• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Sziasztok!

Azt olvastam valahol, hogy a reagens folyadék egy idő után megromlik és pontatlan lesz. Nálam is elég régi már (nem emlékszem de talán 2 év körül lehet vagy több). Érdemes lenne lecserélni?
Így néz ki egyből a betöltés után majd másfél óra múlva:

38659937021_ff12c277dd_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Olyannal találkoztatok már, hogy a DC butaságokat mutat még új tesztfolyadékkal is ? Legutóbb tudtam az okát, mert ecetes vízzel mostam el, és akkor folyamatosan kék volt, most viszont nem tudom miért csinálta az alábbit.
Próbáltam egy középutat keresni a "misztikus CO2 táblázat" és a DC közt, mert az előbbi szerint OK volt a CO2 szint, de a DC szerint meg meg még elbírt volna egy kevés plusz gázt az akvárium. Szóval csöppet jobban rányitottam, hogy világosabb zöld legyen. Viszont 1-2 napra rá találtam egy elpusztult amano garnélát amit nemrég vettem, és nem kockáztattam, visszább vettem inkább. Furcsa mód a DC nem követte az állítást, illetve valami furcsa hab is volt benne lévő víz felszínén. cseréltem vizet, és kapott új tesztfolyadékot. De érdekes módon nem változott semmi, továbbra is magasabb CO2 szintet mutatott. Megint cseréltem tesztfolyadékot, és fura módon amint becsöpögtettem a kék folyadékot, már be is zöldült. Ekkor fogtam és kifőztem az üveget, vagyis be egy vízzel teli bögrébe, és irány a mikró. Ezt eljátszottam 2x, utána mondhatni megjavult a DC. Ezek szerint hajlamos lerakódni az üveg falára mindig valami ami megzavarja a folyadék színeződését.
 
Olyannal találkoztatok már, hogy a DC butaságokat mutat még új tesztfolyadékkal is ? Legutóbb tudtam az okát, mert ecetes vízzel mostam el, és akkor folyamatosan kék volt, most viszont nem tudom miért csinálta az alábbit.
Próbáltam egy középutat keresni a "misztikus CO2 táblázat" és a DC közt, mert az előbbi szerint OK volt a CO2 szint, de a DC szerint meg meg még elbírt volna egy kevés plusz gázt az akvárium. Szóval csöppet jobban rányitottam, hogy világosabb zöld legyen. Viszont 1-2 napra rá találtam egy elpusztult amano garnélát amit nemrég vettem, és nem kockáztattam, visszább vettem inkább. Furcsa mód a DC nem követte az állítást, illetve valami furcsa hab is volt benne lévő víz felszínén. cseréltem vizet, és kapott új tesztfolyadékot. De érdekes módon nem változott semmi, továbbra is magasabb CO2 szintet mutatott. Megint cseréltem tesztfolyadékot, és fura módon amint becsöpögtettem a kék folyadékot, már be is zöldült. Ekkor fogtam és kifőztem az üveget, vagyis be egy vízzel teli bögrébe, és irány a mikró. Ezt eljátszottam 2x, utána mondhatni megjavult a DC. Ezek szerint hajlamos lerakódni az üveg falára mindig valami ami megzavarja a folyadék színeződését.

Ebbe a cipőbe járok most én is, küzdök ezzel a DC-vel már egy ideje.
Jelenleg az van hogy kicseréltem a folyadékot, szép kék volt, három nap alatt fokozatosan úgy besárgult hogy már vissza se kékül ha egy hétig is kint hagynám. Pedig tényleg szép kék volt. Meg eddig is két hetente tönkrement, de most ki fogom próbálni ezt amit leírtál hogy belevágomegy csésze vízbe és mehet a mikróba jó forróra főzni.
Belsejét (gömböt) is feltöltötted vízzel vagy az maradjon levegősen? Valamit muszáj kezdenem mert csak pocséklás a DC folyadék. Behártyásodik az alja a víz felszíne, de azt rendszeresen naponta szoktam az ADA csőtisztítóval pucolni, de nem hinném hogy ettől sárgul be, főleg hogy teljesen tönkrement, vissza se kékül.
 
