• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Néha találok rajta fehér, lefele lengedező szálas taknyot. Most is volt rajta. Pedig pár napja tisztítottam. Azért elég bosszantó, hogy sehol nincs ilyen gombásodás, csak a dc nyakán...
Nekem is ugyan ez a helyzet. Én naponta kiszedem, egy zsepivel kitörlöm, és mehet is vissza.
Régebben csináltam rá célszerszámot is, egy merev műa. csőből, meg egy darabka levegőcsőből, rajzoltam egy skiccet. Igazából csak bele kell dugni a végét a DC-be, és a másik végén belefújni óvatosan. Ez kitakarítja a taknyot, nem kell kiszedni a DC-t. A hátránya, ha tüdőből fújsz (az tele van CO2-vel), ne lepődj meg, ha a DC brutál sárga lesz hirtelen...
upload_2017-1-25_12-23-55.png
 
Utoljára módosított:
Néha találok rajta fehér, lefele lengedező szálas taknyot. Most is volt rajta. Pedig pár napja tisztítottam. Azért elég bosszantó, hogy sehol nincs ilyen gombásodás, csak a dc nyakán...

Nekem is szokott lenni a reagens csere utan 2-3 napig. Naponta leszedem, utana eltunik.
Fogadjunk, te is GA-s folyadekot hasznalsz?! (Ha igen, akkor abban lehet vmi osszetevo, ami ezt elosegiti.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nekem is szokott lenni a reagens csere utan 2-3 napig. Naponta leszedem, utana eltunik.
Fogadjunk, te is GA-s folyadekot hasznalsz?! (Ha igen, akkor abban lehet vmi osszetevo, ami ezt elosegiti.)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Így van. Csak reagens csere után látom én is. Nálam kicsit tovább olyan 5napig kb.
 
Nem olvastam végig a topik összes hozzászólását, de láttam egy másik típusú dc-t egy külföldi fórumon. Használt már vki ilyet?

s_l500.jpg
 
Nem olvastam végig a topik összes hozzászólását, de láttam egy másik típusú dc-t egy külföldi fórumon. Használt már vki ilyet?

View attachment 24918
https://hu.wikipedia.org/wiki/PH
Az oldal közepén van egy színes táblázat a kül. indikátorok mérési tartományairól. A miénk a brómtimolkék.
Ha tovább kattintasz a Sav-bázis indikátor linkre, ott már brómkrezol kéknek hívja a 6.0-7.6 tartományban elszíneződő indikátort. A táblázat alapján a brómkrezol lila és fenolvörös mutat még releváns tartományt, a fenti fotóra az utóbbit valószínűsítem a maga 6.5-8.5 pH átcsapási határértékeivel.
 
https://hu.wikipedia.org/wiki/PH
Az oldal közepén van egy színes táblázat a kül. indikátorok mérési tartományairól. A miénk a brómtimolkék.
Ha tovább kattintasz a Sav-bázis indikátor linkre, ott már brómkrezol kéknek hívja a 6.0-7.6 tartományban elszíneződő indikátort. A táblázat alapján a brómkrezol lila és fenolvörös mutat még releváns tartományt, a fenti fotóra az utóbbit valószínűsítem a maga 6.5-8.5 pH átcsapási határértékeivel.
Tehát akkor a reagens folyadékra gondolt, és nem az üvegtestre?
Köszönöm a linket, végigolvastam, tanultam valamit ma is.
 
Az első kérdésem az üvegre vonatkozott volna, mert eddig még nem találkoztam itthon ilyennel. Arra lettem volna kíváncsi, hogy van különbség hatákonyságban a "hagyományos" és ezen üveg között? A második kérdés a folyadék színére vonatkozott volna, mert elég érdekes.

Jopet, köszi szépen a választ, így már érthetőbb.
 
Az első kérdésem az üvegre vonatkozott volna, mert eddig még nem találkoztam itthon ilyennel. Arra lettem volna kíváncsi, hogy van különbség hatákonyságban a "hagyományos" és ezen üveg között? A második kérdés a folyadék színére vonatkozott volna, mert elég érdekes.

Jopet, köszi szépen a választ, így már érthetőbb.
Mire gondolsz hatékonységban való eltérés alatt? Ez is működik, meg az is.
 
Az első kérdésem az üvegre vonatkozott volna
Én is használok ilyet. Ugyanúgy működik, de ez a kialakításából látható.
Előnyei: látványa kevésbé befolyásolja az akvárium összképét. Nagyjából ennyi.
Hátrányai: rendeltetésszerűen használva csak a vízfelszín közelében tudod csekkolni a pH-t, törésveszélyes ha nem pont az üvegvastagsághoz választasz méreteset (lötyög-koccan).
 
Sziasztok.
Nektek szemre ez elég lime, túl lime, lehetne lime-abb? ;) Koszi.
fb9d96a5a95573548d1df8a497751984.jpg
 
A hétvége tanulsága: ha egy megfelelően működő, viszonylag friss reagenssel rendelkező DC-t átraksz egy akváriumból egy másikba, cserélj reagenst, mert különben bármeddig tolhatod a CO2-t, kék fog maradni! (y)
 
Érdekes dologra lettem figyelmes. Tápot váltottam (eddig egy másikat használtam, mert volt egy fél üveg, most már a GA MIC/MACot). Mióta tápot váltottam, a DC színe sokkal sötétebb. A tűszelephez nem nyúltam, a buborékok kb. ugyanúgy jönnek, a szűrő inkább csak lassabb lett, mert nyilván koszosabb. Lehetséges, hogy a különböző tápok mellett máshogyan oldódik be a CO2? Vagy inkább az lehet, hogy a növények jobban érzik magukat és több co2-t vesznek fel?
 
Érdekes dologra lettem figyelmes. Tápot váltottam (eddig egy másikat használtam, mert volt egy fél üveg, most már a GA MIC/MACot). Mióta tápot váltottam, a DC színe sokkal sötétebb. A tűszelephez nem nyúltam, a buborékok kb. ugyanúgy jönnek, a szűrő inkább csak lassabb lett, mert nyilván koszosabb. Lehetséges, hogy a különböző tápok mellett máshogyan oldódik be a CO2? Vagy inkább az lehet, hogy a növények jobban érzik magukat és több co2-t vesznek fel?
Utobbi
 
Vagy most cserélték vizet, amiben csapi nyomás miatt sok az oldott co2 vagy rossz a reagens. Más opció nehezen képzelhető el. Esetleg ha marha trágya rohad az aljzatban. De ezt nem tartom valószínűnek. :))
 
Vagy most cserélték vizet, amiben csapi nyomás miatt sok az oldott co2 vagy rossz a reagens. Más opció nehezen képzelhető el. Esetleg ha marha trágya rohad az aljzatban. De ezt nem tartom valószínűnek. :))

Nem rohad benne semmi :) es ma lesz vizcsere. Ez mar a masodik fele reagens, az elsot kidobtam, hogy biztos rossz.

Lehet a sok garnela kilegzese miatt van :)
 
Back
Oldal tetejére