 
Én mondjuk nem vegyszerezném semmivel tisztítákor. Jártam már úgy, hogy eceteztem, utána hiába öblítettem ki simán mert maradt az üveg falán és az egyből reakcióba lépett a reagenssel amint betöltöttem. Lényegében egyből sárga lett a kék folyadék. Simán ki szoktam forrázni egy bögre RO vízben megmikrózva. Néha akkor se árt, ha gyanús, a pH mérővel nagyban eltérő értéket mutat.
Nálam is volt hasonló jelenség, de még az akvárium indítása után pár hétig, amikor a red moor gyökerek is kicsit penésesedtek, illetve ha belegondolsz ez a rész is valamilyen formán vízfelszín, így előfordulhat, hogy amit a felszínleszívó vagy a vízfelszín hullámzása eltüntet, az itt megmarad. Amit rendesen összeáll minden az akváriumban el szokott múlni ez a jelenség
 
Én mondjuk nem vegyszerezném semmivel tisztítákor. Jártam már úgy, hogy eceteztem, utána hiába öblítettem ki simán mert maradt az üveg falán és az egyből reakcióba lépett a reagenssel amint betöltöttem. Lényegében egyből sárga lett a kék folyadék. Simán ki szoktam forrázni egy bögre RO vízben megmikrózva. Néha akkor se árt, ha gyanús, a pH mérővel nagyban eltérő értéket mutat.
Nálam is volt hasonló jelenség, de még az akvárium indítása után pár hétig, amikor a red moor gyökerek is kicsit penésesedtek, illetve ha belegondolsz ez a rész is valamilyen formán vízfelszín, így előfordulhat, hogy amit a felszínleszívó vagy a vízfelszín hullámzása eltüntet, az itt megmarad. Amit rendesen összeáll minden az akváriumban el szokott múlni ez a jelenség
Köszönöm, már korábban (gyakorlatilag az egész topikot átolvastam, mielőtt feltettem volna kérdésemet) találkoztam a mikrós módszereddel, és azt hiszem, hogy a jövőben úgy fogok eljárni, hogy te.
Gondolom, akkor ez a DC bejáratási időszakának nyűgje @Victor ?
 
Én mondjuk nem vegyszerezném semmivel tisztítákor. Jártam már úgy, hogy eceteztem, utána hiába öblítettem ki simán mert maradt az üveg falán és az egyből reakcióba lépett a reagenssel amint betöltöttem. Lényegében egyből sárga lett a kék folyadék. Simán ki szoktam forrázni egy bögre RO vízben megmikrózva. Néha akkor se árt, ha gyanús, a pH mérővel nagyban eltérő értéket mutat.
Nálam is volt hasonló jelenség, de még az akvárium indítása után pár hétig, amikor a red moor gyökerek is kicsit penésesedtek, illetve ha belegondolsz ez a rész is valamilyen formán vízfelszín, így előfordulhat, hogy amit a felszínleszívó vagy a vízfelszín hullámzása eltüntet, az itt megmarad. Amit rendesen összeáll minden az akváriumban el szokott múlni ez a jelenség

Én meg hipózom (ezt is), majd öblítés csapvízben, aztán RO-vízben, utána 10-30 perc áztatás klórtalanító oldatban, végül RO-vizes öblítés fecskendő+tű kombóval a belsejében is. Utána kiszárítom, majd RO-vízbe áztatva teszem el a tartalékot. Jó, kicsit túlbonyolítom.. :)
 
én csak áztatom jó sokáig! mivel több van igy belevágom a klórba, majd mikor eszembe jut kiveszem lemosom csapvízzel letörlöm kiszáritom s majd mint fény korában megy vissza, nem volt még vele gondom! papír kéztörlöt szoktam pödörni avval itatom ki a vizet ha van benne az jótcakát:p
 
Gondolom, akkor ez a DC bejáratási időszakának nyűgje @Victor ?
A DC-t nem kell bejáratni :), az enyém is már több éves. Nálam az akvárium indítása után volt ilyen egy darabig, mikor még a fák kicsit penészsedtek, növények közt is volt olyan aminek át kellett állnia víz alatti létre stb, illetve nem állt be a biológiai egyensúly se. Ettől függetlenül nem árthat egy kifőzés, illetve tedd olyan helyre ahol kevésbé mehet bele légbuborék a növényekről.
 
