• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Az a nem szócska nem tudom hogy került a szövegbe. Le kellene szokni a telefonról írásról mert az autocorrect hülye. Szóval azt akartam írni én is hogy amit van mert sok a csapvízben a Co2


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Na jó akkor most gépről :D :D Befejeztem. Igen sok az oldott CO2 a csapvízben.
(mindenki megnyugtatására közlöm hogy kikapcsoltam az autocorrectet) :D
 
Sok vagy kevés a CO2?

Az utóbbi időkben megjelentek új algák. Bár már nem tűnnek aktívnak (kihaló félben), azért érdekelt, hogy mennyi is a CO2 szint az aksiban.
A drop checkerem GA-s, elvben a lime zöld szín 30ppm-es CO2 szintet jelent. Egyébként 60 buborék/perc teljesítménnyel tolom (korábban 76-tal ment, és akkor 35ppm-et mértem JBL ProScan teszttel, közben a dp is zödessárga volt).
Ilyen most dp-m színe (háttérrel és anélkül):
View attachment 23506 View attachment 23507
Elvben ez a színskála (bár ez nem GA-s):
View attachment 23508
Ilyen a lime zöld (by google képkeresés):
View attachment 23510

Ezek alapján joggal gondoltam, hogy 30+ ppm körül lehetek...

És erre a JBL ProScan teszt (aminek szintén megvannak a maga korlátai):
View attachment 23514

Szóval akkor mennyi az annyi? Jó lenne tudni, mégis csak valamitől kijöttek azok az algák...
Van tapasztalatotok? Bármi tipp?
 
Sok vagy kevés a CO2?

Az utóbbi időkben megjelentek új algák. Bár már nem tűnnek aktívnak (kihaló félben), azért érdekelt, hogy mennyi is a CO2 szint az aksiban.
A drop checkerem GA-s, elvben a lime zöld szín 30ppm-es CO2 szintet jelent. Egyébként 60 buborék/perc teljesítménnyel tolom (korábban 76-tal ment, és akkor 35ppm-et mértem JBL ProScan teszttel, közben a dp is zödessárga volt).
Ilyen most dp-m színe (háttérrel és anélkül):
View attachment 23506 View attachment 23507
Elvben ez a színskála (bár ez nem GA-s):
View attachment 23508
Ilyen a lime zöld (by google képkeresés):
View attachment 23510

Ezek alapján joggal gondoltam, hogy 30+ ppm körül lehetek...

És erre a JBL ProScan teszt (aminek szintén megvannak a maga korlátai):
View attachment 23514

Szóval akkor mennyi az annyi? Jó lenne tudni, mégis csak valamitől kijöttek azok az algák...
Van tapasztalatotok? Bármi tipp?
A teszt csak hozzavetoleges, a ph/kh viszonybol szamolja a co2 szintet, ha a picit sargasabb dc-nel se volt gondja a halaknak, inkabb tekerd vissza oda.
 
A teszt csak hozzavetoleges, a ph/kh viszonybol szamolja a co2 szintet, ha a picit sargasabb dc-nel se volt gondja a halaknak, inkabb tekerd vissza oda.
Vettem, akkor a dp a "pontosabb".
Milyen gyakran érdemes cserélni a reagenst a dp-ben?
És vajon a látható szín hány ppm-et (vagy mg/l-t) jelez?
 
Vettem, akkor a dp a "pontosabb".
Milyen gyakran érdemes cserélni a reagenst a dp-ben?
És vajon a látható szín hány ppm-et (vagy mg/l-t) jelez?
Kethavonta kb cseres a reagens, de nagyon valtozo. Ne foglalkozz a ppm-el, figyeld a novenyeidet meg a halaidat, a dc arra szolgal hogy ha nagyon keves vagy nagyon sok lesz a co2, egybol eszrevedd.
 
Sok vagy kevés a CO2?

Az utóbbi időkben megjelentek új algák. Bár már nem tűnnek aktívnak (kihaló félben), azért érdekelt, hogy mennyi is a CO2 szint az aksiban.
A drop checkerem GA-s, elvben a lime zöld szín 30ppm-es CO2 szintet jelent. Egyébként 60 buborék/perc teljesítménnyel tolom (korábban 76-tal ment, és akkor 35ppm-et mértem JBL ProScan teszttel, közben a dp is zödessárga volt).
Ilyen most dp-m színe (háttérrel és anélkül):
View attachment 23506 View attachment 23507
Elvben ez a színskála (bár ez nem GA-s):
View attachment 23508
Ilyen a lime zöld (by google képkeresés):
View attachment 23510

Ezek alapján joggal gondoltam, hogy 30+ ppm körül lehetek...