Nekem is ez volt!!
Nem az üzletet akarom rontani, de szerintem a reagens is pimpós lehetet néha. Amit én csináltam; dc bele tömeny hipóba (belül is feltöltve) Aztán mosoás Ro ban jósokszor. Hajlítottam egy injekciós tűt hogy bekanyarodjon a gömbbe és vagy 30x belenyomtam 5ml tiszta Ro-t. Aztán nincs törölgetés csak kiöntöm, és megy a villanytűzhelyre hogy jó forró legyen. Igy kis túlzással ki van autoklávozva. Na ezután a görbe tűvel töltôm fel hogy ne lgyen a dc fala reagenses mert az nedvesíti az üveget és kapilláris hatás szerűen mászik rajta. Igy az akva víz nem érintkezik egy vékony ragens filmmel sem. A vicces hogy nekem ez csak 1métre segített. Aztán elsárgult. Reagans kukába ga->kosár->gls. Új reagens és 4hete jó. Én úgy érzem hogy időnként ha bontott akkor megbuggyan.
 
Belsejét (gömböt) is feltöltötted vízzel vagy az maradjon levegősen?
Feltöltöttem a belsejét is vízzel és úgy főztem ki. Amit kimaradt, hogy itt is lágyvizet használtam biztos ami biztos. Utána tökéletesen működött a teszt. Nem tudom mitől volt nálam is ez a habosodás a tölcsérben, de most nincs, pedig nem változtattam semmit.
 
Feltöltöttem a belsejét is vízzel és úgy főztem ki. Amit kimaradt, hogy itt is lágyvizet használtam biztos ami biztos. Utána tökéletesen működött a teszt. Nem tudom mitől volt nálam is ez a habosodás a tölcsérben, de most nincs, pedig nem változtattam semmit.

Ma volt egy kis időm amit rászánhattam a DC-re. Megtöltöttem a gömböt ADA superge oldattal, aztán beledobtam ugyanabba ázni az egészet. Reggelig benne is hagyom aztán holnap jól átmosom az egészet vízzel, hajlítottam fecskendőből egy U alakot ahogy előtted is @Riri01 említette, azzal fogom majd frankón átmosatni a gömböt belülről RO-val. Feltöltöm aztán majd kiderül mi lesz vele, remélem működni fog, reagens nem olyan régi, már annyit vettem hogy a GA lassan a laborból egyenesen hozzám irányítja :D
 
Sziasztok.

Számít-e valamit, hogy a DC-ben a reagenst és a vizet elválasztó légbuborék mekkora?
Tehát számít-e hogy a víz a DC üveg aljáig van vagy esetleg a nyaktól egy kicsit lejjebb?

Képeken láttam már ilyet is olyat is.
 
Sziasztok,

Ez a szín hogy fest? Nem tudom eldönteni, hogy ez most jó, vagy kell még rá tolni. 30l-ben most 1bubi/mp-en megy.
A tesztfolyadékot tegnap öntöttem bele. (Dennerle reagens)

Image_uploaded_from_i_OS_3.jpg
 
Rakj mögé fehér kartont vagy egy plasztik kártyát és jobban látod majd a színt. De kéket nem látok benne akár jó is lehet.
 
Rakj mögé fehér kartont vagy egy plasztik kártyát és jobban látod majd a színt. De kéket nem látok benne akár jó is lehet.

Köszi a tippet Viktor, így egy kicsit jobban megítélhető. Habár konkrétan be kellett tennem a vízbe hozzá egy darab kartont. :D

Így néz ki most:

Image_uploaded_from_i_OS_4.jpg
 
a reagens folyadék létezik hogy megromlott? GA -bol vettem 2őt de valahogy egyik sem akar mukodni
Az egyik egy hétig volt benn a DC ben..besárgul zéro CO adagolás nélkül és nemis változott vissza kékre..tegnap kidobtam a flakont meg a dcben lévőt is.fültisztitoval szépen szárazra törölgettem és tettem bele az ujból..helyzet ugyanaz...már most zöld pedig nemis megy a co2...
 
Back
Oldal tetejére