Ezer köszi Mindannyiótoknak, hogy válaszoltatok! :love:

én csak áztatom jó sokáig! mivel több van igy belevágom a klórba, majd mikor eszembe jut kiveszem lemosom csapvízzel letörlöm kiszáritom s majd mint fény korában megy vissza, nem volt még vele gondom! papír kéztörlöt szoktam pödörni avval itatom ki a vizet ha van benne az jótcakát:p
Egyenlőre ez az egy darabom van, de kiindulva abból, hogy nem véletlenül indult egy topik, ami "Már megint eltörtem valamit" cím alatt fut, majd veszek még egyet. :D

Én meg hipózom (ezt is), majd öblítés csapvízben, aztán RO-vízben, utána 10-30 perc áztatás klórtalanító oldatban, végül RO-vizes öblítés fecskendő+tű kombóval a belsejében is. Utána kiszárítom, majd RO-vízbe áztatva teszem el a tartalékot. Jó, kicsit túlbonyolítom.. :)
Te aztán tényleg alapos vagy! Beleszédültem, mire útmutatód végére értem. :confused:

A DC-t nem kell bejáratni :), az enyém is már több éves. Nálam az akvárium indítása után volt ilyen egy darabig, mikor még a fák kicsit penészsedtek, növények közt is volt olyan aminek át kellett állnia víz alatti létre stb, illetve nem állt be a biológiai egyensúly se. Ettől függetlenül nem árthat egy kifőzés, illetve tedd olyan helyre ahol kevésbé mehet bele légbuborék a növényekről.
Bejáratás alatt azt értettem, hogy emersből submersbe kell "szoktatni, no meg arra, hogy dolgozzon. ;)
Kicsit nehéz lenne olyan helyet találnom, hogy dudva-bubi nem találja meg, max, az akvárium külső falán. :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
A drop checkerbe betettem a vizet, (előre bekevert 4 dk), ilyet használok régota. Belement 2 csepp reagens, akvába be, majd másnap totál színtelen lett....
Találkoztatok már ilyennel?
Ugyanez a víz és reagens van a szomszéd akvában a DC-ben ott minden okés...
Mi kehet vele?
Egyszer kicseréltem, újra bele, újra színtelen lett másnapra...
Ki lett öblítve, a 4 dk vízzel, vegyszert nem használtam...nincs ötletem.
 
Sziasztok!
A drop checkerbe betettem a vizet, (előre bekevert 4 dk), ilyet használok régota. Belement 2 csepp reagens, akvába be, majd másnap totál színtelen lett....
Találkoztatok már ilyennel?
Ugyanez a víz és reagens van a szomszéd akvában a DC-ben ott minden okés...
Mi kehet vele?
Egyszer kicseréltem, újra bele, újra színtelen lett másnapra...
Ki lett öblítve, a 4 dk vízzel, vegyszert nem használtam...nincs ötletem.
Én is jártam így, mint te. Szerintem, azért mert már régi. Már nem kevertem, hanem csak a reagens ment bele. KB. 1 napig kék marad, és csak utána ződül meg. Ha át megy limezöldbe, akkor már túl savas a víz. Onnan tudom hogy mindennap mértem a vízet. Tehát a reakciója nagyon késik. Javaslat, új reagens vétele. ;)
 
Én is jártam így, mint te. Szerintem, azért mert már régi. Már nem kevertem, hanem csak a reagens ment bele. KB. 1 napig kék marad, és csak utána ződül meg. Ha át megy limezöldbe, akkor már túl savas a víz. Onnan tudom hogy mindennap mértem a vízet. Tehát a reakciója nagyon késik. Javaslat, új reagens vétele. ;)
Köszi, nálam az a gond, hogy színtelen is maradt...🙂
A másik akvába szinte ugyanakkor tettem be, ott normál maradt a színe...😮
 
Back
Oldal tetejére