És erre a JBL ProScan teszt (aminek szintén megvannak a maga korlátai):
View attachment 23514

Szóval akkor mennyi az annyi? Jó lenne tudni, mégis csak valamitől kijöttek azok az algák...
Van tapasztalatotok? Bármi tipp?

Kicseréltem a reagenst, és meglepő tanulsága van az ügynek. Részletek a naplómban: https://akvakertesz.hu/threads/275c...keskeny-igazi-kihivas.6674/page-9#post-346271

@danyi03 - Írtad, hogy tolhatom a CO2-t, amíg a halak / garnélák bírják. Honnan látom, ha kezd nekik sok lenni?
 
Halak pipalnak a vizfelszinen, garnelak idegesen ossze-vissza uszkalnak a vizben vagy probalnak kimaszni a sarkoknal
 
Mitől van az hogy este 21 órakor lekapcsol a co2 beoldás ( külső reaktor) ennek ellenere reggel is zöld a dc.
182 literes az akva. Van benne egy 2000 és egy 1200 lph szűrő, valamint egy eheim skimer. Mozog a felszín is valamennyire.
 
Mitől van az hogy este 21 órakor lekapcsol a co2 beoldás ( külső reaktor) ennek ellenere reggel is zöld a dc.
182 literes az akva. Van benne egy 2000 és egy 1200 lph szűrő, valamint egy eheim skimer. Mozog a felszín is valamennyire.

Nem marad gáz a reaktorban 21:00 után? Nálam diffi mellett sem lesz türkiznél kékebb a DC reggelre. Sok a hal, ami CO2-t termel éjszaka :) Nincs hártya a felszínen? Az is akadályozza a gázcserét.
 
Nem marad gáz a reaktorban 21:00 után? Nálam diffi mellett sem lesz türkiznél kékebb a DC reggelre. Sok a hal, ami CO2-t termel éjszaka :) Nincs hártya a felszínen? Az is akadályozza a gázcserét.
A reaktorban milyen anyagot használsz? Ha pl szivacs van benne, az pufferelhet némi gázt, ami aztán az éjszaka folyamán oldódik be. Vagy amit dexkill írt. De amúgy meg örülj neki hogy nem szökik el éjszaka a CO2, legalább kisebb a pH ingadozás. Amúgy ha skim van a felszínen, akkor valószínűleg a DC-ben is van és akadályozza gázcserét az indikátorfolyadék és a víz között. De letesztelheted az indikátorfolyadékot is. Szedd ki az akiból, és nézd meg hogyan változik.
 
A vízmozgás elég jó és ezért tiszta a felszín. Szúnyoghálóval van megtöltve a reaktor és én úgy látom, hogy nem marad benne gáz, de ezt este ellenőrizni fogom.
Köszi a tippet!
 
Nekem reggelre is lime szokott maradni, pedig diffúzorom van. Mozog rendesen a vízfelszín is. Mi a bibi?

Nekem egy hasonlo eset utan kiderult, hogy a dc reagense kimerult. Mindig lime zold volt kiveve, amikor kivettem a vizbol, es szabad levegon teszteltem, mukodik-e...

Egyebkent most is furcsa a dc. Kekes szinu marad fuggetlenul a CO2 beoldastol (palackos). Szerintem ez alkalommal a malachitzold+formaldehidet tartalmazo halgyogyszer okozhatja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nekem egy hasonlo eset utan kiderult, hogy a dc reagense kimerult. Mindig lime zold volt kiveve, amikor kivettem a vizbol, es szabad levegon teszteltem, mukodik-e...

Egyebkent most is furcsa a dc. Kekes szinu marad fuggetlenul a CO2 beoldastol (palackos). Szerintem ez alkalommal a malachitzold+formaldehidet tartalmazo halgyogyszer okozhatja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nincs az alján hártya? Engem az viccel meg sokszor.
 
Nincs az alján hártya? Engem az viccel meg sokszor.

Néha találok rajta fehér, lefele lengedező szálas taknyot. Most is volt rajta. Pedig pár napja tisztítottam. Azért elég bosszantó, hogy sehol nincs ilyen gombásodás, csak a dc nyakán...
 
Back
Oldal tetejére